5 сынып сабақ жоспары Досымның мінезы

Раздел Социальному педагогу
Класс 5 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

5 сынып

Сабақтың тақырыбы: «Досымның мінезі»

Сабақтың мақсаты: Жақсылық жасаудың адам өміріндегі маңыздылығы жөніндегі

түсініктерін кеңейтіп, жақсылық жасаудың құндылық ретіндегі мәнін

ұғындыру.

Оқытудың мақсаты: Жаңа тәсілдерді пайдалана отырып, сыни ойлауын дамытуға

ықпал жасау, өз бетінше жұмыс жүргізуге және ой қорытуға

дағдыландыру, ізденімпаздыққа үйрету. Сонымен қатар

оқушыларды адамгершілікке, жақсылыққа тәрбиелеу.

Оқыту нәтижелері: Оқушылар «жақсылық», «жақсылық жасау» туралы білімдерін кеңейтеді;

Жақсылық жасау іскерліктерін дамытады;

Мейірімді, қайырымды болуға тәрбиеленеді;

Топпен жұмыс барысында ойы толығады,әрекетті сыни бағалауды

үйренеді;

Сабақтың жүрісі: 1. Ұйымдастыру.

2.Мағынаны тану. Мәтінмен жұмыс

3. Шығармашылық жұмыс. Ой толғау

4. Сергіту сәті.

5. Топтық жұмыс. Топтастыру .Дәйексөз талдау. Дәптермен жұмыс

6.Қорытынды. Ой түйіндеу. Бағалау. Рефлексия. Кері байланыс.

1. Ұйымдастыру.

Оқушылармен көңілді орта құру үшін қол ұстасып байланысты адам бойындағы жақсы мінездер бойынша топқа бөлу., шеңбер құрыу.

Ереже: Уақытты тиімді пайдалану

Тыныштық сақтау

Сөзді бөлмеу,кезектесіп сөйлеу.

2. Мағынаны тану. Сабақтың тақырыбын ашу мақсатында оқулықта берілген кестены толтыру.

І . Менің досым үлкендерге қайырымды.

Кім?

Қайда?

Не істеді?

Досым

Бір әже

Ол

Мектеп +

Көше +

келе жат +

жығылып +

көмектес+


І . Менің досым кішіге қамқоршы.

Кім?

Қайда? Кімге?

Не істеді?

Досым

Бір әже

Ол

үй +

інісі+

ойыншық сыйла +

І . Менің досым жолдастарына қайырымды.

Кім?

Не істеді?

Досым


көмектес +

түсіндір +

сыйла +

алып бер+

3. Ереже :

Заттың санын, ретін білдіретін сөздерді сан есім дейміз. Сан есім неше? қанша? нешеу? деген сұрақтарға жауап береді. Мысалы?

нешеу?-бес

нешінші?-бесінші

нешеу?-бесеу

Есептік сан есім заттың жалпы санын білдіреді. Мысалы: бір, екі.

Реттік сан есім заттың ретін білдіреді. Мысалы: бірінші, екінші.

Реттік сан есім

дауысты дыбысқа аяқталса

дауыссыз дыбысқа аяқталса

-нші -ынші

-нші -інші

Мысалы: алтын+нші бір+інші

жеті+нші он+ыншы

4. Сергіту сәті. Оқушылардың тыныс алуын реттеу үшін сергіту жаттығуын ұйымдастыру.

Балалар шеңберге жиналып, аудиодискі арқылы «Қара жорға» әуеніне қимыл-қозғалыс биін билейді.

5. Дәптермен жұмыс.

Төменде берілген сөздерді пайдаланып, өз достарыңды сипаттаңдар.

Мінезі (кішіпейіл, мейірімді, ашық, тік).

Бойы (ұзын, қысқа, орта бойлы).

Көзі (қара, көк, сары).

Шашы (ұзын, бұйра, қалың).

Киімі (әдемі, жарасымды, таза).

6. Сөйлемдердегі көп нүктенің орнына сан есімнің жұрнақтарын қойып жазыңдар.

Менің досым бес ... сыныпта оқиды.

Ол көп қабатты үйдің тоғыз ... қабатында тұрады.

Досым он алты ... пәтерде тұрады.

Ол-отбасындағы төрт... бала.

6.Қорытынды. Ой түйіндеу. Бағалау. Рефлексия. Кері байланыс.

Сабақты қорытындылап, ой түйіндеу мақсатында «Жақсылық ағашы» суретіне қарап түйіндеме жасалады.

5 сынып сабақ жоспары Досымның мінезы

ағашта өсіп тұрған алмалардағы сөздерді пайдаланып «жақсылық» тақырыбына ой түйіндейді. Мыс: Қайырымдылық - жақсылық жасаудың ең тиімді жолы.


Топтарға бағалау парақшасы таратылады.Сабақ барысындағы жұмыстар бойынша топтар бір-бірін және оқушылар өзін-өзі бағалайды.


Бағалау парақшасы:

алтын күміс қола


5 сынып сабақ жоспары Досымның мінезы 5 сынып сабақ жоспары Досымның мінезы 5 сынып сабақ жоспары Досымның мінезы

INSERT тәсілі арқылы сабаққа талдау жасап, кері байланыс жүргізіледі.

Сабақта не өттік?

Не білдік?

Не білгім келеді?

Үй жұмысы. 5-тапсырма. Реттік сан есімі бар сөйлемдер құраңдар.



© 2010-2022