Кілем тоқыту

Сабақтың тақырыбы: Кілем тоқудың түрлері. Жалпы мақсаты: оқушыларды кілем түрлерімен тоқу әдістерімен таныстыру, қабілеттерін дамыта отырып, эстетикалық талғамдарын қалыптастыру. Оқыту нәтижесі: санитарлық- гигиеналық талаптарды, техникалық қауіпсіздік ережелерін танып біледі. кілем тоқуға қажет құрал- жабдықтармен танысадыкілем тоқу техникасын менгередікөрсетілген үлгі бойынша кілем тоқуды үйренедісұрақтарға жауап бере аладытүс үйлесімдігін дұрыс тандай аладыөзін, өзгелерді бағалай аладыТүйінді...
Раздел Технология
Класс 8 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Пәні : технология 8- сынып

Күні: 12.03.2015ж Барлық оқушы саны:12

Қатысқаны:12

Сілтеме: күнтізбелік жоспар, мектептегі технология журналы № 1 2012 жыл.

Сабақтың тақырыбы: Кілем тоқудың түрлері.

Жалпы мақсаты: оқушыларды кілем түрлерімен тоқу әдістерімен таныстыру, қабілеттерін дамыта отырып, эстетикалық талғамдарын қалыптастыру.

Оқыту нәтижесі: санитарлық- гигиеналық талаптарды, техникалық қауіпсіздік ережелерін танып біледі.

  • кілем тоқуға қажет құрал- жабдықтармен танысады

  • кілем тоқу техникасын менгереді

  • көрсетілген үлгі бойынша кілем тоқуды үйренеді

  • сұрақтарға жауап бере алады

  • түс үйлесімдігін дұрыс тандай алады

  • өзін, өзгелерді бағалай алады

Түйінді идея: кілем тоқуды біледі.

Ресурстар : слайдтар, үлгі кілемшелер, құрылғылар, жіптер, тоқыма жіптер, стикер, маркер

Сабақ түрі: аралас , сарамандық

Сабақ типі: жаңа сабақ.



Ойлау

денгейі

Сабақ барысы

Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

Білу

Психологиялық ақуал туғызу.

Сандарды айту арқылы бір ою түрін шығару.

Мұғалімді мұқият тындап қағаз бетіне түсіру

Мозайкалар тарату арқылы тапқа бөлу

Үш топқа бөлу. Бағалау парақшасын таратады

Рөлдерді өздері бөліседі

Үй тапсырмасын сұрау арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу

Үй тапсырмасын орындап келген оқушыларды өзара бағалайды

Түсіну

1топ. Кілем түрлерін ата?

2 топ. Кілемге қажетті құрал -сайманды ата?

3 топ. Қазіргі заман кілемімен бұрынғы заман кілем айырмашылығы неде?


Әр топ өздері тоқитын кілемшенің эскизін дайындайды

Постер қорғау.

Қолдану

Сарамандық жұмыс

ТҚЕ сақтау. Дайын станокқа жіп жүргізу

Жинақтау

Күнделікке алған бағаларын қояды

Бағалау парақшасына қортындылау бағасын қояды.

Үйге тапсырма

Кілемшені аяқтап келу

Рефлексия қорытындылау

Сабақтан алған әсерлерін қалдырады











Пәні: технология

Сыныбы: 5 сынып

Қатысқаны:

Сілтеме: оқулық күнтізбелік жоспар

Сабақ тақрыбы: киім және аяқ киім күтімі жеке бас гигиенасы

Сабақтың мақсаты: жеке бас гигиенасы және киімді күте білу туралы білімдерін қалыптастыру

Міндеті : оқушыға істеген жұмысын тиянақты орындап, іс жүзінде соны жүзеге асыруды дамыту

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың әдіс тәсілі: сұрақ- жауап. түсіндіру .

Көрнекілігі: қағаздар, қарандаштар ,стикер , маркер

Ойлау денгейі

Сабақ барысы

уақыт

Мұғалімнің іс - әрекеті

Оқушының іс - әрекеті

Білу

Ұйымдастыру кезеңі

Бағалау парақшасын тарату, топтық рөлдерді бөлісу

Мозайка суреттер тарату арқылы 3 топқа бөлу

Уй тапсырымасын қорытындылау сұрақтарын қояды

1. Үй мәдениеті деген не?

2. Тұрғын уйге қандай тазалық гигиеналық талаптар қойылады?

3. Бөлме өсімдіктерінің адам ағзасына әсері жайлы айтып бер?

Суреттегі бейнелер бойынша топтарға бөлінеді



Қойылған сұрақтарға топ мүшелері жауап береді

Түсіну


Оқулықпен жұмыс

Тақырыпты 3 топқа бөліп береді

1 топқа. Киім күтімі

2 топқа. Жеке бас гигиенасы

3 топқа. Аяқ киім күтімі

Түсініктерін айтады

Қолдану

Сабақтан алған негізгі ойды түсіру

Әр топ өздері жасаған постерлерін қорғайды

Жинақтау

Екі жұлдыз бір тілек

Күнделіктеріне алған бағаларын қойып береді

Уйге тапсырма


Салауатты өмір салтын сақтаудың бір күндік және апталық кестесін жасап келу

Рефлексия қорытындылау

Сұрақтар қою арқылы жаңа сабақты қорытындылайды

Уйқыға қанша уақыт бөлінеді?

Күніне неше рет жуыну керек?

Күніне неше рет ас ішу керек?

Сабақтан алған әсерлерін білім ағашына жапсырады











© 2010-2022