• Преподавателю
  • Украинский язык
  • Конспект урока по ураинскому языку на тему: Прикметник. Значення, питання, звязок з іменником. Ступені порівняння (без терміна). (4 клас)

Конспект урока по ураинскому языку на тему: Прикметник. Значення, питання, звязок з іменником. Ступені порівняння (без терміна). (4 клас)

Конспект уроку з української мови в 4 класі. Тема: Прикметник. Значення, питання, зв'язок з іменником. Ступені порівняння (без терміна). Мета:повторити вивчені раніше відомості про прикметник; учити спостерігати за роллю прикметників у мовленні; ознайомити зі ступенями порівняння прикметникоів(без введення терміна); розвивати мовленнєве чуття, культуру мовлення, спостережливість;         виховувати інтерес до мови.  Обладнання: роздатковий матеріал, підручник, програма «Українська мова.4клас», д...
Раздел Украинский язык
Класс 4 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

УКРАЇНСЬКА МОВА4 клас Урок №43 Дата: 21.02.2014


Тема: Прикеметник. Значення, питання, зв'язок з іменником. Ступені порівняння (без терміна).

Мета: навч.:повторити вивчені раніше відомості про прикметник; учити спостерігати за роллю прикметників у мовленні; ознайомити зі ступенями порівняння прикметникоів(без введення терміна).

розв.: розвивати мовленнєве чуття, культуру мовлення, спостережливість.

вих.:виховувати інтерес до мови, навчання.

Обладнання: роздатковий матеріал, підручник, програма «Українська мова.4клас», дерево, листочки, «шість капелюхів».

ХІД УРОКУ

  1. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ :

Ось дзвінок сигнал подав, до роботи час настав.

Зараз сядуть лиш дівчата, а за ними - і хлоп'ята.

  1. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

1) Рефлексія настрою

- Діти, я сподіваюся, що сьогодні ми з вами добре попрацюємо, і спочатку давайте оберемо для себе настрій, з яким ми починаємо урок.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Конспект урока по ураинскому языку на тему: Прикметник. Значення, питання, звязок з іменником. Ступені порівняння (без терміна).(4 клас)Конспект урока по ураинскому языку на тему: Прикметник. Значення, питання, звязок з іменником. Ступені порівняння (без терміна).(4 клас)

2) Оформлення зошитів. Хвилинка каліграфії

Для початку оформимо зошити.

а с н е в

о треба зробити, як гадаєте?(весна). Щоб весна прийшла до нас у клас, треба плідно попрацювати.

  1. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ.

  1. Вправа «Закінчи речення».

Мова і Суржик… теорія №1

Яка це частина мови?

  • Отже, тема нашого уроку «прикметник»

  1. Рефлексія змісту навчального матеріалу.

Що ми знаємо про прикметник? Щого ще не знаємо?(2 колонки)


  1. Формулювання мети уроку.

-Аналізуючи цю табличку, яку ставимо перед собою мету?

- Що допоможе у досягненні мети?(увага, працьовитість, підручник, Мова і Суржик)

- Протягом уроку будемо з вами складати схему, якою потім будемо користуватися.

  1. ПЕРВИННЕ СПРИЙНЯТТЯ ТА УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1.Бесіда.

-Що вже зараз можемо записати у схему з лівого стовпчика?

ІМЕННИК - Ч.МОВИ

ЯКИЙ?ЯКА?ЯКЕ?
ОЗНАКА ПРЕДМЕТА

2. Робота з підручником.

Впр.200.- Вчитель читає, усно. Діти продовжують.

- Отже, прикметник ще відповідає на питання чий?

ЧИЙ?

3. Опис предмета

Суржик №3 ч.2

Хто спробує загадати таку загадку? Яка роль прикметника?(опис предмета)

ОПИСУЄ ПРЕДМЕТ.

4. Робота з підручником.

Впр.199. Усно

Колір розмір смак

Письмово

Лимон кислий. Лимон кисліший за яблуко. Лимон - найкисліший фрукт.

