- Преподавателю
- Технология
- Голуб – символ миру, щастя та любові. Виготовлення голуба способом орігамі
Голуб – символ миру, щастя та любові. Виготовлення голуба способом орігамі
Раздел | Технология |
Класс | - |
Тип | Конспекты |
Автор | Семенченко И.И. |
Дата | 27.09.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Тема. Голуб - символ миру , щастя та любові. Виготовлення голуба способом орігамі.
Мета. Продовжити ознайомлювати учнів із виготовленням іграшок способом орігамі. Навчити виготовляти їх способом перегинання і складання паперу голуба ;удосконалювати вміння швидко працювати за зразком , точно відтворювати лінії згину . Виховувати охайність у роботі ,працьовитість , бережне ставлення до птахів . Сприяти патріотичному вихованню . Створити ситуацію для розвитку інтересів , гарний настрій , бажання дізнатися щось нове. Розвивати уміння працювати в групах,допомагати один одному.
Обладнання. Плакат з голубами , плакат «Діти малюють голуба Миру», дитячі малюнки , зразки виробів різних тваринок виготовлених у техніці «орігамі» , кросворд, папір,геометричні фігури , смали , виставка книг з орігамі,вірші про голубів , казка « Дрізд і голуб».
Тип уроку. Комбінований урок.
Хід уроку
I . Підготовка робочих місць.
Перед початком уроку вчитель перевіряє наявність усіх необхідних матеріалів та інструментів .
II . Організація класу .( 1 хв.)
Продзвенів уже дзвінок
Починаємо урок.
Любі діти у наш клас
Завітали люди щирі,
Привітаймо в добрий час
Гостей посмішкою й миром!
Добрий ранок нам !
Добрий ранок Вам!
Добрий ранок всім!
Хлопчики :
Ми Вам раді люди добрі ,
Ми вітаєм щиро Вас!
Дівчата :
І запрошуєм ласкаво на урок до нас.
III. Мотивація учбової діяльності.(2хв)
-
Сьогодні мені по дорозі зустрілися ось такі геометричні фігури. Вони були такі сумні і я запросила їх на наш урок . Діти , чи всі ви знаєте ці фігури ?
( Квадрат ,овал ,трикутник , круг).
То ж хай вони побудуть з нами протягом уроку, дізнаються щось новеньке, може і настрій їхній зміниться. Ви згодні?
-
Так.
-
А у вас зараз який настрій ? Покажіть усім. ( Показують смайлики.)
IY. Повідомлення теми і мети уроку.(5хв)
-
А щоб дізнатися тему нашого уроку , давайте розгадаємо кросворд і знайдемо зашифроване слово.
-
Гавкає , кусає, а в дім не пускає. ( Собака.)
-
Біла латка ,чорна латка ,по дереву скаче. ( Сорока.)
-
Я веселенький звірьок ,плиг з ялинки на дубок. ( Білка.)
-
Маленький хлопчик у сірій свитинці по дворах стрибає ,крихти збирає. (Горобець.)
-
У зеленому жакеті
Галасує в очереті,
Хоч і плавати мастак
І не риба і не рак.
Вистромля булькаті очі
І співає «Кум-квак». ( Жаба.)
6.Сама сіренька ,маленька ,хвостик довгенький.( Миша.)
7.Коло бабусі сидить у кожусі, проти печі гріється ,без води миється.
(Кіт.)
Кросворд
-
1
2
3
4
5
6
7
Зашифроване слово -орігамі. Всі знають це слово ? А що воно означає?
Учень: «Орігамі» в перекладі з японської ,означає «складений папір». «Орі»- складати , «гамі» -папір . З давніх часів у Японії діти і немало дорослих із задоволенням виготовляли з паперу красиві вироби: квіти , тварини , ляльки ,маски та інше способом « орігамі».
-
Так всіх тваринок , яких ми згадали ,розгадуючи кросворд , можна скласти в техніці орігамі . Ось погляньте.
-
Сьогодні на уроці миз вами займемося складанням паперу. Багато чому ви вже навчилися на заняттях гуртку , який ви відвідуєте . На цій виставці представлені і ваші самостійні роботи.
