Мойын ойындысын өңдеу (10 сынып)

Раздел Технология
Класс 10 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақтың тақырыбы: Мойын ойындысын өңдеу Сабақтың мақсаты Білімділік: Оқушыларды киімнің мойын ойындысын әдіптеу арқылы өңдеуге үйрету Дамытушылық : киімнің бөлшектерін өңдеуде оқушылардың ісмерлігін, шеберлігін арттыру Тәрбиелік : бұйым бөліктерін өңдеу барысында ,қауіпсіздік ережелерін сақтай отырып,технологиялық операцияларды сауатты орындауға тәрбиелеу Сабақтың түрі: аралас Сабақтың әдісі : түсіндірмелі, сұрақ-жауап, сарамандық жұмыс Пәнаралық байланыс: математика, сызу , сурет Көрнекілігі: ойықтарды өңдеу операциясы -слайд , сөзжұмбақ, логикалық ойын Сабақтың барысы I. Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу ,Оқушыларды түгендеу ,назарын сабаққа аудару Сынып оқушыларын 2 топқа бөлу Кіріспе -Бұл жылы біз сендермен қандай бұйым тігіп жатырмыз ?

II. Білім-білікті қортындылау . Үй тапсырмасын жан-жақты тексеру мақсатында «Мен білемін стратегиясы» бойынша қайталау

Тақырыбы «Мата туралы түсінік» I -топқа 1- тапсырма «Кім жылдам » 9 түрлі мата атын табу

м

с

ы

е

л

т

а

з

а

а

ш

н

ь

а

ш

ы

қ

т

ы

а

д

м

и

ғ

т

а

т

л

ж

қ

б

ы

а

м

б

ф

и

ы

а

р

б

р

ә

с

н

л

р

т

з

е

т

е

с

а

қ

ы

е

н

т

к

е

н

е

п

Жауабы : Мақта матасы, шыт, бәтес,фланель,джинсалық мата,щи барқыт,зығыр,брезент, кенеп

II -топ 2-тапсырма. 9 түрлі тігіс түрлерің атауын табу

к

к

ө

у

к

к

е

у

т

ө

а

к

е

ө

ө

т

қ

і

к

р

т

т

к

ш

к

а

г

т

ы

е

к

т

і

ә

й

і

е

с

у

ө

е

р

к

ы

м

п

п

б

к

у

у

п

п

д

т

а

а

а

қ

б

і

т

е

і

а

с

р

а

ү

г

і

р

г

у

т

ы

д

а

у

г

у

и

н

е

ш

а

н

ш

ы

м

Жабаубы: көктеп тігу, жапсыра көктеу, бастыра көктеу, ,көктеу, көшіру, бүгіп көктеу, қайып тігу, тігімдер, инешаншым

I-топ. 3 тапсырма . «Дұрыс орналастыр» өлшем аттарын ретімен қойып жаз

Албұ - 6

Ие - 12

КЖо II - 3

Мой.Жо - 1 Ке- - 8 Арбұ - 9

Жұ- 14

КЖо I -2

Иқб -10

МЖо - 5

Бұ - 13 БЖо -4 Арбже -11

Кб -7

II-топ Математикалық ойын.

1. 78+67+35+39+67+74 = қыздың 2. 46+82+44+32+55= шебер 3. 44+42+79+23+55+67+33= боларын 4.44+23+55+53+73+93+67+33+23+33= бармағынан 5. 69+23+33+67+55+27+67+74= танырсың

5. тапсырма Логикалық ойын «Дұрыс жауабын тап »

1

XIV-ғасырда пайда болды

а

Мата

1

в

2

Өлшемдерді алады

ә

Көктеу,жөрмеу

2

д

3

Қол тігісі

б

Үтіктеу

3

ә

4

Ы.ЖӨ

в

Тігін машинасы

4

б

5

Суреті анық, беті жылтыр

г

Жиегі

5

а

6

Матаның екі жағындағы тарқатылмайтын жіп

д

Сан. таспа

6

д

III .Жаңа сабақ: Бүгінгі жаңа сабағымыз «Мойын ойындысын әдіптеу » деп аталады.
Мойын , қолтық ойындылары сетнемеуі үшін және созылып кетпеуі үшін оларды өңдеудің әртүрлі тәсілдері қолданылады . Оны әдіп деп атайды .

IV . Сарамандық жұмыс I-топ үшкір ойықты өңдейді. II. топ дөңгелек ойықты өңдейді

1.Жұмыс орнын ұйымдастыру 2. Т.Қ.Е қайталау . 3. Әдіп бөліктерін пішу 4. Әдіп бөліктерін біріктіру 5. Дайын әдіпті мойын ойындысына біріктіру 6. Сапасын тексеру
Технологиялық карта. Әдіпті дайындау реті.

  1. Бұйымды ортаңғы сызығы бойынша бүктеу

  2. Бөліктің астына мата қойып ойындыны сызу

3.Сызылған сызығтан 2-3 см жалпақтықпен ойындыға арналған ойық ойындысын дайындау

4. Әдіптің бөліктерін біріктіріп тігу ені 0,5-0,7 см

5. Әдіпті ойындыға көктеу

V . Сергіту сәті «Кім ұшқыр » 1. Бүгінгі істі .....қалдырма 2. Жеті рет өлшеп .... кес 3. Ақыл көпке жеткізер ,Өнер ....жеткізер (көкке) 4. Өнер қуып ой түзе. Жұмыс ....(.қылып бой түзе) 5. Өнерлі жігіт ерде озар, Өнерсіз жігіт....(жер соғар ) 6.Өнерліге ... есік ашық 7. Өнерлі адам ...... ( ешкімге жалынбайды)

VI. Жаңа сабақты қорыту .

1.Әдіп не үшін қажет ? 2.Әдіп жалпақтығы қандай шамада болу керек ?

VI Бағалау VII . Үй тап. Мойын ойындысын сырып тігу







© 2010-2022