-Порівняйте три прикметника.

На що вони вказують? (на різний прояв ознаки).

БІЛЬША АБО МЕНША МІРА ОЗНАКИ

прикметник

прикметник+іш

най+прикметник+іш

кислий

кисліший

найкисліший

-Спробуймо утворити форми прикметників.

Білий

Малий

Великий

5. Рухлива хвилинка.

6. Робота з роздатковим матеріалом.

а)Вправи на визначення роду.

  • Випишіть тільки прикметники у стовпчик.

густо світлий

сонячне дзюркотить

м'яка весна

  • З одного боку ці слова однакові - прикметники, з іншого - їх можна віднести до різних груп. Доведіть це. (різні питання, рід). Що вказує на рід прикметника?(закінчення)Допишіть іменники, визначте їх рід.

  • Висновок: Від чого залежить рід прикметника? Іменник має постійний рід, прикметник - змінює, в залежності від іменника.

  • Допишіть іменники, надпишіть рід.

ЗМІН. ЗА РОДАМИ

б) Вправи на визначення числа.

-Прочитайте текст.

Гарячий промені сонця нагріли землю. Виглянули перший квіти. На яблуні з'явилися маленький квіточки.

-Що треба зробити? Випишіть словосполучення прикм+ім, надпишіть число

Ми змінили число прикметника. А чому? Число прикметника залежить від іменника.

ЗМІН.ЗА ЧИСЛАМИ.

в) Вправи на визначення відмінка.

-Прочитайте речення.

Стоїть у лісі зелена (_____) берізка.

Ми побачили зелену (_____) берізку.

До зеленої (________) берізки я тихенько підійду.

На зеленій (_______) берізці з'явилися бруньки.

-Що повторюється? Іменники однакові? Ні, мають різні закінчення. (змінилися за відмінками). А прикметники?

Чи можемо ми визначити відмінок прикметника, коли ми ще цього не вчили?(за іменником)

ЗМІН.ЗА ВІДМІНКАМИ.

7. Зарядка для очей

V. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота з роздатковим матеріалом.

- Ми багато записали в табличку, але це ще не все.

  • Прочитайте.

  • Дзвенить струмок, щебече синичка, шумить річка. Все заповнює шум, піднімається до неба. Ще не розтанув сніг, але вже з'явились квіти.

  • Що можете сказати про цей текст? (сухий). Що треба зробити? Додати прикметники з довідки:

лісовий,широка, весела, весняний, блакитне, перші, останній.

- Яку ще роль виконує прикметник, окрім опису ознаки?(роблять наше мовлення більш точним і виразним)

ВИРАЗНЕ МОВЛЕННЯ.

2. Прикметник як член речення.

Програма теорія №3

3. Визначення роду, числа, відмінка прикметників в другому реченні.

VI. ПІДСУМОК УРОКУ.

  1. Рефлексія настрою.

  • З яким настроєм ми закінчуємо урок?

  1. Рефлексія діяльності «Дерево успіху»

Прикріпіть до дерева листочок, який відповідає тому, як ви працювали на уроці:

Зелений - повністю задоволений

Жовтий - частково задоволений

Жовтогарячий - незадоволений.

  1. Рефлексія змісту навчального матеріалу «Шість капелюхів»

  • Ми досягли мети, яку ставили перед собою на початку уроку?

  1. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Впр.203 (на вибір)А-списати, позначити закінчення прикметників; Б-Придумати відсутню частину тексту, підкреслити прикметники.

Якщо буде час:

Усно

-добери спільнокореневі пикметники за зразком:

Весна - весняний, весняне, весняна.

Радість -

Сонце-

Зелень -

Письмово

Запиши прикметники в потрібній формі

Дівчина(гарний) озеро(глибокий)

Сонце(яскравий) майдан(широкий)

Пісня(чудовий) дощ(сильний)

© 2010-2022