Урок украинской литературы в 5 классе. И. Франко Фарбований лис

Урок украинской  литературы в 5 классе. Материал к уроку: сказка И. Франко "Фарбований лис". Данный урок  развивает и совершенствует навыки выразительного чтения на украинском языке, формирует умение работать с текстом, развивает умение характеризировать героев произведения, развивает внимание, память, культуру речи, воспитывает интерес к изучению украинской литературы. Урок построен  на использовании  приёмов  технологии "Критическое мышление". Цель и задачи поставлены в соответствии с требован...
Раздел Украинский язык
Класс 5 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Дата_____клас_____Тема: І.Франко «Фарбований лис».

Мета уроку: формувати уміння роботи над текстом, розвивати уміння характеризувати образ Лиса Микити; розвивати увагу, пам'ять, культуру зв'язного мовлення, вміння логічно мислити, наводити переконливі приклади; виховувати інтерес до наслідків власної праці.

Обладнання: презентація, картки

Хід уроку.

I. Організаційний момент.

II. Стадия "Вызов"

  1. розшифруй запис.

Робота в групах. Слайд 1.

Казка - свіжий вітер, що розпалює вогник дитячого мислення й мови.

Школа - повинна бути царством казки.

Завдяки казці дитина пізнає світ не лише розумом, а й серцем.

2. підбір асоціацій. Фронтальна робота. Складання сінквейну. Слайд 2

Казка.

Яка?

Народна, літературна, цікава, весела, фантастична,..

Що робить?

Вчить, повчає, засуджує, висміює.

Добро перемагає зло.

Мудрість.

III. Стадия "Осмысления". Оголошення теми, мети, завдання уроку.

- як ви гадаєте, чому так багато говоримо про казку?

- Яка буде тема нашого сьогоднішнього уроку? ( Ми будемо працювати над змістом казки «Фарбований лис» )

- правильно. А також ми дамо характеристику головному герою казки Лису Микиті, та його вчинкам.

IV. Повторення вивченого.

1. відновлення логічного ланцюга подій. Робота в групах. Слайд 3.

1) Лис Микита на торговищі.

2) У бочці з фарбою.

3) Переляк у лісі.

4) Микита проголошує себе царем.

Перевірка виконання роботи. Слайд 4

- ми продовжуємо слідкувати за подіями, тому, дві фігури в нас не заповнені.

Одну з них заповнимо на уроці, другу ви самостійно заповните вдома.

Робота з текстом. Читання з зупинками.

Робота над складанням таблиці. Слайд 5

Словникова робота. Слайд 6

Ходити на лови - ходить на охоту.

Обскубане і обпатране - потрошеное.

Дужчий - сильнейший

Ліпший - лучший

Стрільці - охотники

Нічим не зрадити - не выдать себя

1. «Справедливе» царювання Лиса. Слайд 7.

Яким був цар?

Добрий, справедливий, м'якосердий, мудрий, неподібний до всіх інших, могутній, ласкавий.

Як жив цар?

Жив я у Бога за дверима

- в чому була справедливість царя?

2. Життя звірів. Слайд 8.

Як жили звірі?

Так, як і без нього. Проте були дуже раді

3. Страх Лиса. Слайд 9.

Чого боявся Лис Микита?

Щоб фарба не злізла з його шерсті

Щоб звірі не пізнали про те, хто він є по правді

- яку назву цьому уривку можна дати? («Справедливе» царювання Лиса.) Заповнення логічного ланцюга подій. Слайд 10.

4. Загибель царя.

Словникова робота.

Роковини, чудова кантата, в народних строях, мов полуда з очей спала, ошуканче.

- чи зміг би царювати Лис Микита все життя?

- як закінчилось царювання Лиса?

3. Рефлексія. Підсумок уроку.

«Фарбований лис» - це казка про тварин

За автором - літературна (І. Франко)

Висміює - хитрість, неправду, лицемірство.

Повчає - не ставити власні бажання вище потреб інших.

Добре того лякати, хто боїться. У страху очі великі.



© 2010-2022