• Преподавателю
  • Технология
  • Конспект уроку на тему: Реалізація запланованих робіт (процес випилювання з фанери та ДВП, обпилювання, шліфування). Оздоблення виготовлених виробів

Конспект уроку на тему: Реалізація запланованих робіт (процес випилювання з фанери та ДВП, обпилювання, шліфування). Оздоблення виготовлених виробів

Раздел Технология
Класс 5 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Барановська Інна Василівна

Клас

Дата

Урок №_____

Тема. Реалізація запланованих робіт (процес випилювання з фанери та ДВП, обпилювання, шліфування). Оздоблення виготовлених виробів.

Мета: закріпити в учнів розуміння процесу різання та уявлення про технологію пиляння фанери і ДВП, удосконалити навички пиляння фанери; розвивати навички самоконтролю та політехнічне мислення; виховувати культуру праці.

Об'єкти практичної діяльності учнів: фанера, ДВП, дерева різної форми; літак; автобус; ковбой; вішалка для дрібних речей; кораблик; гра «накинь кільце» та інш.(за вибором)

Обладнання: столярний верстат, столярні ножівки, лобзики, запасні лобзикові пилки, шило, заготовки з фанери та ДВП, копіювальний папір, олівець, шліфувальний папір, надфілі різної форми.

Тип уроку: практичний.

Структура уроку:

І. Організаційний момент 3 хв.

ІІ. Вступний інструктаж щодо виконання практичної роботи….5 хв.

ІІІ. Практична робота……………………… 75 хв.

ІV. Підсумки уроку. …………………………5 хв.

V. Домашнє завдання……………………….. 2 хв.

Хід уроку:

I. Організаційний момент: (привітання, перевірка присутніх.)

II. Вступний інструктаж щодо виконання практичної роботи:

1.Повторення правил пиляння лобзиком:

  • У процесі роботи сидіти прямо.

  • Лобзик тримати перпендикулярно до фанери.

  • Пиляти рівномірно, виконуючи рухи вгору-вниз, не натискувати сильно на пилку, щоб вона не зламалася.

  • Кожні 15-20 хв робити перерву.

2. Повторення прийомів пиляння лобзиком:

Щоб підготувати лобзик до роботи, беруть пилку й один її кінець затискують гайкою біля ручки. Пилку встановлюють таким чином, щоб її зубці були спрямовані назовні від рамки і донизу. Потім стискують обидва кінці рамки і так само затискують другий кінець пилки.

Працюють лобзиком на спеціальному столику-підставці, який прикріплюють до робочого стола струбциною.

Фанеру з нанесеним на неї малюнком кладуть на підставку і притримують лівою (для правшів) рукою. У праву руку беруть лобзик і, приставивши пилку до фанери, починають пиляти. Пиляють так, щоб пилка рухалась точно по лінії контуру.

Спочатку випилюють внутрішній контур заготовки, а потім - зовнішній.

Для випилювання по внутрішньому контуру в заготовці роблять отвір шилом, вставляють у цей отвір верхній кінець пилки, а потім закріплюють його в рамці лобзика. Випилявши внутрішні контури, підкручують верхню гайку, звільняють кінець пилки і виймають її. Потім знову закріплюють і розпочинають випилювати зовнішній контур.

III. Практична робота.

Виконання розмічальних робіт за допомогою розмічального інструменту та копіювального паперу. Випилювання деталей майбутнього виробу.

IV. Підбиття підсумків, оцінювання результатів роботи:

Учитель ще раз закріплює в учнів мотивацію на подальшу роботу та контролює, щоб вони залишили робочі місця в належному стані, а чергові по навчальній майстерні повною мірою виконали свої обов'язки.

V. Домашнє завдання:

Внести (при необхідності) уточнення у критерії яким повинен відповідати виріб; Дібрати і приготувати (придбати) матеріали і інструменти (лобзик , пилочки і шліфувальний папір) для виконання задуманого виробу.



© 2010-2022