-
До нас на урок сьогодні завітали ваші батьки ,які завжди допомагають вам у ваших справах. Слово надається вашим батькам.
Мати одного з учнів.
-
Дома з сином ми часто складаємо різні фігурки . Ось одна з них .В орігамі це «Цуру» - в перекладі з японської «журавлик». Старинна японська легенда говорить,що в того, хто складе 1000 паперових журавликів здійсниться загадане бажання. Легенда стала відома і за межами Японії після ІІ Світової війни ,коли маленьку японську дівчинку спідкала біда. Дівчина чудом залишилася живою після атомного бомбардування міст Хіросіма й Нагасакі американськими літаками 5 серпня 1945 року, але була вражена променевою хворобою. Щоб позбутися цієї хвороби , дівчина вирішила скласти тисячу паперових журавликів ,але так і не встигла цього зробити. В Японії доброю традицією вважається дарити двох журавликів , складених із одного прямокутника , молодим на весілля. У всьому світі паперовий журавлик є символом мистецтва складання.
Вчитель:
-
Дуже дякуємо вам. Бачите ,діти ,до чого приводить війна . Люди у всьому світі бажають миру. Ось погляньте на цей малюнок . На ньому діти різних народів у радісному захваті малюють на асфальті голуба. А чому саме голуба , як ви вважаєте?
Діти:
-
Білий голуб вважається вісником миру . У дзьобі птаха гілочка вічнозеленого дерева ,яка вважається символом життя на землі.
Вчитель:
-
А знаєте ,що голуб став символом миру , після того , як відомий художник Пабло Пікасо намалював картину , де зобразив голуба , який звив собі гніздо в старій солдатській касці. А ще цей птах першим приніс звістку кінця всесвітнього потопу , принесши зелену гілочку. З
-
На іншому малюнку зображені два голуби, тому що вони вважаються символом сімейного щастя.
Фізхвилинка.(1хв)
Щось не хочеться сидіти ,
Треба трішки відпочити.
Руки вгору , руки вниз,
До звіряток усміхнись.
Покружляли пострибали.
Сіли, встали, сіли, встали,
Похилились вліво ,вправо
І закінчились всі справи.
-
Відпочили і займемося справами . В кожного з вас на парті вже є квадрат аркушу Але спочатку згадаємо правила для учнів на уроках праці.
Загальні правила для учнів
-
Роботу розпочинай лише з дозволу вчителя.
-
Користуйся прийомами роботи з інструментами як показав учитель.
-
У процесі роботи не розмовляй ,не відволікайся побічними справами.
-
Під час роботи тримай своє робоче місце в належному порядку,а після роботи акуратно прибери його.
-
Спочатку уважно послухайте і спостерігайте ,як я буду виготовляти голуба. Намагайтесь запам'ятати виконання роботи. Розгляньте картку ,яка у вас є на парті . Працюємо ми в групах. У кожної є командир Який завжди допоможе. Перша група складає голуба , а друга його подружку голубку . Батьки складуть голубку ,яка сидить на гнізді , а дома ви таку складете разом з ними
-
Y. Робота в групах.(30хв)
Діти разом з батьками складають своїх птахів . Звучить пісня « Летите голуби» з фильму «Ми за мир».
-
Посадіть своїх голубів до гніздечка . ( Діти саджають своїх голубі у гніздо,яке приготоване заздалегідь .)
-
Додому кожній групі було задано приготувати або вірш , або казку ,або якесь повідомлення про голубів. І зараз кожен з вас розповість те ,що він знайшов.
1 група
Голуби
Зграйка білих голубів
Над селом злетіла,
Зграйка білих голубів
Наче хмарка біла
Гулі ,гулі на карниз ,
Гуленьки до двору!
А вони не хочуть вниз,
Їм би в гору ,в гору -
Вище кленів і дубів,
Вище осокору .
Вабить небо голубів
У ранкову пору.
Гулі ,гулі до землі ,
Гулі на долину,
Принесіть нам на крилі
Сонечка краплину.
( Вадим Скомаровський )
Смачні грушки
Рано-вранці голуби
Полетіли по гриби.
На узліссі - груші-дички,
А на них - смачні гнилички.
