- Преподавателю
- Украинский язык
- Урок: Приголосні глухі та дзвінкі
Урок: Приголосні глухі та дзвінкі
Раздел | Украинский язык |
Класс | 3 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Азарова И.В. |
Дата | 06.01.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 72
Урок з української мови з теми:
«Правильна вимова слів із глухими і дзвінкими приголосними звуками »
Підготувала :вчитель початкових класів
Азарова І.В.
Кривий Ріг
2014
Тема: Правильна вимова слів із глухими і дзвінкими приголосними звуками.
Мета: Вчити правильно вимовляти дзвінкі приголосні звуки в кінці слова і складу;
- розвивати фонематичний слух мовлення учнів, вміння добирати потрібні слова, букви; вміння і бажання виконувати контроль результату;
- виховувати почуття доброти, милосердя, взаємодопомоги.
Обладнання: телевізор, мультимедійна презентація, зошит, картки із завданням, малюнки, таблиця (алфавіт, сенкан, таблиця приголосних звуків), підручник української мови Захарійчук М.Д., Мовчун А.І
Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань.
Методи і прийоми: взаємоопитування, вибірковий контроль, кредит довіри, перевірка за допомогою ІКТ, «Ажурна пилка», Сенкан.
Хід уроку
І.Організація класу
Пролунав шкільний дзвінок,
Всіх покликав на урок!
Будем гарно працювати,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім третім класі
Усі учні молодці!
ІІ. Мотивація навчальної діяльності на уроці.
Сьогодні ми з'ясуємо, як ви засвоїли матеріал попередніх уроків.
- Прочитайте прислів'я «Був би сад, а солов'ї прилетять», як ви його розумієте?
Відповіді дітей.
- Яких пташок знаєте іще?
Відповіді дітей.
ІІІ. Акуталізація опорних знань
2.1.Хвилинка краснопису
Со оло в'ї со оло в'ї солов'ї
Ла ст і в'я та ластів'та
2.2. Звукобуквенний аналіз:
Ластів'ята [л а с` т`і в й а т а] ла - стів' - я - та
4 склади , перший - наголошений
Приголосні [ л], [с`], [ т`], [в], [й], [т]
Голосні[ а], [і ], [а], [а]
Дзвінкі[ л], [в], [й]
Глухі [с`], [т`], [т]
2.3. Запис прислів'я із друкованого тексту
Був би сад, а солов'ї прилетять
ІІІ. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.
Вчитель повідомляє тему уроку. Слайд
Сьогодні урок незвичайний тому об'єднаймося в дві групи. У кожній групі є експерт, асистент та виконавці:
Ластів'ята Соловейки Слайд
Група ЛАСТІВ'ЯТА
Під час того, як група Ластів'ят обговорює в колі групи домашнє завдання, іншою групою йде виконання та взаємоперевірка виконання вправи № 149 (підкреслити глухі приголосні)
Вчитель спостерігає за роботою груп.
Представники групи Ластів'ят отримують бали за виконану роботу, внаслідок спостереження вчителя.
Експерт групи Соловейки доповідає про виконання письмової роботи, в результаті отримують бал.
Група СОЛОВЕЙКИ
Під час того, як група Ластів'ят виконує і взаємоперевіряє вправу № 149 (підкреслити дзвінкі приголосні), інша група обговорює в колі групи домашнє завдання.
Вчитель спостерігає за роботою груп.
Представники групи Соловейки отримують бали за виконану роботу, в наслідок спостереження вчителя.
Експерт групи Ластів'ят доповідає про виконання письмової роботи, в результаті отримують бал.
Групи обмінюються експертами Слайд
Експерти в іншій групах розповідають свої домашні завдання. В свою чергу асистенти цих же груп розповідають свої домашні завдання.
Оцінювання асистентів, експертів та виконавців з двох груп, в наслідок спостереження вчителя .
Експерти повертаються в свої групи та доповідають учням про отримані знання з вивченої теми.
ІV. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА (Слайд)
V. Творчі вправи
Учням в групах пропонується скласти Сенкан
-
Робота з деформованим текстом (Слайд)
Ластів'ята Соловейки
Українська мова - рідна. Я люблю свою мову.
Звуки Звуки
Промовляються, видзвонюють. Шумлять, оглушуються.
Вивчайте мову! Плекайте рідну мову!
Приголосні, дзвінкі Приголосні, глухі
-
Перевірка.(Слайд )
Ластів'ята Соловейки
Звуки Звуки
Приголосні, дзвінкі Приголосні, глухі
Промовляються, видзвонюють. Шумлять, оглушуються.
Вивчайте мову! . Плекайте рідну мову!
Українська мова - рідна ! Я люблю свою мову.
VI. Рефлексія ( Слайд )
Ми досягли своєї мети, закріпили свої знання з даної теми.
Що сподобалось?
А що нового і цікавого дізнались під час вивчення цієї теми?
VII. Домашнє завдання.
VIIІ. Оцінювання учнів.