Конспект урока по украинскому языку Відокремлені члени речення

     Данный урок проводится в конце изучения темы "Обособленные члены предложения" и является уроком обобщения и закрепления полученных знаний.      Система интересных и разнообразных заданий разного уровня сложности поможет учителю определить уровень усвоения знаний и сформированности умений и навыков учащихся по заданной теме.             Учащиеся в процессе выполнения работы еще раз вспомнят основные теоретические понятия темы, закрепят умения и навыки, что поможет им лучше подготовиться к ко...
Раздел Украинский язык
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Українська мова.

Тема:Узагальнення й систематизація знань з теми «Відокремлені члени речення»

Мета: узагальнювати, систематизувати знання учнів про відокремлені означення, додатки і обставини, формувати цілісну систему знань з теми; удосконалювати пунктуаційні вміння і навички; закріплювати навики синтаксичного аналізу речень; розвивати увагу, пам`ять, логічне мислення; виховувати повагу до рідної мови, культуру мовлення, цікавість і шанобливе ставлення до звичаїв і традицій свого народу.

Тип уроку: узагальнення і систематизація вивченого.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Оголошення теми, мети й завдань уроку.

III. Перевірка домашнього завдання

  1. Вправа 303 (с. 172)

  2. Творче завдання.

  • Твір на лінгвістичну тему в художньому стилі про відокремлені члени речення (про 1 з них).

  1. Узагальнення й систематизація теоретичних положень з теми

IV. Виконання системи практичних завдань на узагальнення практичних умінь і навичок.

1. Інтелектуальна розминка.

Скласти цифровий ряд з відокремлених членів, послуговуючись кодом:

1- відокремлені означення; 2 - відокремлені прикладки; 3- відокремлені додатки;

4 - відокремлені обставини.

Нікого тут нема, крім мене й господині. У журбі такій і подружився Давид з одним австріяком, на ймення Стах. Мамині руки, ніжні і милі, воду ранкову з криниці носили. Ця несподівана зустріч зворушила всіх, особливо дітей. Річка вийшла з берегів, заливши низину і прибережні сади. Непорушно стоять дерева, загорнені у сутінь. Незважаючи на погану погоду, біля під'їзду театру панувало пожвавлення.

Зразок виконаного завдання: 3213414

2. Лінгвістична гра «Ідеальна пара»

Поєднати в пари й записати речення з однотипними відокремленими означеннями. Свій вибір обґрунтувати.

А. Мандрувала загадкова весна, сонячна, вітряна.

1. Я, стомлений, присів на лавку в саду.

Б. Ген килим, витканий із птиць, летить над морем.

2. Абрикоса рясно цвіте, промениста, натхненна, крислата.

В. Мокрі, стомлені, але радісно усміхнені, ми входимо в ліс

3. І тиха осінь, мрійна, яснолиста, несла в серця надію і тривогу.

Г. Налита сонцем і вітрами, хлюпоче веслами весна.

4. Чудово блищало небо, засіяне зорями

Зразок виконаного завдання: А-3 1-В

Б-4 2-Г

В-1 3-А

Г-2 4-Б

3. Синтаксичний розбір речення. (1 уч. біля дошки. Сильні учні - інд. картки)

Чудово блищало небо, засіяне зорями.

4. Інтелектуальна розминка. Робота з підручником.

«Мовленнєва ситуація» с. 164

5. Редагування речень.

Умова: зберегти в реченні дієприслівниковий зворот.

Зразок


  • Виходячи з дому, мене засліпило яскраве сонце.

  • Незважаючи на втому, нам запропонували піти в музей.

  • Повернувшись зі школи, мені захотілося відпочити.


  • Виходячи з дому, я мружився від яскравого сонця.

  • Незважаючи на втому, ми вирішили піти в музей

  • Повернувшись зі школи, я захотів відпочити.

6. Лінгвістична гра «Так чи ні?» (з використанням кольорових карток)

  • Синтаксис - це розділ науки про мову, який вивчає будову та значення синтаксичних одиниць, зокрема словосполучення і речення.

  • В українській мові всі самостійні частини мови є змінними, зокрема прислівник. (за винятком)

  • У реченні, крім підрядного, може мати місце і сурядний зв`язок, яким поєднуються однорідні члени.

  • В односкладних реченнях, за винятком називного, граматична основа складається з одного головного члена у формі присудка.

  • Відокремлені означення вживаються в мові дуже часто, за винятком додатка. (на відміну від)

Твердження, з якими ви не згодні, відредагувати і записати, замінивши прийменник, що з`єднує відокремлений додаток з реченням.

7. Дослідження - відновлення.

Відновити речення, вставляючи з довідки потрібні за змістом відокремлені члени речення.

День Воскресіння Ісуса Христа - одне з найбільших християнських свят, … . Великоднє привітання «Христос воскрес!» вперше вийшло з уст ангела до жінок-мироносиць, … . Воно висловлює, …, визнання віри в Христове воскресіння.

Існує безліч звичаїв, традицій, обрядів святкування Великодня, … . Але головна ознака свята - радість, піднесений стан душі, прихильність до всіх, … . Тож і ми, люди XXI століття, приймаймо один одного «як і Христос прийняв нас». Воскреснімо для віри, любові і добра!

Довідка: 1. окрім великодньої радості

2. найсвятіше і найрадісніше

3. відомих

V. Підсумок уроку. Оголошення оцінок.

VI. Домашнє завдання: повт. § 29-32; впр.304

Творче завдання. Скласти твір-мініатюру на тему «Як святкують Великдень у нашій родині», використовуючи речення з відокремленими членами.



© 2010-2022