САБАҚ ЖОСПАРЫ 11 СЫНЫП. ТАҚЫРЫП ОЙТАЛҚЫ

Раздел Русский язык и Русская литература
Класс 11 класс
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Тексерілді: Оқу істер бойынша директор орынбасары. К. Расулкулова

Мерзімі: 6.04.2015

Уақыты: 10.10-14.25

Сыныбы: 11 А, Б

Пән атауы: Қазақ тілі. Шешендік өнер

Сабақтың тақырыбы: Ойталқы

Сабақтың мақсаты: Ғылыми және қоғамдық мәні бар тақырыптардың төңірегінде көпшілік арасында өтететін сөз жарысы екендігі туралы түсінік беру

Міндеттері: Бағалау барысында бір бірін, өз өздерін бағалауды үйренеді, топтаса отырып,ынтымақтастыққа дағдыландыру. Көшбасшы сабақ барысында сыни ойлану арқылы өз ойын анық, еркін жеткізуге қалыптастыру. Кері байланысты үйрету

Қолданылатын модульдер: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, АКТ, ОүБ және ОБ.

Стратегиялық іс әрекет: «Интервью» әдісі, «Джигсо» әдісі, «Венн диаграммасы» «Рөлдік ойын»

Уақыт өлшемі

Жоспар мазмұны

Мұғалім іс әрекеті

Оқушылардың іс әрекеті

ресурстар

3 мин

І. Кіріспе

Ұйымдас тыру кезеңі

Сәлемде су.

Оқушы ларды психоло гиялық дайындау.

Өзін -өзі реттеу.

Сыныпқа ену, оқушыларды жылы жүзбен қарсы алу, сәлемдесу.

Ыстық алақан тренингі арқылы (алақан арқылы оқушылар бір-біріне деген жылы лебіздерін білдіру) ұйымдастыру.

Орындарынан тұрып сәлемдеседі жылы қабақты сезеді.

Ортада шеңбер құрып бір-бірінің алақанын ұстап жылы лебіздерін білдіреді

Ынтымақтастық атмосферасын орнату

3 мин

Сынып оқушыла рын шағын топтарға бөлу.

Шеңбер құрып санау 1,2,3 арқыла 3 шағын топтарға бөлу.

І топ: «1»

ІІ топ: «2»

ІІІ топ: «3»

Оқушылар өздерінің сандары бойынша, шағын топтарға бөлінеді

Сандар жазылған қағаздар

5 мин

Үй тапсыр масы

Интер вью әдісі

90- беттегі 84-жаттығу

«интервью» әдісі арқылы сұрау

Оқушылар мұғалімнің берген сауалдарына ұтымды жауап беру.

1.Өлеңдерде пікір қайшылықтары бар ма? 2.Олар қандай жолдармен берілген?

3. Ақын қарама-қарсы ұғымдарды қандай тәсілмен берген?

Дәптер, қалам,оқулық

13 мин

Негізгі бөлім (жаңа сабақ) Ойталқы

Пікірталастың бір түрі Ойталқы туралы түсінік беру.

Джигсо әдісін қолдану арқылы

85-жаттығуды орындату.

Оқушылар 85-жаттығуда Ойталқыда қандай мәселелер көтерілгенін анықтайды .

І топ: «1» Қимыл әрекеттер

ІІ топ: «2» Түсініктері

ІІІ топ: «3» Айырмашылықтарын ажырату

Оқулық, интербелсенді тақта, флипчарт, маркерлер

5 мин

Рөлдік ойын

Әр топ Абай мен Михайлов сөздерін бейнелеп,олардың ойларының тоғысқан тұсын өз пікірі бойынша жеткізеді

Оқушылар топта Абай мен Михайлов рөлін сомдай отырып ойнап шығады.

7мин

Сабақты бекіту

Жаңа сабақты бекіту үшін

«Венн диаграммасы» әдісін пайдалана отырып, Пікірсайыс пен Ойталқыны

салыстырып ортақ және айырма ерекшеліктерін көрсетуіне тапсырма беремін

Пікірсайыс пен Ойталқыны салыстырып ортақ және айырма ерекшеліктерін көрсетеді.

маркерлер

3 мин

Бағалау.

Топтың әр мүшесі өзін-өзі алдын-ала берген бағалау парақшаларына толтыра отырып бағалатады.

Топтың әр мүшесі өзін-өзі алдын-ала берген бағалау парақшаларына толтыра отырып бағалайды.

Бағалау парақшалары.

2 мин

Үйге тапсыр ма

93 беттегі 88-жаттығу

88-жаттығудағы берілген мәтіннен пікірталастың қай түрі орын алғанын анықтайды.

Оқулық, дәптер, күнделік калам

4 мин

Рефлек сия.

«Смайликтерді» пайдаланып, бүгінгі өтілген сабаққа кері байланыс жасатамын.

Оқушылар стикерлерге бүгінгі өткен сабақ бойынша

- Бүгінгі сабақты толық түсіндім

- Бүгінгі сабақта ешнәрсе түсінбедім

- Бүгінгі сабақта түсінбеген сұрақтарым болды деген мәліметтер төңірегінде алған әсерлерін жазады

Түрлі-түсті стикерлер.

САБАҚ ЖОСПАРЫ 11 СЫНЫП. ТАҚЫРЫП ОЙТАЛҚЫ



© 2010-2022