Профорієнтаційне корекційно-розвивальне заняття для учнів допоміжної школи «Подорож у світ професій»

Раздел Школьному психологу
Класс 9 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Профорієнтаційне корекційно-розвивальне заняття для учнів допоміжної школи

«Подорож у світ професій»

Мета: профорієнтація учнів допоміжної школи.

Завдання:

  • Розширити і закріпити знання учнів про найпотрібніші професії у суспільстві;

  • Виховувати почуття поваги до людей праці;

  • Активізувати словник дітей назвами професій;

  • Розвивати пам'ять, увагу, мислення;

  • Формувати комунікативні навички, вміння співпрацювати, грати за правилами.


Хід заняття:


І. Нервово-психологічна підготовка.

Сьогодні в нас з вами незвичайне занняття-подорож, а подорожувати ми будемо у світ професій.

Пройде декілька років і кожен з вас буде обирати справу свого у життя. Хтось знає ким хоче стати вже у дитинстві, а хтось не може обрати професію і у 12 класі. Вибір професії - дуже серйозна справа.

Учень-підліток:

Я не знаю пока, кем я стану?
И куда я работать пойду.
То мне хочется стать капитаном,
То командовать башенным краном,
То возить на машине руду…
Я хочу быть шофером, актером,
Взрывником и электромонтером,
А еще маляром, кузнецом
И всемирно известным певцом!
Сколько в мире различных профессий,
Необычных и важных работ?
И бурильщиком быть интересно,
И водить грузовой самолет.
Я позднее решу, кем я буду.
Столько разного в мире всего…
Не люблю только мыть я посуду
И не делать совсем ничего!

Але для того, щоб зробити вибір потрібно знати, яки їснують професії.

Давайте згадаємо, які професії ви знаєте. Я пропоную пограти в гру. Я буду кидати м'яч, а тот, хто його піймає повинен назвати відому йому професію.

Діти називають професії та отримують жетони разного кольору, таким чином проісходе поділ на команди.

ІІ. Гра-змагання.

У кожного з вас у руці кольоровий знак. Я пропоную зайняти свої місця учнів за червоним столом і учнів за зеленим. Ми з вами отримали дві команди.

Починаємо змагання.

Відгадайте загадку що написана на слайді (лікар)

  1. Гра «Чим займається лікар?»

Пропоную вам список справ в яких треба обрати справи лікаря.Потрібно підкреслити справи.

Обстежує хворих з травмами

Керує автобусом

Налаштовує роботу компьютєра

Лікує захворювання серця,

Готує ліки

Встановлює діагноз,

Будує будинки

Навчає дітей писати

Надає екстренну допомогу,

Прає белізну

Готує хворих до операції,

Розробляє проекти будівель

Готує різні страви

Виписує ліки

Перевіряє зошити


  1. Гра «Що потрібно лікарю?»

На аркуші паперу намальовані різня речі. У правому стовпчику потрібно написати ті речі, які потрібні лікарю у його справах. У лівому - непотрібні.За кожну правільно названу річ команда отримує 1 бал.


  1. А ось загадка про іншу професію.

Що робить будівельник?

Найчастіше будівельники будують дома. В наступному завданні вам потрібно знайти будинок для представника кожного народа і скласти колаж.

А зараз за допомогою голок прикриплемо малюнки до карти світу.


  1. Наступна професія, без якої согодні неможливо побудувати ні сучасного будинку ні іншої споруди. Архитектор

Кожен архітектор повинен вміти складати ціле із частин. Тому ось вам наступне завдання. Складить фігуру із частин( Танграми)

А ось для вас інша справа. Що зображено на картинці? А це овоч чи фрукт?

Складить його з ціх фігурок.

Фізкультхвилинка:

Если вопрос поставлен правильно - хлопаем в ладоши, если в вопросе содержится ошибка, топаем ногами.

Правда ли, что пекарь доит корову?

Правда ли, что танкист перевозит людей?

Правда ли, что кочегар топит печь?

