Урок

Жакиянова Гульнара Кайыргельдиновна Қазақ тілі мұғалімі 87773329680   Сабақтың тақырыбы: Емтихан Сынып:   9  «а» Мерзімі:                 Сабақ мақсаттары: Білімділік: тақырып бойынша алған білімдерін, оқушылардың ауызекі сөйлеу қабілеттерін кеңейту. Дамытушылық: оқушылардың ой-өрісін дамыту,сөйлеу дағдыларын қалыптастыру Тәрбиелік: қазақ тіліне қызығушылығын арттыру. Сабақтың түрі: жаңа сабақ Дереккөз:  Интербелсенді тақта, сурет киықтары,  маркер,сөздік, тірек сөздер, оқулық,  фламастерлер, стикер,скотч,қайшы. Әдіс-тәсілдер: СТОҮ, ТжДБО, ОБжК, ОүБжОБ, ОмЖТ, ОЖЕСОжО, АКТ     Ойлау деңгейі (Блум таксономиясы) Сабақтың барысы Уақыт Оқып-үйренудің мақсаты Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті          Ресурстар Қолданылатын модуль   1.Ұйымдастыру кезеңі 2мин Ынтымақтастық қалыптастыру, топқа бөліну 1Басқа тілдік атмосфераға енгізу.Сыныптағы оқушылар арасында жағымды психологиялық ахуалды туғызады   2.Оқушыларды суреттер арқылы топқа бөледі Амансың ба,алтын күн! Аман...
Раздел Русский язык и Русская литература
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Жакиянова Гульнара Кайыргельдиновна

Қазақ тілі мұғалімі

87773329680

Сабақтың тақырыбы: Емтихан

Сынып: 9 «а»

Мерзімі:

Сабақ мақсаттары:

Білімділік: тақырып бойынша алған білімдерін, оқушылардың ауызекі сөйлеу қабілеттерін кеңейту.

Дамытушылық: оқушылардың ой-өрісін дамыту,сөйлеу дағдыларын қалыптастыру

Тәрбиелік: қазақ тіліне қызығушылығын арттыру.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Дереккөз: Интербелсенді тақта, сурет киықтары, маркер,сөздік, тірек сөздер, оқулық, фламастерлер, стикер,скотч,қайшы.

Әдіс-тәсілдер: СТОҮ, ТжДБО, ОБжК, ОүБжОБ, ОмЖТ, ОЖЕСОжО, АКТ


Ойлау деңгейі (Блум таксономиясы)

Сабақтың барысы

Уақыт

Оқып-үйренудің мақсаты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар

Қолданылатын

модуль

1.Ұйымдастыру кезеңі

2мин

Ынтымақтастық қалыптастыру,

топқа бөліну

1Басқа тілдік атмосфераға енгізу.Сыныптағы оқушылар арасында жағымды психологиялық ахуалды туғызады

2.Оқушыларды суреттер арқылы топқа бөледі

Амансың ба,алтын күн!

Амансың ба,көк аспан!

Амансын ба,достарым!

Сабағымызды бастайық

Жамандықты тастайық!

Шаттық шеңбері:


Сурет киықтары



СТОү,ОЖЕСО



Білу

Түсіну

2. Жаңа тақырыпқа шығу

2 мин

Сабақ тақырыбын білдіретін мәселелерді анықтау, оқушылардың бастапқы білім деңгейін анықтау

Слайд арқылы суреттер топтамасын көрсетеді.

Жетелеме сұрақтар арқылы жаңа тақырыпқа шығу

Емтихан туралы таныстырылымды көреді, мұғалімнің сұрақтарына жауап беріп, тақырыпқа шығады

Интерактивті тақта

СТО, АКТ, ОмОЖТ

Қолдану

1.Жаңа материалдарды түсіндіру

10 мин

Қызығушылықпен назарға қол жеткізу, пайымдауға және логикалық ойлауға себепші болу, оқушылар болып жатқан оқиғаларды түсінгендерін анықтау

1.Әр топ кластер жасайды.

2.Карусель әдісінің ережесімен таныстырады.

УрокУрокестихан

УрокУрок

2.Мәтін бойынша алгоритммен жұмыс орындайды:оқу, жаңа сөздерді табу, аудару, сөйлемді толық аудару, тақырыпты түсінеді.

«Карусель» әдісі

Флипчарт

Маркерлер

СТО, ОүБОБ,

ТжДБ





Постерлерді қорғау


6 мин

Қиындықты түсінбеушілікті анықтап, көмек көрсету, балаларды бақылауды жүргізу және қорытынды шығаруға жетелеу

Әр топтың спикерін постерді қорғауға шығару

Әр топтан оқушы шығып, өз жұмыстарын қорғайды

Постерлер,сөздіктер

СТО,ТжДБО,

ОЖТ, ОЖЕСО

Формативті бағалау

Сергіту сәті

2мин

Дене қимылын көрсету.

Дене қимылын жасайды

АКТ-моноблок

немесе интерактивті тақта

Талдау

«Не ортақ?»,

5мин

Ойын шарты: қасында отырған сыныптасы туралы қосымша мәлімет алу

Мен өзіме бақылауға алған оқушылар туралы жаңа ақпарат алу

Сөйлем ішіндегі сөз тәртібін сақтай отырып,бір-біріне сұрақ қою.

1.Төмен дәрежедегі сұрақтар.

- Сен қай мектепте оқисың?

-Сен нешінші сыныпта оқисың?

2.Жоғары дәрежедегі сұрақтар.

- Қай пәнен емтихан тапсырасын?

- болашақта кім болғын келеді?

