Әлем әдебиетінен Д. Дефоның «Робинзон Крузо» романы бойынша «Робинзонның күнделік дәптері»

Сабақтың тақырыбы: Әлем әдебиеті.Д.Дефо «Робинзон Крузо» романы бойынша «Робинзонның күнделік дәптері» Сабақтың мақсаты: Ағылшын жазушысы  Д.Дефоның өмірінен қысқаша мәлімет алу,  «Робинзон Крузо» романы бойынша берілген үзіндінің мазмұнын меңгеру; Күтілетін нәтижелер: üӨз бетінше жазушы туралы мәлімет алады üРоманның мазмұнын меңгереді; üШығарманы өздігінен  талдай алады: üЖұбымен жұмыс жасай біледі; üҚабілетін танытады; üНені қалай түсінгенін айта алады; üСұрақты білім алу  қабілеттеріне қарай құрастырады; üҒаламторда жұмыс жасай алады; üОй-әрекетінің жоғары деңгейіне көтеріле алады; üӨзін- өзі, өзара бағалау қалыптасады; üСыни ойлай алады;   Сабақ кезеңдері: Мұғалім әрекеті Оқушы әрекеттері Белсенді әдіс түрлері Дифференциация Бағалау Ресурстар Ұйымдастыру бөлімі:       2минут Оқушыларды топқа бөлу үшін әр оқушыға мақал-мәтелдер жазылған қиынды қағаздарды таратады да,мақалды құрастыруды айтады. Қолдарындағы қиынды қағаздарды құрастырып, мағынасы жағынан құрастырады. Мақалды тауып, құрастырған оқушылар бірыңғай орналасады.Құрастыр ған мақал-мәтелдерін оқиды.   Тренинг       Мақал-мәтелдер жазылған қағаз қиындылары
Раздел Технология
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Күні: 05.05.12

Пәні: әдебиет

Пән мұғалімі: Байтерекова М.А

Сабақтың тақырыбы: Әлем әдебиеті.Д.Дефо «Робинзон Крузо» романы бойынша «Робинзонның күнделік дәптері»

Сабақтың мақсаты:

Ағылшын жазушысы Д.Дефоның өмірінен қысқаша мәлімет алу, «Робинзон Крузо» романы бойынша берілген үзіндінің мазмұнын меңгеру;

Күтілетін нәтижелер:

  • Өз бетінше жазушы туралы мәлімет алады

  • Романның мазмұнын меңгереді;

  • Шығарманы өздігінен талдай алады:

  • Жұбымен жұмыс жасай біледі;

  • Қабілетін танытады;

  • Нені қалай түсінгенін айта алады;

  • Сұрақты білім алу қабілеттеріне қарай құрастырады;

  • Ғаламторда жұмыс жасай алады;

  • Ой-әрекетінің жоғары деңгейіне көтеріле алады;

  • Өзін- өзі, өзара бағалау қалыптасады;

  • Сыни ойлай алады;


Сабақ кезеңдері:

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеттері

Белсенді әдіс түрлері

Дифференциация

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру бөлімі:

2 минут

Оқушыларды топқа бөлу үшін әр оқушыға мақал-мәтелдер жазылған қиынды қағаздарды таратады да,мақалды құрастыруды айтады.

Қолдарындағы қиынды қағаздарды құрастырып, мағынасы жағынан құрастырады. Мақалды тауып, құрастырған оқушылар бірыңғай орналасады.Құрастыр

ған мақал-мәтелдерін оқиды.


Тренинг



Мақал-мәтелдер жазылған қағаз қиындылары

Үй тапсырмасын тексеру

3 минут

Үйге берілген тапсырманы тексеру мақсатында әр топқа бағалау парағын таратады.

Топтағы оқушылар бағалау парағына алдымен өз бағасын көк сиялы пастамен қояды да, тобында айтып, топ мүшелері бағасын қояды.

«Термометр» әдісі


Өзін-өзі бағалау

Өзара бағалау

Бағалау парақтары

Қызығушылықтарын ояту

10 минут

1.Кітап секілді дайындаған шығарманың атауы мен авторы жазылған парақтарды әр топқа беремін.Оқушыларға бұл парақты не үшін берді деп ойлайсыңдар? «Кітап қандай болады?» деген сұрақтар қояды.Топтастыру әр топта жүргізіледі.






Сұхбат жүргізеді.








«Мәңгілік кітап дегенді қалай түсінесіздер?»


