Жас ерекшеліктері туралы ұғым

Раздел Школьному психологу
Класс -
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақтың тақырыбы: Жас ерекшеліктері туралы ұғым

Сабақтың мақсаты:

Жас ерекшеліктер туралы түсінік алады, кезеңдерге бөліп, танысады.

Сабақтың нәтижесі:

Жас ерекшеліктері туралы мағлұмат алады, жас ерекшеліктерінің маңызын түсініп, мысалдар келтіреді.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: топтастыру, «Дұрыс және дұрыс емес тұжырымдар» немесе«сіз сенесіз бе» стратегиясы, «Лездеме!» әдісі, «Таңдау» әдісі.

Тобы:А-2-14

Уақыты

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Оқыту үшін бағалау

Қолданылатын ресурстар

5минут









5-7минут

Кіріспе

Психологиялық атмосфера қалыптастыру;

Топтастыру

-Қайырлы күн, құрметті білімгерлер!

«Маған айтшы - мен ұмытып қаламын; маған көрсетші - менің есімде қалады; өзіме істетші - мен сонда түсінемін»(Қытай мақалы) түсіндіреді.

Оқытушы ұсынған мақал-мәтелдерді ң байланысын тауып, төрт топқа бөлінеміз.

  1. Ағайынның алтын сарайынан, ананың жыртық лашығы артық

  2. Ақыл көпке жеткізер, өнер көкке жеткізер

  3. Кітаптың бағасы арзан, іші толған маржан

  4. Қыз өссе елдің көркі, гүл өссе жердің көркі

Мақалдың мағынасын түсіне отырып, талдау жасайды.



Білімгерлер 4 топқа мақал-мәтелдерді байланыстырып, топтасады. Әр топ мақалдың мағынасын ашып түсіндіреді.






Өзара қолдау көрсету





5-10 м

















































10-15минут






5 минут

Таныстырылым

«Дұрыс және дұрыс емес тұжырымдар» немесе«сіз сенесіз бе» стратегиясы
ұсынып, шартын таныстырады.

  1. Орта деген ол- адам дамуына табиғи және әлеуметтік жағынан ықпал ететін құбылыс. /ия-жоқ/

  2. Тұқымқуалаушылық -әлеуметтік фактор арқылы беріледі. /жоқ-ия/

  3. Амала мен Камала әлеуметтік ортада өскен бе? /жоқ-ия/

  4. Жеке адамды дамытудағы басты фактор ол- тәрбие /ия-жоқ/

  5. Әлеуметтік орта- жеке адамның мінез-құлқының дамуна ықпал жасайтын әлеуметтік қатнас /ия-жоқ/

  6. Жеті жыл ішінде Камала 45 сөз ғана білді /ия-жоқ/

  7. Белсенділік адамның іс-әрекетінде дамиды /ия-жоқ/

  8. Қарым-қатынас жасау белсенділігі-бала белсенділігінің ең алғашқы формасы /ия-жоқ/

  9. И.С.Бахтың ұрпақтарының 20 музыкант болған /ия-жоқ/

  10. Камала 20 жыл өмір сүрді /жоқ-ия/

  11. Д.Локк көзқарасы бойынша тәрбие арқылы түрлі жағдайдан құтқаруға болмайды деді /жоқ-ия/

«Менің өмірімнің беттері» тақырыбы бойынша үйге берілген шығармашылық тапсырманы тексеру.

Сергіту жаттығуы

Дұрыс және дұрыс емес тұжырымдар» немесе«сіз сенесіз бе» стратегиясы түсніп, толық жауап береді.












Жеке жұмыс

Жеке білімгерлер өз жұмыстарын таныстырып өтеді.


Жұлдызша бағалау




Ш.Құрманалина «Педагогика» оқулығы,

Бейнематериал, АКТ құралдары

7-8м
















10минут






10минут















5 минут










Негізгі бөлім

«Лездеме!» әдісі.
Бүгінгі сабақтың негізгі сөздерін түсіндіру үшін бізде бірнеше минут бар:
Конверттен бір сөзді бір рет алу
Сөздің өзін атамай түсіндіру
Сөзді тапқан бірінші адам конверттен келесіні таңдайды және қалғандарына түсіндіреді!


Оқулықпен жұмыс

Оқытушы оқулықтағы 90-91беттердегі мәтін бойынша түсінік беріп,таныстырады.

Постеп қорғау ұсынады.




Бейнекөрініс.

Оқытушы экраннан бейнекөріністі көрсетіп, танысуға мүмкіндік береді.


Топ білімгерлері оқытушының шарты бойынша сөздерді сөзсіз жеткізіп,сөзді тапқан бірінші адам конверттен келесіні таңдайды және қалғандарына түсіндіреді, таныстырып өтеді.


Акселерация-

Жас ерекшелік-

Перзент сүю-



Білімгерлер оқулықтағы мәтінмен таныса отырып, талдау жасайды. Түсінгендерін ортаға салады.

Оқулықта көрсетілген кезеңді 4 топ өздерінің шығармашылық қабілеттеріне қарай сипаттап постер қорғайды.

  1. Мектепке дейінгі кезең

  2. Төменгі сынып шағы

  3. Негізгі мектеп шағы

  4. Орта мектеп шағы

Т.б.




Білімгерлер бейнекөріністі тыңдап, көріп танысады. Талдайды.








Марапат көрсетіледі.















«Таңдау» әдісі.

1. Мен сабақ қызықты _____________ қызықсыз болды деп ойлаймын.

2. Мен сабақта: үйрендім көп нәрсені _____________ үйренгенім аз болды.
3. Мен басқаларды мұқият ______________ зейінсіз тыңдадым.

4. Мен сұрақтар қойып, жауап беруім жиі ______________ сирек қатыстым
5. Мен сабақтағы өз жетістіктеріме ризамын ____________ риза емеспін.
• Бұл карточканы таратып бергенде оқушылар өздерінің сабаққа қатысу деңгейі мен сабаққа деген ынтасын білдіретін сөйлемдердің бірінің тұсына « +» белгісін қою тапсырылады.
















Бейнематериал, АКТ құралдары

5 м





Қорытынды


Оқытушы кері байланыс парағын ұсынып, толтыру шартын таныстырады.




Үйге тапсырма: «Жасөспірімдік шақтың қызығы» тақырыбында колладж дайындау.

Кері байланыс парағы 1. «Табыс сатысы» әдісі: кәдімгі сатының суреті, сатының
1 - баспалдағы Мен.............. БІЛЕМІН
2 - баспалдағы Мен.................. ТҮСІНЕМІН,
3 - баспалдағы Мен............. ЖАСАЙ АЛАМЫН



Мұғалім: Джумадилова А.Қ.



© 2010-2022