Разработка на тему «Геометриялық денелердің проекциясы»

Раздел Технология
Класс 9 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:




Елек орта мектебі








Сабақтың тақырыбы:

«Геометриялық денелердің проекциясы»

9 класс





Өткізген: Шакеева.А.К






2015-2016 оқу жылы

9 класс

Сабақтың тақырыбы: «Геометриялық денелердің проекциясы»

Сабақтың мақсаты: Ойлы, сыни оқу дағдысын дамыту, коммуникативтік дағдысын жетілдіру , Геометриялық дененің үш жақты көрінісін салып үйрену,шығармашылық қабілеттерінің дамуына жағдай туғызу,білімдерін толықтыру,біліктілігін арттыру.

Пән аралық байланыс: геометрия.

Көрнекі құралдар: интерактивті тақта,А4 пішімі ,қарындаш,өшіргіш, сызғыш, карточкалар.

Күтілетін нәтиже: Ақыл ойларын,іскерлік белсендіктерін,шығармашылықтарын шыңдау, бір-бірінің ойына пікірлерін еркін қоса алады.Бір-бірімен қарым-қатынасы қалыптасады.Бір-бірін тыңдай білуге үйренеді,бағалай алады. Топтасуды үйренеді, мағнаны ашуда бірлесе жұмыс атқаруға дағдыланды, білімін кеңейтеді,тірек-сызба арқылы дамыта оқыту.

Ұйымдастыру кезеңі: Оқушыларды түгендеу ,үй жұмысын тексеріп шығу.Әр халықтың амандасу салты бойынша оқушылар бір -бірімен амандасу ретін жасайды, геометриялық денелер суреттері бойынша топтасады.

Қызығушылығын ояту: Интерактивті тақтамен жұмыс.

Интерактивті тақтадан геометриялық денелер бейнесін көрсету,атап өту,олардың орындалу жолдарын көрсету.

Жаңа сабақ: Геометриялық денелердің проекциясын салып көрсету.

Әр топқа геометриялық денелерді таратып беріледі. ( 1 топқа 2 геометриялық денелерді таратып шығу) Жұппен,топпен бірлесе отырып, А4 форматына өлшеммен түсіру жұмыстарын жалғастырады, бейненің үш жақты бейнесінің орындалу жолдарын көрсету, орындалған жұмысты қорғау, сызба жұмыстарын кандай өлшемде және қандай габариттік өлшем пайдаланғандарын түсіндіреді.

Осы тапсырмадан кейін қол шапалақтау арқылы бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді

Ой толғаныс:Тақтадан 7 керемет видеосын тамашалау.Біз не үйрендік? Зейінін байқау туралы ойын.

-Қандай гометриялық дене?

-Осы гометриялық денеге қарап отырып нені еске түсірер едің?

-Болашақта осыдан не ойлап шығарар едің?

Мысалы:

- киіз уй, ( цилиндр,киық конус)қойма(призма),гараж(төртбұрыш),дүкен(қиық пирамида),ойынсауық (пирамида)жерлерін т.б.

Оқушылар оқулықтағы сызба жұмыстарын дәптерлеріне, постер құрып ,ортаға шығып,әрбір топ өз ойларын айтады.

Оқушыларды бағалап шығу.

Сабақты қортындылау:

Біз не үйрендік?( стикерге әрқайсысы бір-бір сөйлемнен жазады),сұрағын, ұсынысын жазады.

Оқушыларға парақ қағаз үлестіріледі.

Сабақты қаншалықты түсінгендерін парақ қағазда көрсетеді.

Сабақ соңындағы көңіл - күйді смайлик арқылы білдіреді.

Үй тапсырмасы:кітаптағы 1-2 жаттығуды орындап келу.



© 2010-2022