- Преподавателю
- Школьному психологу
- Інтелектуальна гра «Профорієнтаційний ринг»
Інтелектуальна гра «Профорієнтаційний ринг»
Раздел | Школьному психологу |
Класс | 7 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Табакіна Ю.В. |
Дата | 20.01.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
План-конспект уроку з психології для учнів 7-х класів
Ю.В. Табакіна, практичний психолог
Криворізької педагогічної гімназії
Тема: Самопізнання - шлях до саморозвитку
Мета: розширити знання учнів про професії, познайомити з новими сучасними професіями; розвивати увагу, логічне мислення, пам'ять, комунікативні здібності при роботі в групах; виховувати любов до праці, повагу до людей різних професій.
Тип уроку: уроки узагальнення і систематизації знань.
Вид уроку: інтелектуальна гра «Профорієнтаційний ринг».
Форма уроку: групова.
Обладнання: мультимедійна презентація, маркері, аркуші формату А3, стікери.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
Вправа «Привітання»
- Доброго дня! Я рада всіх вас бачити!»
- Давайте привітаємось один з одним. Сьогодні замість слова «Привіт» ми будемо вітати один одного посмішкою. Я маю надію, що сьогодні протягом всього уроку буде присутня привітна та позитивна атмосфера.
ІІ. Оголошення теми і мети уроку
-
Подивіться на екран. Як ви гадаєте, про що сьогодні на уроці ми будемо говорити? (відповіді учнів)
-
Правильно, сьогодні ми поговоримо про різноманіття світу професій.
-
На сьогоднішній день існує більш ніж 40 тисяч професій. Близько 500 професій щорічно зникає і, приблизно, стільки ж виникає нових. Середній вік існування багатьох професій 8-10 років. Деякі з них змінюються за своїм змістом. Серед такого різноманіття професій, вам необхідно обрати одну на все життя.
-
Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь багато про професії. І, можливо, якщо не визначитесь з майбутнім фахом, то хоча б оберете правильний орієнтир.
Якщо ви не думаєте
про майбутнє, у вас його не буде!»
Дж. Голсуорсі
Вправа «Визнач професію за візиткою»
На екрані зображені візитки людей різних професій, завдання учнів відгадати якою професією володіє людина, яка могла б дату таку візитку.
ІІІ. Основна частина
-
Сьогодні ми працюємо в групах. Кожна група має незвичайну назву: «Сучасне», «Минуле» та «Майбутнє». Ваше перше завдання буде за одну хвилини виписати із запропонованого списку (додаток 1) та представити ряд професій:
-
для першої групи - найпотрібніші, що існуватимуть завжди;
-
для другої групи - наймодніші або ті що можуть виникати;
-
для третьої групи - професії, що вже зникли або можуть зникнути.
Вправа «Професії відомих людей»
На екрані ви будете бачити фото відомих людей, ви маєте визначити професію, яку вони прославили.
Розминка «Кухар
-
Зараз ми будемо варити борщ з картоплі, капусти, буряку та моркви.
Вчитель зачитує рецепт приготування борщу, а учні мають вставати тоді, коли почують назву свого овочу.
Робота в групах «Презентуй професію»
-
Зараз кожна група отримає назву професії: вчитель, лікар та кухар. Завдання - на аркушах А3 за допомогою фломастерів та маркерів створити візитку професії та презентувати її.
Тест «Трикутники»
-
Можливо, трохи розібратися вам в собі самому допоможе жартівливий тест з геометричними фігурами. Використовуючи три геометричні фігури-трикутник, коло і квадрат, намалюйте чоловічка, що складається з 10 елементів. Повинні бути використані всі три види фігур. Якість малюнка не має значення. Час виконання - 1 хвилина.
-
Тепер порахуємо кількість трикутників. (Діти виконують завдання)
-
А тепер слухайте ключ до тесту.
Перший тип: 6-8 трикутників. Тип керівника, хороші викладачі. Яскраво виражене прагнення до лідерства, добре розбираються в людях.
Другий тип: 5 трикутників. Дуже відповідальні люди, які мають хороші організаторські здібності. До дрібниць продумує свою діяльність.
Третій тип: 4 трикутника. Різноманітність інтересів і талантів. Схильність до індивідуальної роботи.
Четвертий тип: 3 трикутника. Тип вченого. Раціональний, об'єктивний, легко переключається з одного виду діяльності на інший.
П'ятий тип: 2 трикутника. Інтерес до мистецтва і людині. Тонко відчуває все нове і незвичайне.
Шостий тип: 1 трикутник. Винахідник, конструктор, художник. Володіє багатою уявою.
-
Звичайно, цей тест не відображає все різноманіття ваших талантів. Але, можливо, він допоможе вам задуматися про себе, про свої можливості і почати розвивати ці здібності. В кінцевому підсумку це допоможе вам у виборі життєвого шляху.
Вправа «Професіонал»
Один учасник з кожної команди біля дошки за 2 хвилини має скласти якомога більше слів зі слова «Професіонал».
IV Підведення підсумків. Рефлексія.
Вам належить підвести підсумок уроку: що дізналися нового на уроці, як працювали ваші товариші - тобто кожен оцінює свій внесок у досягнення поставлених на початку уроку цілей, свою активність, ефективність роботи класу, захопливість і корисність обраних форм роботи.
- По ланцюжку, виходячи до дошки, за допомогою стікерів, поставити своє ставлення до уроку.
- Я бажаю всім вам знайти своє місце в житті, обрати професію до душі! Дякую за роботу на уроці!
Додаток 1
Програміст
Вчитель
Веб-дизайнер
Ліхтарник
Охоронець
Тележурналіст
Чистильник взуття
Юрист
Дизайнер-модельер
Лікар
Сажотрус
Сценарист комп'ютерних ігор
Поштар
Військовий
Розвізник льоду
Супервайзер
Ткач
Телефоністка
Будівельник
Кухар