Тірек сөздер

Диалог,топтық жұмыс

Формативті бағалау қолпаштау

Жинақтау

Кезбе тілші


7 мин

Тақырыпты қорытындылау

Кезбе тілші.

(сұрақ-жауап)

Бір оқушы кезбе тілші ретінде басқа оқушыларға сұрақ қойып,жауаптарын алады.

диалог

СТО, АКТ, ТжДБО, ОБжК,

ОЖЕСО

Бағалау

Білік-дағдыны тексеру

Рефлексия

6 мин

Сабақ қорытындысымен түсіну дәрежесін меңгеруін бағалау

бағалау критерийлеріне сүйену

Жаттығу жұмыстары:

1) сөйлемдерді аударып жазу

2) тірек сөздерге сөйлем құрастыру

3)бес жолды өлең жазу

Ең жақсы өлеңді сыныпта оқу.

Оқулық, , бағалау критерийлері,бағалау парағы, «Синквейн»

СТО, ОүБОБ, ОБжК, ТжДБО формативті бағалау,суммативті бағалау

Стикер толтыру

2 мин

Мен нені білемін?

Не білдім?

Не білгім келеді?

Стикер тарату

Стикерлерді толтыру, сабаққа бағалау «Екі жұлдыз,бір ұсыныс»

Стикер ,смайликтер

СТО, ОүБОБ,формативті бағалау



Сабақтың тақырыбы: Менің сүйікті пәнім. Диктант «Теледидар»

Сынып: 9 «а»

Мерзімі:

Сабақ мақсаттары:

Білімділік: тақырып бойынша алған білімдерін, оқушылардың ауызекі сөйлеу қабілеттерін кеңейту.

Дамытушылық: оқушылардың ой-өрісін дамыту,сөйлеу дағдыларын қалыптастыру

Тәрбиелік: қазақ тіліне қызығушылығын арттыру.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Дереккөз: Интербелсенді тақта, гүлдер, тірек сөздер, кәртішкелер, бақылау жұиысы дәптерлері

Әдіс-тәсілдер: СТОҮ, ТжДБО, ОБжК, ОүБжОБ, ОмЖТ, ОЖЕСОжО, АКТ

Ойлау деңгейі (Блум таксономиясы)

Сабақтың барысы

Уақыт

Оқып-үйренудің мақсаты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар

Қолданылатын

модуль

Ұйымдастыру кезеңі

2 мин

Ынтымақтастық қалыптастыру,

топқа бөліну

Сәлемдесу.

Гүлдер арқылы топқа бөлу

(бақтың ішінен ұнаған гүлді теру

Ережелерді еске түсіру.

Сәлеметсіз бе, мұғалім!

Оқушылар теріп алған гүл бойынша, үш топқа бөлініп отырады..

1 -топ «жасыл гүлдер»

2 - топ «қызғылт гүлдер»

3 - топ «сары гүлдер»

Топ ережелерін еске түсіру,қайталау.

Стикерлі гүлдер әртүрлі түсті

Топ ережесі

СТОҮ ОЖЕС ОЖЕСОжО

Білу

2. Жаңа тақырыпқа шығу

2 мин

Сабақ тақырыбын білдіретін мәселелерді анықтау, оқушылардың бастапқы білім деңгейін анықтау

1 -тапсырма Таныстырылым мен таныстырады

Таныстырылым арқылы , жетелеме сұрақтар тақырыпқа шығады

АКТ-моноблок

немесе интерактивті тақта

СТОҮ ОЖЕС ОЖЕСОжО

АКТ

Түсіну

5 мин

2-тапсырма Мәтінмен жұмыс.

Оқу,аудару

Түсінгенің басқа топқа айтып береді, басқа топқа сұрақтар құрастырады

ЖИГСО

СТОҮ ОЖЕС ОЖЕСОжО

ТжДБО

Қолдану

3. Жаңа материалдармен жұмыс

3 мин

Қызығушылықпен назарға қол жеткізу, пайымдауға және логикалық ойлауға себепші болу

3-тапсырма «сөздер банкісі»

Мәтіннің ішінен біздің тақырыпқа сай сөздерді бірінші шеңберден теріп,екінші шеңберге қоямыз.

Интербелсенді тақтамен жұмыс жасайды.

АКТ-моноблок

немесе интерактивті тақта

ОүБжОБ, ОмЖТ, ОЖЕСОжО, АКТ

СТОҮ

3 мин

Кәртішкемен жұмыс

Берілген тапсырманы орындайды

ОүБжОБ,

СТОҮ

ОЖЕСОжО

ОүБжОБ

Талдау

15мин

4-тапсырма Диктант «теледидар»

Диктант жазады

ОЖЕСОжО

Сергіту сәті

2мин

Дене қимылын көрсету.

Дене қимылын жасайды

АКТ-моноблок

немесе интерактивті тақта

ОЖЕСОжО

АКТ

Жинақтау

10мин

Тақырыпты қорытындылау

5-тапсырма

Мен сүйікті пәнім... .

Осы ойды әрі қарай жалғастыр.

(шағын шығарма жазу.)

Жеке жазу,топта талқылау,ең үздігін ортаға шығару.

Тірек сөздер

ТжДБО, ОБжК, ОүБжОБ,

СТОҮ

ОЖЕСОжО

ОБжК

ОүБжОБ

Бағалау

Стикер толтыру

3мин

Мен нені білемін? Нені білгім келеді? Не білдім?

Теріп алған стикер- гүлдерді толтыру.

Стикер ,смайликтер

ОүБжОБ




© 2010-2022