Парақтарды үстелге орналастырып, әр оқушы сыни тұрғыдан ойланады, топта бірлесіп, шешім, дәлел шығарады. Сұрақтар төңірегінде ойланып, өз пікірлерін жеке білдіреді. Әр топта «Кітап қандай болады?» деген сұрақтың жауабына топтастыру жұмысын жүргізеді, А3 плакатына жазады, таныстырылымға шығады, бірін -бірі толықтырады.

Оқушылар жұптасып, таратылған парақтардағы шығармалар мен оның авторлары туралы сұхбаттасады.



Оқушылар өз пікірлерін жеке білдіреді.




Сыни тұрғыдан ойлау


Сұрақтарға жауап беру


«Ассоциация» әдісі










Жұппен жұмыс







Сыни тұрғыдан ойлау


Белсенділігіне қарай



Сыни ойлауына қарай



Табыс өлшемдері арқылы бағалау


Критериилі бағалау парағы


Интерактивті тақта

Мағынаны таныту

10 минут










12 минут
















5 минут
















Рефлексия




Ғаламтормен жұмыс

Д.Дефоның өмірі мен шығармашылығы туралы ақпараттар алуды сұрайды.


Оқулықпен жұмыс




Талдау жұмыстары

Оқушыларға әңгіме мазмұны бойынша үш тапсырмасы бар тапсырмалар таратылады.

1-тапсырма

Оқыған бөлім бойынша жоспар дайындаңыз

2-тапсырма

Әңгіменің тақырыбы мен идеясын жазыңыз.

3-тапсырма

Робинзонға мінездеме беріңіз.


Оқушылар топ бойынша компьютермен жұмыс жасайды.Ғаламторға шығып, жазушы туралы, оның шығармашылығы туралы ақпарат алады.

Алған ақпараттары бойынша әр топ бір-біріне сұрақтар қояды.

Берілген роман үзіндісінің бөлімдері интерактивті тақтада көрсетілген, оқушылар таңдағап алған бөлімдері бойынша бірыңғай топтасып, бөлімдерін оқиды.Жеке оқып, жұбымен талдайды, топта талқылайды.Өз топтарына оралып, әрқайсысы бөлімдері бойынша үзіндінің мазмұнын бір-біріне түсіндіреді.

Оқушылар берілген тапсырмаларды өз қабілет-бейімдеріне қарай таңдап алып, орындайды.



Тапсырма нөмірі бойынша бірыңғай топтасады, орындағандары туралы талқылайды, бірін-бірі тексереді, бағалайды.

Топпен жұмыс







Сұрақ-жауап




«ЖИГСО» әдісі




Деңгейлі тапсырмамен жұмыс













Бейімділігіне, қабілетіне қарай тапсырмаларды таңдап алу












Қызығушылығы мен қабілетіне қарай таңдап алу



Өзін-өзі бағалау










Өзін-өзі бағалау





Жұппен өзара бағалау

Компьютер, ғаламтор, Топтық өзара бағалау парағы


Өзін-өзі бағалау парағы




Тапсырма жазылған парақтар



Үйге тапсырма:

Әңгіме бойынша сұрақтар дайындау;

Жаңа тақырып бойынша өзін-өзі бағалау парағы 05.05.12 ж ________________________ Оқушының аты-жөні

І.Қызығушылықты ояту

Бағалау өлшемдері

Жоғары

Орташа

Төмен

Топта белсенділік танытуы

Сыни тұрғыдан ойлауы

Сұхбатқа қатысуы, нақты жауап беруі


ІІ.Ғаламтормен жұмыс (Ақпарат алу)

Бағалау өлшемдері

Жоғары

Орташа

Төмен

Топта белсенділік танытуы

Ғаламторда жұмыс жасай алуы

Өз бетінше ақпарат алуы


ІІІ. Оқулықпен жұмыс

Бағалау өлшемдері

Толық айта алдым

жартылай айта алдым

мүлдем айта алмадым

Түсінгенін айта алуы


Талдау жұмысы

Табыс өлшемдері

Өз бағасы

Топ бағасы

Мұғалім бағасы

Тапсырманың толық орындалуы




Толық талдануы




Жазу сауаттылығы




Қорытынды бағасы





Үй тапсырмасын бағалау Оқушының аты-жөні________________________________

Бағалау өлшемдері

Үй тапсырмасы толық орындалған

Үй тапсырмасы жартылай орындаған

Үй тапсырмасы мүлдем орындалмаған

Өз бағасы


Топтың бағасы



© 2010-2022