Урок української мови Повторення. Розділові знаки в синтаксичних конструкціях

Мета: удосконалювати навички орфографічного письма, вміння учнів застосовувати на практиці вивчені правила, виконувати роль учителя; розвивати навички роботи в групі, творче мислення; уміння давати оцінку своїй роботі та діяльності інших; формування мотиваційної компетентності, бажання займатися самоосвітою та саморозвитком.Форма уроку: ділова гра “Компетентність”.
Раздел Украинский язык
Класс 7 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Урок української мови в 7 класі

Тема:

Повторення. Розділові знаки в синтаксичних конструкціях.

Мета:

  • удосконалювати навички орфографічного письма, вміння учнів застосовувати на практиці вивчені правила, виконувати роль учителя;

  • розвивати навички роботи в групі, творче мислення; уміння давати оцінку своїй роботі та діяльності інших;

  • формування мотиваційної компетентності, бажання займатися самоосвітою та саморозвитком.

Форма уроку:

ділова гра "Компетентність"

Обладнання:

дидактичний матеріал, карти, таблички: "Психолог", "Спонсор знань", "Арбітр", підручник.

Підготовча робота:

Дітям з високим рівнем знань було запропоновано стати представниками фірми, одному учню зіграти роль

психолога. Учитель пояснить школярам обов"язки та дає

рекомендації щодо підбору завдань.

Хід уроку.

Повідомлення теми та мети уроку.

Заключний урок повторення вивченого матеріалу буде незвичним. До нас завітали представники фірми, яка потребує компетентних спеціалістів, які гарно володіють українською мовою. Вони і влаштують перевірку ваших знань. ("Роботодавці" займають місце за учительським столом). 2 конкурентноспроможні команди будуть змагатися за право прийняття на роботу. У кожній команді є спонсор знань (сильний учень), до якого ви можете звернутися за допомогою. У комісії є психолог, який буде спостерігати за вашими людськими та діловими якостями.

Нехай слова В.Мономаха підтримають усіх присутніх:

Що вмієте, того не забувайте,

а чого не вмієте, того навчайтеся!


Актуалізація опорних знань

(Цей етап уроку проводять "роботодавці", може втручатися "арбітр"-учитель у разі необхідноті)


  • Словниковий диктант

  • Перевіримо, чи компетентні ви у орфографії (словникова робота, діти пояснюють лексичне значення слова "компетентність").

Блідо-рожевий, мільйон, шістсот, півсклянки, кисло-солодкий, який-небудь, хтозна-що, абихто, нехтувати, не дозволяти, змагаєшся, візьміть, найдоржчий, печаллю, матір"ю, прекрасний, привокзальний, розписка, солов"їний.

  • Ви працювали кожний за себе. Але у бізнесі повинна діяти команда. Дається 1 хвилина на перевірку, щоб у всіх все було правильно написано.


  • Перевірочний диктант

  • Записати речення, звернути увагу на розділові знаки.

Сонце обливало землю рожевим світом і ніжно цілувало тисячами своїх гарячих іскорок. Сонце спускалося до обрію, і вся вулиця палахкотіла прозорим полум"ям. Який же ти, світе, теплий і широкий! Зоре моя вечірняя, зійди над горою. Усе чарує зір кругом: роса, і луг, і води.

(1 хвилина - на перевірку).


  • Творча робота

  • Чи здатні ви до творчості, покаже наступна робота. Кожен з вас повинен перебудувати речення так, щоб підмет перетворився на звертання:

І в. Рідна земля зустрічає своїх синів.

ІІ в. Весела пісня оживає над просторами.

А також продовжити речення, утворивши спочатку просте, а потім складне:

І в. Настала осінь і… Настала осінь, і…

ІІ в. Сонце зійшло, але… Сонце зійшло, але…

(Колективна перевірка під керівництвом учителя).

  • Подивимося, чи здатні ви об"єктивно оцінити свою роботу. Олівцем напишіть ту кількість балів, яку, на вашу думку, ви заробили.

(Ексерти збирають зошити, перевіряють, виводять середній бал, і якщо учнів багато, можна перевірити кілька робіт на вибір).


  • Переклад

  • У кожній команді є свій перекладач. Їм особливе завдання (впр.44, впр.45 підручника)


  • Буріме

  • Поки експерти перевіряють роботи, командам треба скласти вірш, використавши рими.

І в. Щоб грамотним стати,

__________________знати,

__________________вивчати,

__________________писати.

А щоб знань багато мати,

______________________міркувати,

______________________заглядати,

______________________працювати.

ІІ в. Слід завжди уважним бути,

___________________________чути,

___________________________вивчати,

___________________________не забувати.

______________________не марнуй,

______________________не ледацюй,

______________________дошукайся,

______________________не гайся!


  • "Питання на засипку"

  • У вас є шанс показати свою перевагу і довести, що саме ваша команда потрібна нам. Треба придумати і задати таке питання конкурентам, щоб вони не змогли відповісти.


Підсумок


  • Поки "наші гості" радяться і приймають рішення, слово - психологу. (Дати характеристику роботи в групі, дотимування елементарних правил поведінки та поваги один до одного, зауваження окремим учням і порадити вдома свою оцінку і ту оцінку, яку поставили експерти).

(Визначається більш компетентна команда, якій вручають сертифікат. Арбітр дає оцінку "роботодавцям")

Учитель:

Наші вітання команді - переможниці. Та пам"ятаємо, що наші знання - в наших руках, компетентність не дарується небом, а здобувається наполегливою працею.


Повідомлення д/з

Для того, щоб ви показали компетентність на наступному уроці, треба повторити грам. категорії прикметника і дієслова,

І група - впр.13, ІІ група - знайти в худ. литературі приклади цікавих синтаксичних конструкцій (5 речень). А у роботодавців можете взяти інтерв"ю на тему: "Чи легко бути вчителем?"


© 2010-2022