Конспект занятия по внеурочной деятельности В гостях у сказки (5 класс)

Раздел Украинский язык
Класс 5 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Тема: В гостях у казки.

Мета: освітня: узагальнити та систематизувати знання учнів про українські народні казки та казки народів світу; формувати уміння і навички аналізувати, робити висновки з прочитаного.

Розвивальна: розвивати культуру мовлення, образне мислення, уяву, фантазію;

Виховна: виховувати шанобливе ставлення до книги, інтерес до народної творчості та творчості письменників - казкарів, бажання поповнювати свої знання.

Завдання заняття.

Особистісні: потреба зберегти чистоту української мови як явище національної культури.

Регулятивні: вміння створювати усні тексти різних типів, стилів мови вміння перевтілюватися, вживатися в образ.

Пізнавальні: вміння створювати в уяві художні образи казкових героїв; збагачувати активний та пасивний словник;

Комунікативна: вираження своїх думок, аргументація своєї думки, облік різних думок.

Засоби навчання: ноутбук, презентація «Телепередача «Хочу все знати», кросворд, вислови про казку, «чарівні предмети» із казок, виставка книжок, костюми казкових героїв.

Хід заняття

  1. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Вчитель. В ефірі - дитяча телепередача «Хочу все знати». З вами постійна її ведуча - Лілія Павлівна. Я рада вітати всіх присутніх у нашій студії.

Доброго ранку! Доброго дня!

Доброго - вчора, сьогодні, щодня…

Хай не псується годинник на вежі.

Хай буде все на землі, як належить:

Сонце - як сонце, літо - як літо,

Дощик - як дощик, діти - як діти.

Кожному дому щастя бажаю.

Всіх вас шановні щиро вітаю!

Вчитель. До мене в редакцію телепередачі постійно надходить безліч листів. Наші глядачі часто задають запитання «Яка тема наступної передачі»?

Давайте розгадаємо кросворд, щоб з'ясувати, це питання. Я читатиму завдання - уривки з казок, а ви будете відгадувати назву казки.

«Баба діда за сорочку, дочка бабу за торочку…» («Ріпка»).

«Уліз і ведмідь - стало семеро…» («Рукавичка»).

«Я не пила, я не їла: тільки бігла через місточок, та вхопила кленовий листочок…» («Коза - Дереза»).

«А лисичка його гам! Та й проковтнула».(«Колобок»).

«А мишка бігла, хвостиком зачепила і розбила яєчко.» («Курочка Ряба»).

Вчитель. Яке слово утворилося у виділених клітинках? (Казка). І так мова у нас сьогодні піде про казку.

Вчитель. Діти, сьогодні ви станете учасниками нашої передачі і можливо у майбутньому будете постійними ведучими цієї програми.

Вчитель. Наша передача монтуватиметься з різних телестудіях. Отож, сьогодні у передачі: інформація про прочитані казки із «Інформаційної» студії, розвиток навичок правильного і виразного мовлення із студії «Юних дикторів», робота над виробленням умінь перевтілюватися в студії «Акторської майстерності» .

(Діти розподіляються на дві команди, сидять разом по групах.)

  1. Робота в «Інформаційній» студії.

    1. «Мозковий штурм».

-Як називають художній твір, у якому обов'язково є щось чарівне, незвичайне, фантастичне, нереальне? (Казка)

(Відгадати, яка це казка).

  • Старенька бабуся у лісі жила,

Гостинці для неї онука несла.

Хто дівчинку цю по дорозі зустрів?

Як казка ця зветься? Хто б відповів?

(«Червона Шапочка»)

  • До школи прямує хлопчак дерев'яний,

Чомусь потрапляє у цирк полотняний.

Відома ця книжка тобі, чи не так?

В пригодах яких побував цей хлопчак?

(«Пригоди Буратіно»)

  • На городі виростала,

Сили набирала,

Непомітно, дуже швидко,

Великою стала.

Став тут дід усіх гукати

Та красуню рвати.

А цю казку, діти ви

Встигли відгадати?

(«Ріпка»)

  • Підробив він голосок,

Став малим співати.

Здогадалися вони:

Вовк - не наша мати.

  • Ой, набридло на віконці

Все на сонечку сидіть.

Я візьму і покочуся,

Щоб побачити весь світ.

