- Преподавателю
- Украинский язык
- Конспект урока по украинскому языку
Конспект урока по украинскому языку
Раздел | Украинский язык |
Класс | 6 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Калетник И.Д. |
Дата | 08.02.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
6 клас
Тема уроку: написання НЕ з іменниками.
Мета уроку: поглибити знання учнів з теми написання не з іменниками;
формувати навички правильного написання частки не і
префікса не з іменниками;
розвивати логічне мислення, комунікативні навички, творчі
нахили, вміння аналізувати;
виховувати толерантність, любов до української мови;
викликати зацікавлення до пізнання нового.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Хід уроку.
I. Організаційний момент.(1-2 слайди).
-Сьогодні на уроці зустрінуться дві команди: «Учитель» -- «Учні 6-А класу».
II. Актуалізація опорних знань. Проведення «Мозкового штурму»
_ Який розділ мовознавства ми вивчаємо?
_ Що називається іменником?
_ Морфологічні ознаки ім.-ка?
III. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація уроку.(слайд - 3).
Після обговорення прислів'їв пропоную учням записати тему уроку в зошити.
_Робота з підручником:
1)користуючись підручником, учні готують лінгвістичне повідомлення на тему : «Не з іменниками»;
2)виписують слова-підказки, якими будуть користуватися протягом уроку.
IV. Вивчення нового матеріалу.
-
То ж не будемо бити байдики, а працювати до сьомого поту.
1 етап роботи «Загадкові слова» (слайд - 4).
-
Ці слова не вживаються без НЕ.
-
Перш, ніж перейти до нового етапу, учні повинні повторити все про синоніми і антоніми.(Робота біля дошки).
2 етап роботи «Антоніми, синоніми».
Слова Антоніми Синоніми
Друг- недруг- ворог;
Щастя- нещастя- горе;
Воля- неволя- рабство;
Правда- неправда- обман.
(Робота біля дошки)
3 етап роботи «НЕДО» (слайд-5).
-Записати слова з префіксом недо- і запам′ятати їх.
V. Фізкультхвилинка.
-Ви до цього працювали і за мною устигали.
А тепер, команда 6-А, покаже вчителеві майстер-клас.
Встали - сіли/2р.
Посміхнулись - подразнили.
Смикнули себе за вуха, щоб гарніше мене слуха…
-У попередніх етапах роботи ми говорили про НЕ як префікс. А зараз ще раз закріпимо , коли ж НЕ пишеться з іменниками окремо.
4 етап роботи «Ерудити».
- Відгадати загадки. Виписати не з іменниками.
-
Є деревце - не полінце. Шість дірочок має. Весело співає./сопілка/
-
Не кінь, а біжить, не ліс, а шумить./річка/
-
Не кущ, а з листочками,не сорочка, а зшита./книга/
-
Солоне, а не сіль, біжить, а не річка, блищить,а не золото. Коли б угадати, та менш його знати./сльози/
- Всі правила ми закріпили - байдики не били. А зараз настав час попрацювати творчо.
5 етап роботи «Народна мудрість».
(Редагування речень-приказок на роздатковому матеріалі)
6 етап роботи «Словниковий диктант із взаємоперевіркою» (слайд-6).
Нежить, небезпека, не доля, а безталання, недоробок, цвіте не кущ.
VI Закріплення вивченого матеріалу. Рефлексія.
-Підсумуємо роботу двох команд, що працювали в тандемі,тобто злагоджено, не покладаючи рук. А зараз трішки пограємося.
7 етап роботи . Гра «ТАК - НІ».
-
НЕ з іменниками пишемо разом, якщо слово без НЕ не вживається. (ТАК)
-
НЕ з іменниками пишемо разом, якщо є протиставлення?(НІ)
-
НЕ з іменниками пишемо окремо, якщо можна замінити синонімом без НЕ?(НІ)
-
НЕ з іменниками пишемо окремо, якщо є заперечення?(ТАК)
8 етап роботи. Рефлексія. (Слайд - 7).
-
Я навчився…
-
Я дізнався…
-
Я зможу… (Слайд - 8)
Складіть речення- приказку за картинкою.
«Учитися ніколи не пізно».
VII. Оцінювання учнів. Д/З.
Правило- ст.73, Впр. 194; розтлумачити прислів′я ( усно) чи скласти сенкан з ключовим словом «не».