П. Маар «Машина Для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу»

Тема. П.Маар «Машина Для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу» Мета:  навчальна: ознайомити учнів із життям і творчістю сучасного популярного пи­сьменника, зацікавити учнів його творчістю; розвивальна: формувати навички ви­бору книг для читання, орієнтування в тематиці; уміння самостійно працювати з художнім твором та складати про нього свою думку; виховна: виховувати кращі людські якості на основі гуманістичних ідей, утверджених у творі, оптимістичне сві­тобачення. Теорія літе...
Раздел Русский язык и Русская литература
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Відділ освіти, молоді та спорту

АП. Маар «Машина Для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу»рбузинської райдержадміністрації





П. Маар «Машина Для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу»












Доробок

вчителя світової літератури

Агрономійської ЗОШ І - ІІІ ступенів

Караташ Наталії Михайлівни


Агрономія

Тема. П. Маар «Машина Для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу»

Мета:

навчальна: ознайомити учнів із життям і творчістю сучасного популярного пи­сьменника, зацікавити учнів його творчістю;

розвивальна: формувати навички ви­бору книг для читання, орієнтування в тематиці; уміння самостійно працювати з художнім твором та складати про нього свою думку;

виховна: виховувати кращі людські якості на основі гуманістичних ідей, утверджених у творі, оптимістичне сві­тобачення.

Теорія літератури: літературна казка, художні образи, художні засоби.

Тип уроку: бесіда з позакласного читання.

Обладнання: портрет письменника, видання твору, ілюстрації до нього, фрагменти кі­нофільму.

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

  2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

  1. Зачитування самостійно складених словничків

  2. Висловлення вражень від прочитання творів Т. Янсон

ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ

Звернення вчителя до учнів

П. Маар «Машина Для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу»Дивно нині уявити родину, у якій би дітям забороняли читати книжки. А от у сучасного німецького письменника Пауля Маара у дитинстві саме так і було, бо батько вважав читання марною тратою часу. І все ж хлопчик знахо­див можливість і з головою поринав у улюблений художній твір. А згодом і сам став відомим письменником, створивши силою уяви прекрасний світ, якого йому так бракувало.

СПРИЙНЯТТЯ ТА ЗАСВОЄННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

  1. Виразне читання статті підручника про життя і творчість П. Маара (с. 285-287)

Обмін враженнями про прочитане

  • Чи бачили ви фільми про Суботика, пана Белло? Чи читали книжки П. Ма­ара? Якщо так, то які враження у вас залишилися? .

  • Письменник - наш сучасник, живе й працює в Німеччині. Чи хотіли б ви про щось його розпитати, поділитися враженнями, попросити поради?

  • Складіть уявний електронний лист П. Маару, озвучте його.

  1. Переказ учителем (або учнями) перших розділів повістї-казки П. Маара «Машина для здійснення бажань, або Суботик повертасться в суботу»

Передісторія

Письменник створив цикл про Суботика із дев'яти книжок. Ми ознайоми­мося детально з другою книгою. У першій розповідається про те» що скром­ний і не дуяее впевнений у собі службовець пан Пляшкер (в інших перекладах пан Пепнермінт) знайшов дивну казкову істоту схожу на маленького рудого хлопчика з поросячим носиком і з синіми веснянками, які вміють виконува­ти бажання. Звичне життя пана Пляшкера, спокій пішли шкереберть. Адже Суботик заявив, що обрав його за татуся. Трапляються дивовижні пригоди, пов'язані з можливістю виконувати будь-які бажання.

Друга книга починається з того, що пан Пляшкер з нетерпінням очікує Су­ботика, який раптово зник, пригадує, за яких умов і в який день він з'явився- починає створювати ці умови; щоб у понеділок прийшов його друг Понеділкус, у вівторок - племінник хазяйки квартири, середа пройшла так, щоб у четвер у кінотеатрі показували фільм, а в п'ятницю щоб лягла пляма на репутацію його фірми.

Міні - дослідження

Реальне

Фантастичне

Служба пана Пеппермінта

Дивна істота - Суботик, машина для здійснення бажань і виконання нею по­бажань

Стосунки з хазяйкою квартири, де герой винаймав кімнату. Дружба Ленпермінта Пїонеділкусом. Розмова пана Жабмана з поліцейськими. Поведінка Офіціанта в ресторані та ін

Переміщення грошей, речей, людей; па­пуга, що вміє говорити й думати, як людина та ін.

ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

Інтерактивна вправа «Мікрофон»

  • Продовжіть речення

«Мені було смішно, коли..., сумно, якщо…».

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ , ...

Уміти розповідати про письменника, про його книги; знати короткий зміст перших розділів (І умовна частина з 3-х). ,

Тема. П. Маар «Машина для здійснення бажань, або Суботик

повертається в суботу»



Мета:

навчальна: ознайомити з новими розділами книги про Суботика, спонукати до ро­зуміння значення мрії та способів її вираження й досягнення в житті людини;

розвивальна: розвивати образне мислення, творчу уяву, формувати навички самостійної роботи з книгою, характеризування героїв, висловлення оціночних суджень;

вихов­на: виховувати оптимістичне світобачення, прагнення до розвитку своєї особистос­ті, реалізації мрій та бажань.


Теорія літератури: персонаж, герой літературного твору, біографія.

Обладнання: портрет письменника, видання твору, ілюстрації до нього, фрагменти мультфільму.

Тип уроку: комбінований урок.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

  1. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ЙМЕТИУРОКУ Звернення вчителя до учнів

- Ми продовжуємо говорити про бажання. Чи добре те, коли всі вони здійснюються? Як правильно висловитися, щоб твоє ж бажання тобі ж не за­шкодило? Цю тему разом із Паулем Мааром ми й досліджуватимемо сьогодні


на уроці.

  1. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

  1. Переказ основних епізодів опрацьованої частини книги П. Маара «Машина для здійскення бажань...»

  2. Характеристика героїв, з якими ознайомилися в І умовній частині книги

  1. СПРИЙНЯТТЯ ТА ЗАСВОЄННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

  1. Переказ учителем (або учнями), зачитування уривків повісті-казки


  2. Виразне читання вголос (або самостійне опрацювання) матеріалів рубрик «Краса слова», «Література і мистецтво», «Для тих, хто володіє іноземною мовою» та «Україна та світ» підручника (с. 287-289)

  3. Виконання тестових завдань

  1. Суботик - це:

а) веселий песик;

б) інопланетний гість;

в) фантастична істота;

г) веселий клоун.


  1. Улюбленим заняттям Суботика було:

а) складати вірші;

б) співати пісні;

в) танцювати;

г) грати в м'яча,

  1. Суботик називав пана Пляшкера татком, бо:

а) бо той був його справжнім батьком;

б) він дуже подобався йому;

в) Пляшкер дуже про це просив;

г) він завжди мріяв, щоб у нього був татко

  1. Найбільше Суботик любив ласувати:

а) м'ясом;

б) всім, що потрапляло до рук;

в) овочами; г) фруктами

  1. Які зміни відбувалися із Суботам після того, як він виконував бажання?

а) Випадала одна волосинка;

б) з'являлися веснянки;

в) ставав дуже сумним;

г) зникала веснянка.

  1. Пан Пяшкер зрадів поверненню Суботика, бо:

а) той виконує всі його бажання;

б) нарешті його життя стало цікавішим;

в) той не міг відремонтувати машину бажань;

г) дуже сумував за ним.

Ключ: 1 - в); 2 - а); 3 - г); 4 - б); 5 - г); 6 - г).

  1. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ, НАВИЧОК

Провокативні питання

  • Хто часто виявлявся розумнішим - Суботик чи його «татусь»?

  • Кого з улюблених героїв дітвори дуже нагадує Суботик. (Карлсона)

  • Назвіть «сестру» «машини бажань». (Машина часу)

Домашнє завдання

Знати зміст другої умовної частини твору, вміти характеризувати героїв

ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

Інтерактивна вправа «Мікрофон»



Тема. П. Маар «Машина для здійснення бажань, або Суботик по­вертається в суботу»

Мета:

навчальна: ознайомити учнів із життям та творчістю сучасного німецького пись­менника, зацікавити ними; спонукати дітей до читання, розуміння значення мрії та способів її вираження й досягнення в житті людини;

розвивальна: розвивати образне мислення, творчу уяву; формувати навички самостійної роботи з книгою, характери­зування героїв, висловлення оціночних суджень;

виховна: виховувати оптимістичне світобачення, прагнення до розвитку своєї особистості, реалізації мрій та бажань

Теорія літератури: персонаж, герой літературного твору, біографія.

Обладнання: портрет письменника, видання твору, ілюстрації до ньою, фрагменти мультфільму.

