Бағдарлама тақырыбы: Ұсақ бөлшектерді өңдеу Сабақтың тақырыбы: Белдікті өңдеу

Бағдарлама тақырыбы: Ұсақ бөлшектерді өңдеуСабақтың тақырыбы:Белдікті өңдеуСабақтың мақсаты: Білімділік: Оқушыларға белдікті өңдеу бірізділігін, нұсқау картамен жұмыстануды үйрету; Дамытушылық: Жұмысты орындау барысында қызығушылықтарын, ойлау қабілетін дамыту;Тәрбиелік: Ұқыптылыққа, іскерлікке, шыдамдылыққа,топпен еңбектенуге баулу;Сабақ түрі: Аралас Әдісі: Сөздік, көрнекілік, практикалық.Көрнекілік: Нұсқау карталар, үлгілер, шеберхана жабдықтары,оқушылардың жеке құралдары.МТҚ: АТҚПәнаралық ба...
Раздел Технология
Класс -
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Бағдарлама тақырыбы: Ұсақ бөлшектерді өңдеу Сабақтың тақырыбы: Белдікті өңдеуБекітемін:

дир. ӨОЖ орынбасары

___________________

№ 10 сабақ жоспары

Бағдарлама тақырыбы: Ұсақ бөлшектерді өңдеу

Сабақтың тақырыбы: Белдікті өңдеу

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушыларға белдікті өңдеу бірізділігін, нұсқау картамен жұмыстануды үйрету;

Дамытушылық: Жұмысты орындау барысында

қызығушылықтарын, ойлау қабілетін дамыту;

Тәрбиелік: Ұқыптылыққа, іскерлікке, шыдамдылыққа,топпен еңбектенуге

баулу;

Сабақ түрі: Аралас

Әдісі: Сөздік, көрнекілік, практикалық.

Көрнекілік: Нұсқау карталар, үлгілер, шеберхана жабдықтары,

оқушылардың жеке құралдары.

МТҚ: АТҚ

Пәнаралық байланыс: Технология, жабдық

Сабақ барысы:

І. Ұйымдастыру бөлімі (5 - 6 мин)

1. Оқушылармен амандасу

2. Жоқ оқушыларды белгілеу

3. Жұмыс орындарының сабаққа дайындығын тексеру

ІІ. Кіріспе нұсқау (30 - 35 мин)

Оқушылардың зейінің жаңа сабаққа бейімдеу:

  1. Айналдыра көктеу ені

  2. Жөрмеп тігу ені

  3. Қақпақшаның қай бөлшегі қатырмаланады

  4. Шеттік шығару деген не?

  5. Жапырақшаны қалай қатырмалайды?

Сабақ тақырыбы мен мақсатын хабарлау:

«Белдікті өңдеуді практикада тігіп үйрену»

ІІІ. Жаңа тақырыпты баяндау:




Белдікпен өңдеу

Операция аты

Техникалық шарты

Суреті

Т.Е

Қ-ж

1

Қатырмалау

Белдіктің жоғ.бөлшегін

Бағдарлама тақырыбы: Ұсақ бөлшектерді өңдеу Сабақтың тақырыбы: Белдікті өңдеу

Үтік

2

Форма беру

Белдіктің жоғарғы қиығын жия, төменгісін созу үтіктеу

Бағдарлама тақырыбы: Ұсақ бөлшектерді өңдеу Сабақтың тақырыбы: Белдікті өңдеу

Үтік

3

Айналдыра көктеу

Оң жақтарын беттестіріп

Бағдарлама тақырыбы: Ұсақ бөлшектерді өңдеу Сабақтың тақырыбы: Белдікті өңдеу

0,4-0,6

Ине, қайшы

4

Жөрмеп тігу

0,5-0,7

Тігін машинасы

5

Көктеу жібін суыру

Әр 10-см сайын

Қайшы, қазықша

6

Жұқарту

Тігіске 0,2-см жеткізбей

Бағдарлама тақырыбы: Ұсақ бөлшектерді өңдеу Сабақтың тақырыбы: Белдікті өңдеу

қайшы

7

Шеттік шығару

Қиғаш тігіспен

8

Безендіргіш тігіс беру

1-см 3-4 инешаншым

Бағдарлама тақырыбы: Ұсақ бөлшектерді өңдеу Сабақтың тақырыбы: Белдікті өңдеу

0,5

9

Көктеу жібін суыру

Әр 10-см сайын

Қайшы, қазықша

10

Баса үтіктеу

Белдікке тауарлық түр беру

Бағдарлама тақырыбы: Ұсақ бөлшектерді өңдеу Сабақтың тақырыбы: Белдікті өңдеу

Үтік

Кездесетін ақауларға көңіл аудару

  1. Ұштарын жұқартқанда

  2. Белдікті жөрмеп тіккенде

  3. Бөлшектерді қатырмалағанда

  4. Тігіс ендері

Тақырып бойынша білімдерін бекіту:

  1. Айналдыра көктеу ені

  2. Жөрмеп тігу ені

  3. Белдіктің қай бөлшегі қатырмаланады

  4. Шеттік шығару деген не?

Ағымды нұсқау. Жұмыс орындарын тексеру барысында көңіл аудару:

Өндірістік сабағы барысында:

  • Жұмыс орнын ұйымдастыруын тексеру

  • Еңбек тәсілдері мен операциялардың дұрыс орындалуын бақылау

  • Технологиялық процесінің орындалуын бақылау

  • Жұмыс барысында қауіпсіздік ережесін сақталуын бақылау

  • Оқушылардың өзін және өзара бақылауларын қадағалау

  • Жеке нұсқау

Ү. Соңғы нұсқау (25 мин):

1.Өндірістік сабағын қорытындылау

«Бүгінгі сабағымызды қорытындылай келе, қақпақша мен жапырақша қалтаны өңдеуді практикада тігіп үйрендік»

2. Оқушылардың жақсы орындалған жұмыстарын атап өту

3. Жұмыс барысында кездескен ақауларды, олардың себебін және жою жолдарын талдау

4. Жабдықты, құрал - саймандарды, жұмыс уақытын, еңбек дағдыларын ұтымды қолдану жолдарын талдау

5.Оқушылардың жеке бағаларын хабарлау

6. Үй жұмысын тапсыру

7.Жұмыс орындарын және шеберхананы жинау



© 2010-2022