І напевно , тих грушок
Можна з'їсти хоч мішок.
Тож забули голуби ,
Що летіли по гриби.
Дрізд і голуб
Якось голуб став просити дрозда ,щоб той навчив його гніздо мостити. Погодився дрізд . Та тільки поклав декілька гілочок , як голуб сів на них і вуркоче: «Знаю ,знаю…»
Розгнівався дрізд та й каже:
-
Коли знаєш, то навіщо просиш?
І полетів собі геть.
А голуб зовсім не вмів гніздо мостити. Ото тільки дрізд йому допоміг, та таке гніздо в нього й залишилось назавжди.
( А.Качан)
2 група
Люлі, люлі ,люлі ,
прилетіли гулі,
гулі,
гулі,
голуби,
сірі,
білі
та рябі.
Поскладали
гулі крильця,
посідали
всі на бильця,
стали думать -
міркувать :
що Маринці
дарувать?
Дарували
черевички,
щоб ходити
до кринички,
щоб у ніжки - ходунці
не кололи камінці.
Дарували їй
хустинку,
щоб пов'язувать
Маринку ,
щоб гаряче сонечко
не палило донечку.
Дарували їй
перинку -
укладати спать
Маринку,
щоб дівчатко - золотко
спало тихо й солодко…
Спить у ліжечку дитина.
Тихі сни до неї линуть
через балки та горби,
наче білі голуби.
(Наталя Забіла)
А-а , люлі - люлі,
Налетіли гулі,
Сіли на воротях
В червоних чоботях.
А воротця -скрип -скрип…
Моя доця спить, спить.
(Українська народна колискова пісня)
Батьки:
Вміє поетеса Ліна Костенко підслухати розмову живих істот природи. Звичайні собі голуби …Сидять на тротуарах , пролітають над містом , ласують крихтами хліба . І воркують , воркують…Про що?
Голуби
Тінь чорна стрімко падає униз -
То білий голуб так злітає вгору.
Проспект пташиний , сонячний карниз
Вінчає строгі лінії собору.
Строкаті ритми вулиць і юрби,
Дахів похилих старовинні плечі.
Над містом розмовляють голуби.
Про що,не знаю . Про цікаві речі.
Про той собор. Про людство. Про війну.
Про білий світ , про небо з далиною.
А може він голубці каже:
Ну як я літав, ти скучила за мною?
-
А ще існують і поштові голуби . Ось послухайте таку історію.
Поштовий голуб
Була тиха, ясна погода. Море було спокійне . Дітки сіли в човен, взяли з собою поштового голуба й рушили в море. Думали , трохи поплавають, помандрують. Аж тут здійнявся вітер. Плавати ще якось можна ,а причалити ніяк, Гляди,ще хвиля вдарить човном о берег .
-
Івасю, посилай голуба. Андрійко ж дома.
Андрійко - це Івасів старший брат. Івась написав : «Допоможи пристати»,причепив записку голубові під крило й випустив. Голуб полетів додому. А дітки переживають: чи помітить Андрійко записку? Он хвилі грають усе дужче й дужче. Коли це бачать - від берега мчить моторний човен.
-
Є-е! - пораділи всі. А ще більше тішились, як у моторному пливли до берега. А на буксирі колихався їхній маленький човник.
YI.Підсумок уроку.(1хв)
-
Молодці ,діти. Сьогодні ми з вами попрацювали дуже гарно,
дізналися багато цікавого ,нового. Пригадали вірші ,казки про голубів . А якщо хочете дізнатися ще щось ,то прочитайте книжку «Подорож до Афін» ,в якій розповідається про мандри диких голубів. Ми також навчилися складати голуба . Його можна подарувати друзям ,знайомим. А вдома з батьками спробуйте скласти голубку , яка сидить на гнізді.
-
Погляньте , а наші друзі теж змінилися.
-
Мабуть їм у нас дуже сподобалось, а вам , діти? Який у вас зараз настрій?
Діти піднімають смали.
Тож давайте подаруємо і нашим гостям голуба , на згадку про нас та побажаємо їм миру і злагоди.
( Звучить пісня «Голуб миру».)
14