«Аю» 4 сынып

"Описание материала: Бұл 4 сыныпқа арналған оқу жоспары. Бұл тақырыпты меңгертуде оқушыларға арнап жоспар құрылды. Жоспар бойынша мақсаты: Оқушыларға аю туралы жалпы мағлұмат беріп, әр түрлі тапсырмалар орындату арқылы түсіндіру. Сабақ кезеңдері бойынша ең алдымен үй тапсырмасы сұралады, ол тасбақа, түйе және піл. Соған байланысты оқушыларды 3 топқа бөлу. Топ бойынша оқушылар жұмыстар жасайды. бірінші, ауызша, екінші жазбаша және үшінші шығармашылық тапсырмалар. Бұл тапсырмалар лқушылардың жас е...
Раздел Русский язык и Русская литература
Класс -
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

«Аю» 4 сынып«Аю» 4 сынып«Аю» 4 сынып«Аю» 4 сынып«Аю» 4 сынып«Аю» 4 сынып«Аю» 4 сынып«Аю» 4 сынып«Аю» 4 сынып«Аю» 4 сынып«Қостанай қаласы әкімдігінің білім бөлімінің

№3 мектеп-гимназиясы» ММ

Мұғалім: Қабдырашова Айкүміс Қабимоллинқызы

Күні: 12.03.2014

Пәні: қазақ тілі

Сынып: 4 «Б»

Сабақтың тақырыбы: Аю

Сабақтың мақсаты:

1. Оқушыларға Аю туралы жалпы түсінік беру, аюға байланысты грамматикалық тапсырмалар орындау;

2. Оқушылардың шығармашылық қабілетін дамыту, ойын ашық айта білуге және өз пікірін қорғай білуге баулу.

3. Оқушыларды адалдыққа, еңбексүйгіштікке, жан-жануарларға деген сүйіспеншілікке тәрбиелеу.

Сабақтың типі: дәстүрлі емес

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың әдісі: талдау,тұжырымдау,салыстыру,баяндау,шығармашылық

жұмыс, сұрақ- жауап.

Көрнекілігі: интерактивті тақта, сызбанұсқа, үлестірмелі кеспелер, бағалау парағы.

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі

Амандасу

Мейірімді жүрекпен,

Ақпейілді тілекпен,

Амандасып алайық,

Бір жадырап қалайық!

Оқушылар назарын аудару

Бүгін нешесі?

Аптаның қай күні?

Қазір қай жыл мезгілі?


  1. Үй тапсырмасын тексеру:

  • үйге берілген жануарларды тақтаға шығып айтады

ТАСБАҚА

ПІЛ

ТҮЙЕ

  1. Жаңа сабақ

???

Оқушыларды үйге берілген тапсырмаларына байланысты, қай жануар сол жануарлары бойынша, 3 топқа бөлу

1-ші топ - Тасбақа

2-ші топ - Піл

3-ші топ - Түйе

тапсырма

А. «мазайка құру»- қай топ бірінші мазайканы жинап құрады, сол топ жаңа сабақтың тақырыбын ашу



  1. Оқушылардың сабақтағы мақсатын айту.

  • Бүгін біз сендермен келесі Аю жануарымен танысып, әр түрлі грамматикалық тапсырмалар орындаймыз

Ә. Проблемалық сұрақ

- Аю қандай жануар?

- Аю қайда өмір сүреді?

Б. Жаңа сөздермен танысу

Мекендейді - обитают

Итбалық - тюлень

Өмір сүреді - живёт (-ут)

Жұмсақ - мягкий (-ая, -ое)

Мәтінмен жұмыс: 187-бет, 2-тапсырма. Мәтінді оқып, аудару

Б. Ауызша жұмыс

1-ші топ - 187-бет, жаңа сөздерді пайдалана отырып, 1 - тапсырмадағы сурет бойынша әңгіме құру

2-ші топ - 187-бет, 2-тапсырма. Мәтінге байланысты 4 сұрақ құрастыру

3-ші топ - 187-бет, 3-тапсырма. Диалог оқу

В. Жазбаша жұмыс

1-ші топ - «Аю» - синквейн

2-ші топ - «Аю» - 5 жолды өлең

3-ші топ - «Аю» - септеу

Г. Сергіту сәті

Қорбандаған аюдың,

Бүлдіргені көп екен.

Теріп-теріп алайық,

Қалтамызға салайық!

Қорытынды

Т о п т а р ғ а

Г. «Кластер» стратегиясы / топпен жұмыс-топтарға берілген қағазға кластер арқылы мағынаны ашу/

Аю



Д. « Аюдың» суретін салып, қорғау

Е. «Сиқырлы кестеден» 10 жануардың атын табу



А

С

А

П

Ұ

Ү

Ө

І

М

Қ

П

Ж

Т

И

К

Т

Р

А

А

А

С

М

А

Ү

Р

И

К

Қ

Ғ

В

Е

К

Ы

Ө

Й

К

Е

А

Ы

Ы

Р

Қ

В

І

А

Е

Ш

Б

Р

Т

Ж

О

Л

Б

А

Р

Ы

С

Е

О

В

Я

І

Ғ

С

І

Р

А

Д

Н

О

Н

П

Ә

П

К

А

Т

К

Е

Т

Е

Й

Д

Е

Е

С

О

Ю

С

Л

О

Р

Т

Ы

С

А

Р

П

А

Кит, жолбарыс, түйе, қоян, аю, піл, тасбақа, керік.

Ж. Тест

1. Ақ аю қайда мекендейді?

А) орманда ә) Арктикада б) тауда

2.Аюлар неше жыл өмір сүреді?

А) 20 ә) 30 б) 40

3.Қоңыр аюлар қайда мекендейді?

А) орманда ә) Арктикада б) тауда

4. Түйенің баласы кім?

А) аю ә) тасбақа б) бота

5. Пілдің салмағы неше тонна??

А) 7 ә) 8 б) 9

6. Тасбақаның салмағы неше тонна?

А) 1 ә) 1,5 б) 2

Жауаптары

1.ә

2.б

3.а

4.б

5.б

6.ә

8.Үйге тапсырма

* 187-бет, 2-тапсырма. Мәтіннің мазмұнын айту;

188-бет, 4-тапсырма. Суреттегі сандармен сөйлем құрау.

9.Бағалау - оқушыларды сабаққа қатысуларына байланысты бағалаймын!

Сабақ аяқталды!

Сау болыңыздар!







© 2010-2022