Сабақ жоспары. 6-сынып. Тақырыбы «Бурабай»

6 -сынып .            Тақырыбы:                  «Бурабай»   Мақсаты:            Жаңа сөздермен танысу, олармен сөйлем құрастыру.  Мәтіннің мазмұнын түсініп, негізгісін бөліп алуға үйрету. Экологиялық  тәрбие беру.  Есімдіктерді еске түсіру, грамматикалық тапсырмаларды орындау. Мәтін арқылы жүйелі ойлап, еркін сөйлеуге, сауатты жазып, сауатты сөйлеуге баулу. Оқушының таным мүмкіндігін дамыту.   Сабақтың түрі:  Жаңа   сабақ. Сабақтың типі: Қалыптасқан сабақ.   Көрнекіліктері: интерактивтік тақта, қима қағаздар, «Өтінімхат» плакаты, стикерлер. Әдіс- тәсілдері: түсіндіру, аударма, көрнекілік, сұрақ-жауап.   САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ.   I  Ұйымдастыру кезеңі:                    - Оқушылармен сәлемдесу .                                                – Оқушыларды түгендеу. 1.   Фонетикалық минут: Жаңылтпаш: Бұл піл ірі піл                        Ірі піл ұлы піл                        Мұны біл. - Қандай дыбыстарға фонетикалық жаттығу жасадық? (оқушы жауаптары) 2. Тілдік орта.     II Жаңа сабақ кезеңі.          Сабақтың тақырыбымен таныстыру                                                 Мақсатын оқушылар өздері анықтайды.   1 ЖАҢА СӨЗДЕРМЕН ТАНЫСУ. - өздері оқып, танысады - Әрбір топ  1 сөйлемнен құрастыру. Әр топтан жақсы құрастырылған сөйлемдерді тақтаға, дәптерге жазу.     2. Мәтінмен танысу. Мақсаты: сауатты оқу, түсіну, сұрақтарға жауап беру. - «Мені толықтыр» ойыны арқылы мәтінмен танысу. - Оқушылар толықтырады. - Әр топ өз мәтіндері бойынша сұрақтар құрастырып, келесі топқа қояды. - «Өтінімхат» жазу. Алдарындағы стикерлерге Бурабайдың сұлулығын бағалап 1 сөзден жазып, өтінім хатқа жапсыру.   -         1 оқушы жазылған сөздерді ағылшын тіліне аударады. -           ІІІ Сергіту сәті   IV Сабақты бекіту кезеңі. Есімдік бойынша сұрақтарға жауап беру. Формасы: жекелей.               Әдісі: практикалық   3-   ке      Мәтіндегі есімдіктерді теріп жазып, түрін ажырат.         4 – ке       Көп нүктенің орнына тиісті есімдіктерді жаз.                                                                                  5-   ке       Берілген сөз тіркестерінен табиғат туралы сөйлем құрастыр.     Тексерудің формасы: өзіндік тексеру. Бағалау критерийі бойынша. Бағалау парағына қою.   V   Сабақты қорытындылау кезеңі.    Алдарында жатқан сары беттерге қолдарының суретін салып, сабақ туралы пікірлерін жазу.   VI   Үй тапсырмасын беру кезеңі 1.   Қазақстанның Бурабай қорығы  туралы мәлімет дайындау. VII Бағалау кезеңі
Раздел Школьному психологу
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

6 -сынып .

Тақырыбы: «Бурабай»

Мақсаты: Жаңа сөздермен танысу, олармен сөйлем құрастыру. Мәтіннің мазмұнын түсініп, негізгісін бөліп алуға үйрету. Экологиялық тәрбие беру. Есімдіктерді еске түсіру, грамматикалық тапсырмаларды орындау. Мәтін арқылы жүйелі ойлап, еркін сөйлеуге, сауатты жазып, сауатты сөйлеуге баулу. Оқушының таным мүмкіндігін дамыту.

Сабақтың түрі: Жаңа сабақ.

Сабақтың типі: Қалыптасқан сабақ.

Көрнекіліктері: интерактивтік тақта, қима қағаздар, «Өтінімхат» плакаты, стикерлер.

Әдіс- тәсілдері: түсіндіру, аударма, көрнекілік, сұрақ-жауап.

САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ.


I Ұйымдастыру кезеңі: - Оқушылармен сәлемдесу .

- Оқушыларды түгендеу.

  1. Фонетикалық минут:

Жаңылтпаш: Бұл піл ірі піл

Ірі піл ұлы піл

Мұны біл.

- Қандай дыбыстарға фонетикалық жаттығу жасадық?

(оқушы жауаптары)

2. Тілдік орта.

II Жаңа сабақ кезеңі. Сабақтың тақырыбымен таныстыру

Мақсатын оқушылар өздері анықтайды.

1 ЖАҢА СӨЗДЕРМЕН ТАНЫСУ.

- өздері оқып, танысады

- Әрбір топ 1 сөйлемнен құрастыру. Әр топтан жақсы құрастырылған сөйлемдерді тақтаға, дәптерге жазу.

2. Мәтінмен танысу. Мақсаты: сауатты оқу, түсіну, сұрақтарға жауап беру.

- «Мені толықтыр» ойыны арқылы мәтінмен танысу.

- Оқушылар толықтырады.

- Әр топ өз мәтіндері бойынша сұрақтар құрастырып, келесі топқа қояды.

- «Өтінімхат» жазу. Алдарындағы стикерлерге Бурабайдың сұлулығын бағалап 1 сөзден жазып, өтінім хатқа жапсыру.


  • 1 оқушы жазылған сөздерді ағылшын тіліне аударады.

ІІІ Сергіту сәті

IV Сабақты бекіту кезеңі.

Есімдік бойынша сұрақтарға жауап беру.

Формасы: жекелей. Әдісі: практикалық

3- ке Мәтіндегі есімдіктерді теріп жазып, түрін ажырат.

4 - ке Көп нүктенің орнына тиісті есімдіктерді жаз. 5- ке Берілген сөз тіркестерінен табиғат туралы сөйлем құрастыр.

Тексерудің формасы: өзіндік тексеру. Бағалау критерийі бойынша.

Бағалау парағына қою.

V Сабақты қорытындылау кезеңі.

Алдарында жатқан сары беттерге қолдарының суретін салып, сабақ туралы пікірлерін жазу.

VI Үй тапсырмасын беру кезеңі

  1. Қазақстанның Бурабай қорығы туралы мәлімет дайындау.

VII Бағалау кезеңі


© 2010-2022