Подорож до країни Граматики. 7 клас

   Тема:Подорож до країни Граматики. 7 клас.    Мета: повторити вивчене із теми           «Морфологія»,розвивати логічне                       мислення, вміння аналізувати                                            Хід уроку                  1Оголошення теми та мети уроку    2Організаційний момент Робота учнів у групах, знайомство з правилами роботи 1)Представлення команд: -        назва; -        емблема; -        дивіз; -        пісня; 2)Переклад слів  Двоє біля дошки працюють самостійно,а г...
Раздел Украинский язык
Класс 7 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Тема: Подорож до країни Граматики. 7 клас.

Мета: повторити вивчене із теми «Морфологія»,розвивати логічне мислення, вміння аналізувати

Хід уроку

1Оголошення теми та мети уроку

2Організаційний момент

Робота учнів у групах, знайомство з правилами роботи

1)Представлення команд:

  • назва;

  • емблема;

  • дивіз;

  • пісня;

2)Переклад слів

Двоє біля дошки працюють самостійно,а групи разом з учителем.

СЛОВА ДЛЯ КОМАНД:

Путешествие,двухэтажный,соревнование,ужин,этому,волшебный,откытие,отвечать.

СЛОВА ДЛЯ РОБОТИ БІЛЯ ДОШКИ:

Мел,доска,владения,сукровища,тьма,чья,торжественный,

пятеро,знание,источник,шар,молния,охотник,качественный,

девятнадцатый.

3) Вікторина «Питання-відповідь»

Кожному учаснику задається питання і треба швидко відповісти на нього.Скільки правильних відповідей дасть команда, стільки балів вона отримує.

1команда:

-на які питання відповідає іменник?

-скільки відмінків має іменник?

-на які питання відповідає Орудний відмінок?

-скільки відмін має іменник?

-групи іменників

-синтаксична роль.

2 команда:

-на які питання відповідає прикметник?

-назвати групи за значенням;

-визначити групу за значенням сполучення заячий хвіст;

-назвати групи за значенням;

-яка синтаксична роль прикметника?

-як визначити рід,число,відмінок прикметника?

-назвати ступені порівняння прикметників.

4) Фізхвилинка.

5) Вибірковий диктант.

(З поданих числівників виписати 1команді-кількісні,2-порядкові).

П`ятий,вісім,дванадцятий,четвертий,дев`ять,двадцять

Перший,двісті,чотири,третій,півтора,двісті вісім,триста

п`ятдесят,трьохмільярдний.

6) Будь уважний!

Звертаючись по черзі до кожного з учасників гри,ведучий

голосно читає прикметники.

Завдання учасника гри-піднести руку,якщо в прикметнику

пишеться -нн-. Той,хто помилився,має пригадати відповідне правило і скласти з цим прикметником словосполучення.

Слова для 1команди:

Весняний,незрівнянний,вівсяний,старанний,вітчизняний,

дерев`яний,ураганний,лікарняний.

Слова для 2команди:

Бездоганний,невпізнанний,морквяний,олов`яний,туманний,піщаний,восьмигранний,недоторканий.

7)РЕБУСИ(розв`язати ребуси,знайти ключове слово)

8)ДОПОМОЖИ МАНДРІВНИКАМ

Жителі планети «Філології» з діда-прадіда мандрівники,що в подорожах вивчають свою планету.Цього разу вони вирушили повітряною кулею, та налетів вихор-ураган і розкидав їх у різні країни.

Виявивши «мандрівника», школярі підкреслюють його, називають, яка це частина мови, а також вказують країну, де він опинився.

-дружній,товариський,дружелюбний,дружба(іменник у країні ПРИКМЕТНИКОВІЇ);

-шлях,країна,подорож,котрий,куля(займенник у країні ІМЕННИКОВІЇ);

-другий,п`ятеро,п`ятиповерховий,сімдесятий,перший

(прикметник у -ЧИСЛІВНИКОВІЇ);

-котрий,всякий,сьомий,кожен,жоден(числівник у -ЗАЙМЕННИКОВІЇ).

9)ВРАЖЕННЯ УЧНІВ(які моменти сподобалися,що нового дізналися)

10)ПІДСУМКИ ЖУРІ,ВИЯВЛЕННЯ НАЙКРАЩИХ КОМАНД.

11)СЛОВО ВЧИТЕЛЯ.ПІДСУМКИ УРОКУ.

© 2010-2022