• Преподавателю
  • Технология
  • Бағдарлама тақырыбы: Тігіске түскен қалталарды өңдеу Сабақтың тақырыбы: Тігіс ішіндегі қалталарды өңдеу

Бағдарлама тақырыбы: Тігіске түскен қалталарды өңдеу Сабақтың тақырыбы: Тігіс ішіндегі қалталарды өңдеу

Бағдарлама тақырыбы: Тігіске түскен қалталарды өңдеу Сабақтың тақырыбы: Тігіс ішіндегі қалталарды өңдеу Сабақтың мақсаты: Білімділік: Тігіс ішіндегіқалталарды өңдеуді практикада үйренуДамытушылық: Оқушылардың ой қабілетін өндірістіксабағында қолданып,технологиялыққабілетін дамытуТәрбиелік: Еңбекке баулуға, ұжыммен бірлікте жұмыстануға тәрбиелеуСабақ түрі: АраласӘдісі: сөздік, көрнекілік, практикалықКөрнекілік: Нұсқау карталар, үлгілер, шеберхана жабдықтары, оқушылардың жеке құралдары.МТҚ: АТҚ П...
Раздел Технология
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Бекітемін

дир. ӨОЖ орынбасары

___________________

№15 сабақ

Бағдарлама тақырыбы: Тігіске түскен қалталарды өңдеу

Сабақтың тақырыбы: Тігіс ішіндегі қалталарды өңдеу

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Тігіс ішіндегі қалталарды өңдеуді практикада үйрену

Дамытушылық: Оқушылардың ой қабілетін өндірістік сабағында қолданып, технологиялық қабілетін дамыту

Тәрбиелік: Еңбекке баулуға, ұжыммен бірлікте жұмыстануға тәрбиелеу

Сабақ түрі: Аралас

Әдісі: сөздік, көрнекілік, практикалық

Көрнекілік: Нұсқау карталар, үлгілер, шеберхана жабдықтары,

оқушылардың жеке құралдары.

МТҚ: АТҚ

Пәнаралық байланыс: Құрастыру, технология, үлгілеу, жабдық

Сабақ барысы:

І. Ұйымдастыру бөлімі (5 - 6 мин)

1. Оқушылармен амандасу

2. Жоқ оқушыларды белгілеу

3. Жұмыс орындарының сабаққа дайындығын тексеру

ІІ. Кіріспе нұсқау (30 - 35 мин)

Оқушылардың зейінің жаңа сабаққа бейімдеу: «Кроссворд шешу»


1

Ж

е

л

б

і

р

ш

е

к

2

қ

а

л

т

А



3

ж

а

П

с

ы

р

а


4

қ

о

С

ы

п


5

қ

а

т

Ы

р

м

а


6

б

ү

Р

м

е



7

М

о

д

е

л

ь


8

б

А

с

т

ы

р

а



  1. Жапсырма қалтада қолданылған әрлеу элементінің ата?

  2. 14-ғасырда пайда болған киімнің қосымша бір бөлшегі?

  3. Негізгі бөлшекке қалтаны қалай көктейді?

  4. Желбіршекті қалта жегіне қала тігеді?

  5. Қалтаның формасын сақтау үшін не қолданылады?

  6. Параллель 2-ірі тігісті не үшін жинайды?

  7. Бастыра тігу тігісі неге байланысты?

  8. Жапсыра көктеуден кейін орындалатын операция?

Сабақ тақырыбы мен мақсатын хабарлау:

«Тігіс ішіндегі қалтаны өңдеуді тәжірибе жүзінде үйрену»

ІV. Жаңа тақырыпты баяндау: Тігіске түскен қалта, тігіс үстінен жүреді. Мысалы: бүйір, бедер қиықтарының бойында. Қалта аузын кей жерлерде сырмамен де өңдейді. Бұндай қалта тігіс арасында болғандықтан көрінбей тұруы мүмкін.Осындай қалталар: пальто, көйлек, белдемше және т.б киімдерде кездесуі мүмкін.

Бағдарлама тақырыбы: Тігіске түскен қалталарды өңдеу Сабақтың тақырыбы: Тігіс ішіндегі қалталарды өңдеуБағдарлама тақырыбы: Тігіске түскен қалталарды өңдеу Сабақтың тақырыбы: Тігіс ішіндегі қалталарды өңдеу

Бағдарлама тақырыбы: Тігіске түскен қалталарды өңдеу Сабақтың тақырыбы: Тігіс ішіндегі қалталарды өңдеуБағдарлама тақырыбы: Тігіске түскен қалталарды өңдеу Сабақтың тақырыбы: Тігіс ішіндегі қалталарды өңдеу



Қалтаны өңдеу жолы

Пішім бөлшектері:

Бағдарлама тақырыбы: Тігіске түскен қалталарды өңдеу Сабақтың тақырыбы: Тігіс ішіндегі қалталарды өңдеу

Бағдарлама тақырыбы: Тігіске түскен қалталарды өңдеу Сабақтың тақырыбы: Тігіс ішіндегі қалталарды өңдеу



Кездесетін ақауларға көңіл аудару

  • Тігіс ендерінің симметриясы

  • Торлағанда

  • Бастыра тіккенде

  • Қосып тіккенде

Тақырып бойынша білімдерін бекіту: «Эстафета» оқушылар таяқшаны беру арқылы қалтаны өңдеу жолдарын айтып беру

Қауіпсіздік ережелерді қайталау

IV. Жаттығулар және оқушыларды өз бетімен жұмыстандыру .

Ағымды нұсқау. Жұмыс орындарын тексеру барысында көңіл аудару:

Жұмыс орнын қарап өткенде:

  • Жұмыс орнын ұйымдастыруын тексеру;

  • Еңбек тәсілдері мен операциялардың дұрыс орындалуын бақылау;

  • Технологиялық процесінің орындалуын бақылау;

  • Жұмыс барысында қауіпсіздік ережесін сақталуын бақылау;

  • Оқушылардың өзін және өзара бақылауларын қадағалау;

  • Жеке нұсқау.

V. Соңғы нұсқау (25 мин):

1.Өндірістік сабағын қорытындылау

«Бүгінгі сабағымызды қорытындылай келе, тігіс ішіндегі қалталарды өңдеуді практикада тігіп үйрендік»

2. Оқушылардың жақсы орындалған жұмыстарын атап өту

3. Жұмыс барысында кездескен ақауларды, олардың себебін және жою жолдарын талдау

4. Жабдықты, құрал - саймандарды, жұмыс уақытын, еңбек дағдыларын ұтымды қолдану жолдарын талдау

5.Оқушылардың жеке бағаларын хабарлау

6. Үй жұмысын тапсыру

7.Жұмыс орындарын және шеберхананы жинау








1

Ж



2


А



3

П



4

С



5

Ы



6

Р




7

М



8

А









© 2010-2022