Урок на тему Емоції та почуття

Раздел Украинский язык
Класс 3 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Урок на тему Емоції та почуттяУрок на тему Емоції та почуттяУрок на тему Емоції та почуттяУрок на тему Емоції та почуттяУрок на тему Емоції та почуттяУрок на тему Емоції та почуттяУрок на тему Емоції та почуттяУрок на тему Емоції та почуттяЕмоції та почуття. Способи вияву емоцій і почуттів.

Основи здоров'я. 4-ий клас

Мета: організувати роботу учнів, спрямовану на здобуття й усвідомлення знань про позитивні та негативні емоції, їх вплив на здоров'я людини; вчити дітей аналізувати свій внутришній стан, керувати своїми емоціями, розпізнавати почуття інших, заохочувати їх до співпраці; розвивати уміння знаходити вихід із різних ситуацій, оцінювати свою роботу і роботу однокласників; виховувати стійке позитивне ставлення до себе й оточення, привітність і повагу до інших людей.

Обладнання: опорні схеми, малюнки, акварельні фарби, пензлі, музичний матеріал, роздатковий матеріал, люстерка.

Хід уроку

  1. Організація класу.

  • Давайте по посміхнемося один одному і розпочнемо роботу. Ось девіз нашого уроку:

Всі мають судження й думки.

Та будьте пильні, малюки.

Відповідайте чітко, вірно,

і все буде добре, імовірно.

  1. Актуалізація опорних знань.

Повторення вивченого матеріалу. Фронтальне опитування.

  • Про яку зі складових свого здоров'я дбають діти, загартовуючи свій організм відвідуючи спортивні секції; багато гуляючи по свіжому повітрі? (про фізичну). Якщо вони відвідують театр, художню виставку або концерт? (про духовну). А дбаючи про старших і молодших членів родини, допомагаючи людям, які мають проблеми зі здоров'ям? (про соціальну).

Вправа на узагальнення знань «обери позицію».

У кожного на парті лежать картки з текстом.

  • Що ти робиш для того, аби бути здоровим? Познач серед наведених відповідні твердження.

Учні малюють сонечко навпроти вибраних тверджень:

Здійснюються узагальнення й оцінювання, робляться висновки.



  1. Мотивація навчальної діяльності.

Постановка проблеми . Робота в парах.

На дошці малюнки чоловічків, на партах у дітей картки з номерами.



  • Уважно розгляньте чоловічків і до кожного підберіть епітети.(відповіді дітей, обговорюються в класі)

  • Який із них міг би показати ваш настрій на початку нашого уроку? (кожна дитина називає номер відповідно до свого настрою)

  • Як ви гадаєте, від чого залежить вираз обличчя людини? (від настрою та емоційного стану)

  • Прочитайте разом на дошці тему нашого уроку. («Емоції та почуття»)

Отже, тема відома, тепер з'ясуємо завдання, які сьогодні стоять перед нами. Чого навчить кожного з нас цей урок?

Діти по черзі читають записи на дошці.

  1. Надання необхідної інформації.

  • Сьогодні у нас перший урок теми «Психічна і духовна складова здоров'я».

Людина завжди певним чином реагує на те, що її оточує, і на те, що вона робить сама. Ці переживання можуть бути як позитивними, так і негативними. В основі душевного переживання людини лежать емоції, які й визначають її самопочуття. Отже, стан психічного благополуччя і, навпаки, психічного розладу будь-кого залежать від тих емоцій, які ми відчуваємо в певні періоди свого життя.

Давайте спробуємо з'ясувати значення слова «ЕМОЦІЯ»

(Переживання людиною свого ставлення до дійсності, до свого внутрішнього і навколишнього життя; почуття людини. )

  1. Засвоєння матеріалу уроку.

Розв'язання проблеми. Робота в групах. Для кожної групи підготовлений аркуш паперу із завданням.

Представлення інформації представниками груп, обговорення в класі.

Висновки.

Запитання до класу.

  • Коли з'являється посмішка?

  • Чи може, на вашу думку, людина відчувати радість від посмішки? Доведіть.

  • Давайте зараз поуправляємось у дуже корисному умінні посміхатись іншій людині, відчувати радість від посмішки.

  • Як ви гадаєте, з чого починається дружба?

  • Я вам розкрию велику таємницю: дружба починається з усмішки.











  • Щоденно роблю зарядку;

  • Допізна переглядаю телепередачі;

  • Відпочиваю на свіжому повітрі;

  • Ввічливо спілкуюся з оточенням;

  • Сперечаюсь із батьками, друзями;

  • Намагаюся робити добрі вчинки;

  • Дотримуюсь режиму дня.

Добрий

Сумний

Сердитий

Це я Невпевнений

Наляканий

Сміливий

Гордий





Демонстрація малюнків.

  • Намагатися пригадати щось приємне.

  • Перед дзеркалом скорчити веселу гримасу.

  • Послухати музику.

  • Заспівати, потанцювати.

  • Намалювати карикатуру.

  • Умитися (змити поганий настрій).

  • Проспівати своє пестливе ім'я.

  • Переконати себе, що варто взятися до якоїсь справи, і на душі одразу полегшає.

ВОГОНЬ, БАБА-ЯГА, ЧОРТ,

ЗМІЙ ГОРИНИЧ, КІТ, ВОВК, ЛИСИЦЯ, СОБАКА, ТЕМРЯВА, АКУЛА, КОЗА, ВЕДМІДЬ, ПРИВИДИ, ДОМОВИК, САМОТНІСТЬ, ПАНТЕРА, РИБА-КИТ, ДІМ ІЗ ВИСОКИМ ЗАБОРОМ.

























































Цей урок навчить мене

Керувати емоціями

Аналізувати і робити висновки

Проводити тренінги

Аналізувати і робити висновки

Визначати позитивні й негативні емоції

Цей урок навчить мене













Гра - тренінг «Дружба починається з посмішки».

