Технология 6 сынып. Сабақтың тақырыбы: Шығармашылық жобаның орындалу реті, орындалуы

Сабақтың мақсаты Шығармашылық жоба үлгісін тиянақты орындау, теорияда алған білімдерін практикада шығармашылықпен дамыту. Күтілетін нәтиже Жоба үлгісін шығармашылықпен дамытып, өз бетінше ізденеді. Сабақтың әдісі Топтық жұмыс, жеке жұмыс, сын тұрғысынан ойлау, жаңа әдіс-тәсілдер, «Өрмекші торы», сарамандық жұмыс, кері байланыс жасау. Тапсырмалар Жаңа сабақты түсіндіру, кері байланыс жасау. Құрал-жабдықтар Керекті құралдар мен жабдықтар(мата, ине, жіп, қайшы, моншақтар, тоқыма ...
Раздел Технология
Класс 6 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Шұбарсу жалпы орта мектебінің технология пәнінің мұғалімі Сертаева Зейнептің күнделікті сабақ жоспары 2013-2014 оқу жылы.

Сынып/мерзімі

6 «А» сынып. 30.04.2014ж

Сабақтың тақырыбы

Шығармашылық жобаның орындалу реті, орындалуы.

Сабақтың мақсаты

Шығармашылық жоба үлгісін тиянақты орындау, теорияда алған білімдерін практикада шығармашылықпен дамыту.

Күтілетін нәтиже

Жоба үлгісін шығармашылықпен дамытып, өз бетінше ізденеді.

Сабақтың әдісі

Топтық жұмыс, жеке жұмыс, сын тұрғысынан ойлау, жаңа әдіс-тәсілдер, «Өрмекші торы», сарамандық жұмыс, кері байланыс жасау.

Тапсырмалар

Жаңа сабақты түсіндіру, кері байланыс жасау.

Құрал-жабдықтар

Керекті құралдар мен жабдықтар(мата, ине, жіп, қайшы, моншақтар, тоқыма жіптер, молине жіптер т.б.), постер, маркер.

Сабақтың барысы: І Кіріспе

ІІ Негізгі бөлім

ІІІ Қорытынды

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Уақыт

Кіріспе

Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен сәлемдесу.

Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру

«Өзіңізге тілегенді - басқаларға тілеңіз!»

Әр оқушыға 10 - 15 секунд уақыт аралығында ішінен өзіне бір немесе бірнеше ізгі тілек тілеу тапсырылады. Содан кейін жұпқа бөлініп, бір - бірінің қолынан алып, өзіне тілегенді жұптасына айту керек.

Топқа бөлу



Орындарынан тұрып, ішінен өзіне тілек тілейді де, жұптасып бір - бірінің қолынан ұстап, өзіне тілегенді жұптасына айтады.

Топқа бөлініп отырады.

5 Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру

«Өзіңізге тілегенді - басқаларға тілеңіз!»

Әр оқушыға 10 - 15 секунд уақыт аралығында ішінен өзіне бір немесе бірнеше ізгі тілек тілеу тапсырылады. Содан кейін жұпқа бөлініп, бір - бірінің қолынан алып, өзіне тілегенді жұптасына айту керек.

Топқа бөлу

мин



Негізгі бөлім

«Өрмекші торын құру» әдісі арқылы өткен сабақты пысықтау.

Тақырыпты ашу :

Адасқан әріптер

МЫШҒЫШАҚЫЛАР

НОЖАБЫҢ

ЫРУЫНАДОЛ

1 - слайд

Жоба дегеніміз - түрлі мәселелерді шешудің жолы. Ол шешімді дұрыс таңдауға және ең жақсы нәтижеге жетуге көмектеседі.

2 - слайд

Шығармашылық жоба үлгісі:

  • кестелеу өнері;

  • моншақпен кестелеу;

  • жапсырмалау өнері;

  • матамен жұмыс т.б.

Ауысып отырған топтың жұмысымен танысып, өз топтарына жақсы жағын алып бару.



Ой қозғау

3 - слайд

Шығармашылық жобаның орындалуы

  1. Жобалауды ойластыру.

  2. Негізгі параметрлері мен шектеулерін анықтау.

  3. Жобаның .... даму тарихы.

  4. Өзіндік құнын есептеу.

  5. Жобаны орындау технологиясы.

  6. Құрал - саймандар мен құрылғылар.

  7. Құрал - жабдықтарды таңдау.

  8. Идеялар банкі:

  • модельдері;

  • қорытынды кезең.

Тоқыма жіпті сұрақ қоя отырып, бір - біріне лақтырып, өрмекші торын құрады.

Назарларын тақтаға аударады. Адасқан әріптерді орнына қойып, тақырыпты ашады.

Назарларын сабаққа аударады.





Басқа топтың жұмысымен танысып, өз топтарына жаңалық алып келеді.

Бастапқы топ мүшесі қонақтарға жасап жатқан жұмыстарын қысқаша түсіндіреді.

3 - слайдтағы тапсырманы оқып, ойларын постерге түсіреді.

Постерді қорғайды.

5 мин



10 мин













13 мин

Қорытынды





Бағалау

Үйге тапсырма

Сабақты қорытындылау

«Fishbone» әдісі бойынша сабақты қорытындылау.

1 - топ кесте тігу өнері

2 - топ моншақпен кестелеу

3 - топ матамен жапсырмалау.

Қалыптастырушы бағалау (смайликтер арқылы)

Жиынтық бағалау.

Жобаны жалғастырып тігу

Бүгінгі сабақта не білгенін, не үйренгенін балық қаңқасына жазады.



Күнделікке баға қойдырады

Түртіп алу

7 мин





3 мин

Рефлексия

Кері байланыс жасау

Сабақтың сәтті, сәтсіз тұстары

2мин



© 2010-2022