Лексика сөз бен мағына 5сынып

Раздел Русский язык и Русская литература
Класс 5 класс
Тип Презентации
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Күні: 25..09.2015ж.

Сынып

9 «В»

Пәні

Қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы

Мәтін және стиль

Сілтеме

Күнтізбелік жоспар, оқулық. Мұғалімге арналған нұсқаулық, СТО стратегиясы

Мақсаты

а)Қазақ тілі- қазақ халқының ана тілі екенін түсіндіре отырып, қазақ тілінің мәртебесін аяққа баспай қашанда биік ұстауға үйрету;
ә) Оқушылардың бойына әдептілік,инабаттылық,қарапайымдылық қасиеттерін қалыптастыру;
б) Сабақ барысында оқушыларды сауаттылыққа баулу,

Күтілетін нәтиже

Оқушылар мәтін мен әңгіменің түрін ажыратадаы.

Оқыту нәтижелері

Сын тұрғыдан ойлануға, өз ойын сенімді түрде айтуға, өзін бағалауға, топтық жұмыс барысында әділ бағалауға және өзін өзі реттеуге дағдылануға мүмкіндік алады. Тіл байлықтары дамиды, сөздік қорлары толығады. Әдебиет теориясы туралы білімдері дамиды.

Негізгі мақсаттар

  • Сыныптағы оқушылардың өзара әрекеттесу дағдыларын топтық жұмыс жүргізу стратегиялары арқылы жүзеге асыру.

  • Топта бірлесіп отыру арқылы оқушылардың білімділігін дамыту.

  • Оқушыларға арналған кеңейтілген тапсырмалардың ортадағы тиімділігін жүзеге асыру.

Сабақтың әдіс- тәсілдері

Ұжымдық, топтық оқыту, 7 модуль технологиясын пайдаланып, сабақ барысында модуль элементтерін қолдану.

Мұғалімнің орындайтын іс- әрекеті

Оқушының іс әрекеті

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.

1.Ұйымдастыру кезеңі.

2. Психологиялық дайындық. «Ақ тілектер»

Білу
Түсіну

Ой қозғау.
Қазақстан қандай мемлекет?
Мәтін деген не?
Мәтіннің неше түрі бар?

Қолдану

Оқулықпен жұмыс:
15-жаттығу. Берілген үзінді мәтіннің қай түріне (сипаттау, әңгімелеу, пайымдау.
16-жаттығу

Талдау

І топ әр топ мәтін құрастырады. Мәтіннің тақырыбы корсетіледі
ІІ топ
ІІІ топ.

Сергіту сәті

Үй, адамдар

Жинақтау

Эссе Туған тіл -басты байлығым!

Рефлекция

Бүгінгі күннің сөйлемі............
Қорытынды

Бағалау

Топ басшылары бағалайды.

Үйге тапсырма

17-жаттығу.

Тексердім__________





© 2010-2022