- Преподавателю
- Украинский язык
- Українська мова 5 клас Правила вживання апострофа
Українська мова 5 клас Правила вживання апострофа
Раздел | Украинский язык |
Класс | 5 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Чебаненко Г.Н. |
Дата | 18.02.2016 |
Формат | doc |
Изображения | Нет |
Українська мова 5 клас
Тема. Правила вживання апострофа.
Мета. Закріпити правила вживання апострофа, вдосконалити навичка правильної вимови й написання слів з апострофом; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати пам'ять, увагу;виховувати наполегливість у навчанні.
Обладнання: підручник, текст диктантів.
Хід уроку
І. оголошення теми та мети уроку
ІІ. Мотивація навчання школярів
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів
-
Перевірка домашньої вправи.
-
Творча робота.
Завдання: скласти зв'язне висловлювання тему
«Правила вживання апострофа».
-
Словниковий диктант.
Слов'янин, кам'яний, безхмар'я, з'їжджати, Лук'янівка, трьох'ярусний, мавпячий, з'являтися, сербя'я, духмяний, дзвякнути, жираф'ячий, торф'яний, роз'яснити, медвяний, рясно, бур'ян, різьбяний, багряний, надвечір'я, матір'ю,
-
Переклад українською мовою.
Вправа 187
-
зорово-слуховий диктант-взаємоперевірка.
Рідна мово, ти ніжний цвіт,
Ти п'яниш нас, як рута-м'ята.
Таж на цілий на білий світ
Ти духмяністю розіллята.
( Д. Білоус.)
-
Робота за підручником.
Вправа 189
-
Пояснювальний диктант.
М'ята
Об'їхав я багато країв. Гарних, цікавих. Тепер у місті живу. Та враз я хлоп'ячі забави на батьковому подвір'ї. Почув трав'яний дух. Дух, де в'ється моя Рось. Задзвеніли мені солов'ї. кропив'янки, очеретянки, заворкотіли голуб'ята. Запахли в рідному саду ряст, рум'янок, п'ятиперстень. І м'ята. Холодна, кучерява. Пахучий холодок наповнює групи. А там ластів'я озветься, защебече, ніби щось промовляє. А із сусіднього саду вітається дід Лук'ян. Скинув бриля - махає. А поруч он клей вишневий ,мов півник полив'яний. Мені все дужче пахне м'ята.
(Д. Чередниченко.)
8. Розподільний диктант.
Завдання: записати слова з апострофом в одну колонку, а без нього - у другу.
Присвята, в'язкий, рум'яний, пюре, дит'ясла, верб'я, святкувати, повітря, об'їжджати, черв'як, під'їхати, В'ячеслав, сім'я, морквяний, мавпячий.
ІV. Закріплення вивченого матеріалу
Творча робота.
Завдання: скласти зв'язне висловлювання на тему:
« Коли ставиться і коли не ставиться апостроф».
V. Підручник параграф 23 впр. 192, с.87