- Преподавателю
- Технология
- Внеклассное мероприятие Телепередача Выбери свое будущее
Внеклассное мероприятие Телепередача Выбери свое будущее
Раздел | Технология |
Класс | - |
Тип | Конспекты |
Автор | Шевченко И.И. |
Дата | 03.11.2014 |
Формат | doc |
Изображения | Нет |
Позакласний захід 9 клас
Донецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 48
Шевченко Ірина Ігорівна - педагог-организатор
Тема: «Телепередача "Обери своє майбутнє"»
Мета: розкрити поняття "професія", ознайомити учнів з типами професій, навчити аналізувати предмет праці людей різних професій, формувати свідоме ставлення до вибору професій, сприяти вихованню інтересу до свого професійного майбутнього, формувати компетенції професійного самовизначення.
Обладнання: проектор, презентація виробів, інструменти та матеріали для проведення конкурсів, картонні кольорові картки.
Хід заходу:
Учитель: Вибір професії, свого місця в житті - вічна проблема молоді. Як у народі кажуть: "Без труда нема плода". У цьому прислів'ї закладений великий зміст, сенс людського життя. Праця - основа людських досягнень, добробуту людини й суспільства в цілому. Отримувати від своєї праці насолоду - це велике щастя. Як зазначав Г.С. Сковорода: "Кожна людина повинна знайти для себе сродну працю, працю за покликанням, лише тоді вона буде щасливою". Починаємо нашу телепередачу "Обери своє майбутнє".
1 ведучий: Вітаємо Вас, шановні телеглядачі! Чи знаєте Ви, що у світі нараховується понад 40 тисяч професій? Багато людей ідуть до вибору професії шляхом спроб і помилок. Ми відкриваємо нову рубрику "Свіжоспечені новини". Слово нашому спеціальному кореспондентові.
Спецкор: Доброго дня, любі друзі! Протягом тижня ми проводили опитування серед дев'ятикласників на тему "Що ви вважаєте найважливішим у своїй майбутній професії?" і отримали такі відповіді:
а) престиж - 30%;
б) матеріальні заохочення - 41%;
в) задоволення власною роботою - 14%;
г) її значущість для суспільства - 15%.
Ось такі результата опитування. Спеціально для рубрики "Свіжоспечені новини" спецкор Малишева Анастасія.
2 ведучий: А тепер настав час запросити в студію представників цікавих професій. Дозвольте представити Вам наших гостей (до круглого столу запрошуються одинадцятикласники, які вже здійснили свій професійний вибір або батьки дев'ятикласників). Запрошені виступають за наступним планом
-
Що було вирішальним при виборі вами даної професії?
-
Чи потребує ваша професія постійного самовдосконалення, самоосвіти?
-
Які якості повинні мати представники вашої професії?
-
У чому полягає краса вашої професії? Чи приносить вона вам радість і задоволення?
Виступають: інженер, водій, повар, кравець, дизайнер.
1 ведучий: У "Гарячій рубриці" ми пропонуємо вам ознайомитися з класифікацією професій. Умовно їх поділяють на п'ять типів.
-
Робота з людьми.
-
Робота з технікою.
-
Робота «Людина - природа».
-
Знаки і системи.
-
Творча робота.
Учні, присутні в залі, наводять приклади професій до кожного з п'яти типів.
1 ведучий: А тепер вітаємо в студії директора фірми "Українські сувеніри", який продемонструє, як у їх фірмі відбувається кастинг претендентів на вакантні робочі місця.
Учитель: Наша фірма займається виготовленням костюмів для танцювальних колективів міста й області. Тому претенденти на вакансію модельєра повинні вміти моделювати.
Пропоную провести 1 конкурс-
кастинг "Моделювання жіночого національного костюму" (5 учнів-учасників виконують завдання і презентують результати своєї роботи). Молодці, всі добре впоралися з цією роботою.
Учитель: Проте наша фірма співпрацює ще з дитячими оздоровчими таборами і надає їм на літній період працівників для проведення гурткової роботи. Керівник гуртка повинен мати професійні педагогічні якості, а також уміти швидко оволодівати новими видами декоративно-прикладного мистецтва.
Пропоную провести 2 конкурс "Техніка ізониті".
За даним вам зразком та інструкційною карткою прошийте дугу, кут і коло.
(Учні виконують завдання, а учитель презентує через проектор роботи, виконані технікою ізониті. Потім журі оцінює роботи учасників конкурсу).
Учитель: Уміння працювати в колективі - це вміння працювати в команді. Отже, 3 конкурс "Реклама".
Запрошую на сцену три команди. Вам пропонується готовий виріб, а ви повинні презентувати його.
1 ведучий: Поки команди готуються до презентації виробів, пропонуємо вашій увазі рубрику "Дай відповідь". У кожного з вас є дві картки. Жовта означає відповідь "так", синя - "ні". Професія обирається тільки один раз і назавжди.
-
За назвою технікуму, ВНЗ можна зрозуміти, яких спеціалістів він готує.
-
Психолог- не помічник у виборі професії.
-
Треба шукати професію, де ти будеш кращим.
-
Вибір професії залежить від кількості наявних у вас коштів.
-
Професія людині дається від народження.
-
Профорієнтація - зайве для вас, якщо є гроші.
-
Щоб отримати добру освіту, треба вступати до престижного ВНЗ.
-
Професію можна обрати, лише ставши дорослим.
-
Обрати професію можна за допомогою друзів і батьків.
10. До вибору професії треба ставитися відповідально, відповідно до своїх
зацікавлень, здібностей, інтересів. Учні рекламують вишитий рушник, вишиті технікою ізониті картини та ґердани.
2 ведучий: Щиро дякуємо всім учасникам. На жаль, наша телепередача закінчилася. І на останнє хочеться вам побажати успіху у виборі майбутньої професії. "Хочете бути щасливими - будьте ними" і пам'ятайте: "Важливо не ким бути, а яким бути".
До нової зустрічі!