Завдання. Станьте в коло, поверніться один до одного, візьміться за руки і подаруйте один одному лагідну усмішку.

Фізкультхвилинка.

Руки в боки, нахилімось всі в перед. Тепер назад, і направо, і наліво, щоб ні чого не боліло. Раз, два, три, чотири - набираємося сили, нахились, повернись до товариша, всміхнись. Всі веселі? Це чудово! А тепер до праці знову!

Музична хвиля.

  • А зараз ми спробуємо навчитися визначати емоційне забарвлення музики і передавати ці емоції рухами і мімікою.

Діти передають руками і мімікою емоції, які виникають у них під час прослуховування спочатку веселої, потім спокійної мелодії, маршу.

Робота над оповіданням.

Діти самостійно читають оповідання. Учитель до кожної його частини ставить запитання.





  1. Сашко вийшов на вулицю погратися. Йому дуже хотілося побачити своїх друзів, але у дворі їх не було. Тоді він вирішив погратися з молодшою дівчинкою, яка бавилась лялькою неподалік. Сашко взяв її ляльку і високо підняв над головою. Дівчинка була маленька і не могла дотягнутися до неї. Вона попросила повернути їй ляльку, та Сашко не віддав.



  • Як ви вважаєте, що зараз думає Сашко?

  • А що, на вашу думку, він відчуває?

  • А дівчинка?



  1. Нарешті Сашко віддав дівчинці ляльку і пішов в інший куток двору.



  • Що відчувала дівчинка?

  • А Сашко?



  1. Про те, що сталося у дворі, дізналася сашкова мама. Коли хлопець прийшов додому, вона довго його сварила.



  • Як мама могла дізнатися про вчинок Сашка?

  • Що, на вашу думку, відчувала мама?

  • Як почувався хлопчик?



  1. Ввечері вся сім'я зібралася біля телевізора, а Сашко був покараний за погану поведінку. Його відправили в іншу кімнату, і він не зміг подивитися свій улюблений фільм.

  • Який настрій був у Сашка?

  • А який емоційний стан був у його батьків?

Учитель з учнями робить висновки про почуття людини і їх вплив на здоров'я.

«Примірюємо емоції»

Учитель пропонує дітям, дивлячись у маленькі люстерка:

• насупитися як осіння хмара;

• посміхнутися як кіт на сонці, як саме сонце, Буратіно, хитра лисиця, весела дитина, ніби побачивши щось дивовижне;

• розізлитися як дитина, у якої забрали яблуко; як людина, яку вдарили;

• злякатися як дитина, що загубилась у лісі; як заєць, що побачив вовка; кошеня, на яке гавкає собака;

• відпочити як дитина, що багато працювала, допомагаючи мамі.

VI. Застосування набутих знань.

Практична робота «Як ти сьогодні почуваєшся».

Учням демонструються картки із зображенням дітей у різних настроях. Вони всі разом визначають настрій кожної дитини.

Закріплення настроїв людини.

  • Діти, давайте проголосуємо. Який варіант настрою сьогодні вам найбільше підходить? Чому?

Психологічне розслаблення під музику.

  • Від чого буває весело?

  • Від чого сумно? А страшно?

  • Коли людина сердиться?

  • Коли почувається винною?

  • Коли стомлюється?

  • Коли у людини буває хитре обличчя?

«Художня майстерня»

На підготовлених аркушах паперу діти фарбами зображують свою радість. Після закінчення роботи - аналіз малюнків у класі.

  • Який колір ви вибрали для своєї радості? Чому? Обґрунтуйте?

Вправа «Я себе малюю»

Це я, коли…

На дошці таблиця-опора. Кожна дитина обирає для себе щось одне і малює себе.

Демонстрація малюнків.

Інтерактивна вправа «Обери позицію».

  • Чи можна покращити свій настрій?

  • Бувають обставини, яких ми змінити не в змозі. Як поводитися в такому разі?

  • Сьогодні тобі не щастить. Настрій поганий. Як вчинити? Оберіть свій метод із запропонованих.

VII. Підсумок уроку.

Тест для учнів.

Учитель пропонує вибрати один із запропонованих образів і намалювати його (той, який найбільше до душі і підходить до настрою і який найбільше хочеться намалювати).

На дошці таблиця.

Підсумкова бесіда.

Розповіді дітей про ситуації, що зумовили їхній гарний настрій.

Учні добирають символи до висловів.

Гарний настрій - веселка, салют, яскраві самоцвіти тощо.

Поганий настрій - грозова хмара, чорна парасолька тощо.



  • А зараз пригадаймо очікувані результати уроку.

Діти зачитують і пояснюють, чого вони навчилися, виставляють собі бали на шкалі оцінювання.

Вправа «Емоційний ланцюжок»

Усі учні стають у коло, кожен кладе ліву руку на плече сусіда, і по черзі один за одним дякують сусідам за гарну роботу, позитивні емоції, висловлюють побажання.

Дякую всім за роботу. Молодці!



Перша група. Які емоції, на вашу думку, належать до позитивних? Наведіть приклади.





Друга група. Які емоції, на вашу думку, належать до негативних? Наведіть приклади.











Третя група. Що означає вислів «Слово лікує, слово і ранить»?







Четверта група. Що означає для людини відчувати радість? Обґрунтуйте свою думку.



© 2010-2022