Тип уроку: урок-бесіда

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ

Вступне слово вчителя

- Бажання людини - річ цікава. Побажаєш чогось, воно виповнить­ся, а потім виявляється, що те, чого палко бажав, не таке вже й потрібне, не таке, як уявляв. Герой книги сучасного німецького письменника Пауля Маара Пляшкер, маючи машину бажань, повністю в ній розчарувався.

Про це та багато інших цікавих речей ми дізнаємося на уроці.

БЕСІДА

  1. Опрацювання статті підручника про П. Маара, огляд ілюстрацій, відеоматеріалів. Доповнення вчителя

  2. Виразне читання статей рубрики

  3. Стислий переказ твору П. Маара «Машина для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу» підготовлених заздалегідь учнів

  • Чи сподобався вам початок казки, чи зацікавив, чим саме?

  1. Інтерактивна вправа «Сонечко»

  • Охарактеризуйте Суботика, обґрунтувавши кожну рису його вдачі.


П. Маар «Машина Для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу»

П. Маар «Машина Для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу»П. Маар «Машина Для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу»П. Маар «Машина Для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу»

П. Маар «Машина Для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу»П. Маар «Машина Для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу»

П. Маар «Машина Для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу»П. Маар «Машина Для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу»

П. Маар «Машина Для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу»



  1. «Літературні паралелі»

  • Кого з відомих казкових героїв нагадує Суботик? (Наприклад, Карлсона)

  1. Вікторина

  1. Суботик - це:

а) веселий песик; б) інопланетний гість,

в)фантастична істота; г) веселий клоун.

  1. Улюбленим заняттям Суботика було:

а)складати вірші; б) співати пісні;

в) танцювати; г) грати в м'яча

3. Суботик називав пана Пляшкера татком, бо:

а) той був його справжнім батьком;

б) той дуже подобався йому;

в) Пляшкер дуже про це просив;

г) він завжди мріяв, щоб у нього був татко

  1. Найбільше Суботик любив ласувати:

а) м' ясом; б) всім, що потрапляло до рук;

в) овочами; г) фруктами.

  1. Які зміни відбувалися із Суботиком після того, як він виконував бажання?

а) Випадала одна волосинка; б) з'являлися веснянки;

в) ставав дуже сумним; г) зникала веснянка.

  1. Пан Пяшкер зрадів поверненню Суботика, бо:

а) той виконує всі його бажання;

б) нарешті його життя стало цікавішим;

в) той не міг відремонтувати машину бажань;

г) дуже сумував за ним.

  1. Одного разу посеред кімнати пана Пяшкера з'явився:

а) слон; б) поліцейський; в) розлючений сусід; г) автомобіль.

  1. Побачивши Суботика, пані Моркван:

а) зарепетувала; б) знепритомніла;

в) зраділа; г) здивувалася.

  1. У незвичних ситуаціях Суботик поводився:

а) впевнено, спокійно; б) нестримано, роздратовано;

в) невпевнено, панікував; г) веселився, жартував.

  1. Персонажа, якому постійно докучали своїми витівками пан Пляшкер і Суботик, звали:

а) Вівторкус; б) Амфібер;

в) пан Клеус; г) Середулус.

  1. Що деякий час лежало на горищі у пана Пляшкера до того, як з'явився Суботик?

а) Старе ліжко; б) сімейний альбом;

в) стіл з пошкодженою ніжкою; г) машина для здійснення бажань.

  1. Яке найзаповітніше бажання загадав пан Пляшкер?

а) Щоб Суботик залишився з ним;

б) обійняти високу посаду;

в) щоб господарка була поблажливішою до нього;

г) щоб він мав багато грошей.

Ключ. 1 - в, 2 - а, 3 - г, 4 - б, 5 - г, 6 - г, 7 - г, 8 - а, 9 - а, 10 - а. 11 - г, 12 - а.

  1. Перегляд фрагментів кінофільму про Суботика, порівняння їх із твором

  2. Порівняння різних перекладів твору П. Маара про Суботика з оригіналом

(Зверніть увагу, що в перекладі російською діє не Пляшкер, а Пеппермінт не Моркван, а Брюкман, друг Пляшкера - Вівторкус, а не Понеділкус та ін.)

  1. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК

ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

Інтерактивна вправа «Мікрофон»

  • Продовжте речення: «Суботик мене вразив тим, що...»


© 2010-2022