(«Колобок»)

  • Працювала я у хатці,

Танцювала у палаці,

Є така у мене звичка -

Десь губити черевички. («Попелюшка»)

  1. Гра «Додай слово»

Діти ходили, діти гуляли,

Дружно у парку казку…шукали

Може, під кущиком, чи під місточком,

Може, накрилась кленовим…листочком

Хлопці гасали, бешкетували.

Що ви? Це казку вони…доганяли

Казко, постій, гей, озвися

Та не жартуй з нас, в клас…повернися

Казка із сонечком в небо злетіла,

Ні, нашу казку кізонька…з'їла

Та, слава Богу, казка знайшлася

Будем старатись, щоб гарна…вдалася

ІІ. Робота в студії «Юних дикторів».

1. Художнє читання

Вчитель. Якщо ви хочете бути справжніми акторами, працювати будемо за всіма акторськими правилами. Актори, ведучі повинні багато читати, швидко орієнтуватися у запропонованих текстах, чітко і виразно промовляти слова. Адже по телебаченню вас не тільки бачать, але і чують. Завдання для юних дикторів приготувала Білосніжка.

( погляд уривка з мультфільму «Ріпка»)

2.Практична орфоепічна вправа

Виразне читання продовження казки «Ріпка» в особах.

  1. Фізкультпауза.

Буратіно потягнувся

Раз зігнувся, два зігнувся,

Три присів, чотири встав,

П'ять - вперед закрокував.

Буратіно покрутився,

Раз схилився, два схилився.

Потім далі він пішов,

Але ключик не знайшов,

Щоби ключика дістати,

Треба нам навшпиньки стати

Вчитель: Вчора, повертаючись додому, я зустріла поштаря Пєчкіна і віддала йому листи-запрошення для казкових героїв. Ви ж, напевно, звернули увагу, що на телепередачі часто запрошують гостей. Давайте подивимось, що вони нам відповіли?

2. «Телеграми від поштаря Пєчкіна».

Вчитель. В нашу телепередачу надходить багато телеграм. Але ж ці - без підпису. Допоможіть, впізнайте, хто не зміг потрапити до нас своєчасно, а хто погодився.

-«Дуже засмучена, Мишка випадково розбила моє яєчко, прийти не зможу». (Курочка Ряба з однойменної української народної казки).

- «З'їв семеро козенят, болить живіт». (Вовк із казки «Вовк та семеро козенят»).

- «Ніяк не витягнемо ріпку, тому прибути не зможемо». (Дід та баба з української народної казки «Ріпка»).

«Обов'язково прибудемо, ще пиріжків привеземо. Мишенята мені допоможуть». (Півник і Круть та Верть з казки «Колосок»)

Вчитель: На жаль, лише троє героїв погодилося.

Але де ж вони? Давайте заглянемо до студії «Акторської майстерності», можливо, вони вже там.

ІІІ. Робота в студії «Акторської майстерності».

(Інсценування казки «Колосок»)

  1. Конкурс «Ярмарок емоцій»

Вчитель. Кожен ведучий повинен вміти передавати голосом, жестами, мімікою безліч емоцій. Перевіримо, як це вийде у вас. Передайте свої емоції від виступу наших акторів

2. Робота з деформованим текстом «Гра збери прислів'я»

  1. Вікторина «Чарівний кошик».

Вчитель. У кошику знаходяться речі з казок. Я буду по черзі діставати якусь річ, а ви говоритимете, у якій казці вона зустрічається.

Бинт - («Айболить»)

Яйце - («Курочка Ряба»)

Ключ - («Пригоди Буратіно»)

Пір'я - («Кривенька качечка»)

Рукавиця - («Рукавичка»)

Капелюшок - («Червона шапочка»)

Цибулина - («Пригоди Цибуліно»)

Колосок - («Колосок»).

  1. Підсумок заняття.

1. Заключне слово вчителя.

Вчитель. Дорогі діти! Я вам дуже вдячна за любов до української мови, за уважне читання казок. Бажаю вам подальших успіхів у навчанні.

Швидко спливають хвилинки,

От і прощатись пора.

Я на прощання вам зичу

Щастя, здоров'я, добра.

2. «Скринька вражень» (Емоційна рефлексія уроку).

Учні малюють смайлики (складають в скриньку) свої враження від заняття.

© 2010-2022