Правда ли, что свинарка лечит поросят?

Правда ли, что маляр красит стены?

Правда ли, что кондуктор продает билеты?

Правда ли, что стюардесса стрижет волосы?

Правда ли, что клоун работает в бане?

Правда ли, что модель демонстрирует одежду?

Правда ли, что кондитер печет торты и пирожные?

Правда ли, что бухгалтер пишет картины?


  1. А вгадайте наступну професію. (художник)

  • Поглянте будь ласка на малюнок. Напишить, що переплутав художник

  • Наступне завдання. Неуважний художник намолював дівчинку, але зробив помилки. Я знайшла 9 відмінностей, а скільки знайдите ви?


  1. І остання, всім відома, професія. Вчитель

З вчителем ві зустрічаєтесь кожного дня. Давайте згадаємо, щож потрібно вчителю для роботи. Розгодаємо філворд.


  1. А зараз послухайте мене дуже уважно. Я прочитаю вам вірш італійського поета та письменника Джанні Родарі. Він стверджує що кожна професія має свій запах. Слухаємо уважно. А завдання до віршу ви отримаєте потім.

У каждого дела
Запах особый:
В булочной пахнет
Тестом и сдобой.
Мимо столярной
Идешь мастерской -
Стружкою пахнет
И свежей доской.
Пахнет маляр
Скипидаром и краской.
Пахнет стекольщик
Оконной замазкой.
Куртка шофера
Пахнет бензином.
Блуза рабочего -
Маслом машинным.
Пахнет кондитер
Орехом мускатным.
Доктор в халате -
Лекарством приятным.
Рыхлой землею,
Полем и лугом
Пахнет крестьянин,
Идущий за плугом.
Рыбой и морем
Пахнет рыбак.
Только безделье
Не пахнет никак.
Сколько ни душится
Лодырь богатый, -
Очень неважно
Он пахнет, ребята!

Запишить, всі професії, які згадувались у вірші.

ІІІ. Підведення підсумків гри.

Яка професія найважливіша? Чому?

Усі професії потрібні. Люди кожної професії виконують дуже важливу справу. Чи можемо ми з вами представити життя без вчителя, чи без лікаря, чи без будівельника? Всі їх справи дуже важливі. Давайте на хвилинку представимо, що люди відмовились займатися своїми справами. Послухайте, щоб стало.

Подумайте, что было бы,

Когда сказал портной:

Устрою выходной!

-Шить платья мне не хочется,

И все б портные в городе

За ним ушли б домой

Ходили б люди голые

По улице зимой.

Подумайте, что было бы,

Когда сказал бы врач:

- Рвать зубы мне не хочется,

Не буду, хоть ты плачь!

Больным врачебной помощи

Ни стало б никакой.

А ты б сидел и мучился

С подвязанной щекой.

Подумайте, что было бы,

Когда б сказал шофер:

- Возить людей не хочется!

И выключил мотор.

Троллейбусы, автобусы

Засыпало снежком,

Рабочие на фабрики

Ходили бы пешком.

Сказал учитель в школе бы:

-Мне в нынешнем году

Учить детей не хочется,

Я в школу не приду!

Тетради и учебники.

Валялись бы в пыли

А вы бы неучеными

До старости росли.

Подумайте, какая бы

Случилась вдруг беда!

Но только так не сделает

Никто и никогда

И люди не откажутся

От нужного труда:

Учитель обязательно

Придет на утро в класс

И пекари старательно

Хлеб испекут для вас.

Любое дело выполнят

Что им не поручи,

Портные и сапожники,

Шоферы и врачи.

Мы все семьею дружною

В одной стране живём

И каждый честно трудится

На месте, на своём.

А яку справу виконуєте ви? Як можно назвати вашу професію сьогодні? А для чого ми вчимося? Як треба вчитися, щоб стати вмілим працівником? У всіх це виходить?

Я бажаю всім успішно вчитися і отримати ту професію, яка вам до подоби. Бажаю успіхів!

Підведення підсумків гри.




© 2010-2022