Урок-квест зі світової літератури 6 клас

Квест -вид інноваційного навчання з елементами традиційного виду навчання (проблемного) у якому використовуються методи стимулювання засобами рольової гри» (за Ю.К. Бабанським)  Дана розробка- являє собою зразок інтерактивного уроку систематизації та узагальнення знань за курс світової літератури у 6 класі. Проведення уроку доречне на етапі оглядового повторення матеріалу, вивченого протягом навчального року. При використанні квесту  як методу стимулювання і мотивації навчально-пізнавальної діяльності і школярі шукають оригінальні  несподівані рішення у нестандартних ситуаціях. При цьому вони не тільки повторюють матеріал, але й «вмикають» міжпредметні зв'язки, логічне мислення та ресурси інтелекту
Раздел Русский язык и Русская литература
Класс 6 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Відділ освіти Новоазовської районної державної адміністрації Донецької області

Новоазовська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3

Донецької області






Диференційований урок - квест

«Узагальнення та систематизація знань курсу світової літератури» 6 клас




Урок-квест зі світової літератури 6 класУрок-квест зі світової літератури 6 клас

Розробник : Бережко А.Д. - учитель світової літератури

Новоазовської загальноосвітньої школи І-ІІІ

ступенів №3Донецької області








Новоазовськ 2014р.

Урок-квест: «Кольорове серсо». 6 клас.

Тема :Узагальнення та систематизація матеріалу за курс світової літератури

Мета: узагальнити знання учнів з курсу світової літератури, набуті протягом навчального

року; повторити основні поняття теорії літератури;

розвивати навички усного мовлення, уміння працювати у команді, кмітливість та

швидкість реакції

виховувати уважного та вдумливого читача, прищеплювати любов до книги ,

бажання та потребу читати художню літературу

Формування сучасних ключовых компетенцій.

  • компетенції навчально-пізнавальної діяльності, розширення світогляду учнів;.

  • Компетенції діяльності як процесу: вміння грати, дотримуючись правил, займатися елементами дослідницької діяльності ;

  • Компетенції інформаційних технологій : обробка та синтез інформації ;

  • Компетенції соціальної взаємодії у команді, навичок роботи у групі, взаємодопомоги та розподілу ролей у команді, що виконує завдання квесту;

  • компетенції усного спілкування;

  • компетенции інтеграції та структурування знань

  • компетенции цінносно-змістової орієнтації у світі, цінність культури та історії;

  • компетенции саморозвитку та рефлексії

  • здоров'язберігаючі компетенції .

Обладнання: комп'ютер, картки - завдання, набір кольорових кілець, карта маршруту, предмети - артефакти

Тип уроку : узагальнення та систематизація знань

Перебіг уроку-квесту.

Слово учителя : Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми перегортаємо останню сторінку нашого підручника. Ми закінчили велику справу , а по її закінченню можна відпочити - пограти у старовинну гру, що була відомою ще у Середньовіччі. Гру у серсо - майстерне накидування кілець на шпагу - любили королі і прості селяни, лицарі та мореплавці і навіть олімпійські боги . Уявімо себе героями прочитаних книг, згадаємо їх пригоди і долі, зберемо на шпаги кільця своїх знань на уроці -грі «Кольорове серсо», що допоможе повторити навчальний матеріал, поспілкуватися із друзями, рухаючись за стрілками на карті подорожі по кільцю від загадкової станції Л до … про це згодом. Рушаймо!


  1. Організаційний момент.

На даному етапі учні об'єднуються у команди (команди формуються учителем так, щоб у них були учні всіх рівнів підготовки). Пояснюється мета і задачі квесту, презентується карта маршруту, уточнюється час проходження кожного этапу.

ЛЛ розминка (Літературно-лінгвістична) Акровірш :

Літо, осінь чи холодна

І засніжена зима - кожен знає, що буває:

Тільки вечір догорає

Електричне тепле світло

Розливає тихий вечір по домівках і дворах.

А дівчатам і хлоп'ятам

Треба тільки захотіти - можна книжку прихопити -і…

У широкий дивний світ

Разом з добрими чи злими,

А, буває, і смішними - помандрують разом з ними.

Хто вони і що допомагає з ними познайомитися?

Команди відправляються у мандрівку по станціях квесту.


  1. Геральдична станція .. (поняття «Геральдика» - на дошці)

Усі команди беруть участь у бліц-опитуванні ( На екрані прапори та герби країн. Командам необхідно назвати імена письменників - представників літератури США, Росії, Франції, Великобританії, твори яких вивчалася у 6 класі. Російський та український прапор разом - відшукати портрет письменника, якого можна назвати класиком як російської, так української літератури у теці «Галерея портретів» - М.В. Гоголь + кільце у серсо з кольором своєї команди . (Артефакт - портрет М.В. Гоголя)

ІІ Станція «Давній Світ»

Диференційовані завдання. Кожне завдання виконує пара учнів. Таким чином, команда поділяється на 3 групи:

«Ключ»( простий рівень складності) :

Відгадати вислів , зашифрований на ключі …..

«Богу - богове…» (середній рівень складності )

Відгадати, кому з богів належать намальовані на картках атрибути

Сандалії з крильцями

Тризуб

Ґроно винограду

«Ящик Пандори» ( високий рівень складності) Учням пропонується коробка з картками- буквами. Необхідно зібрати назву предмета, який шукає група, і розповісти про його історію. (Ящик Пандори) малюнок предмета розміщується на плані, команда нанизує на списа кільце «своїх» кольорів . Артефакт - «Ящик Пандори»

ІІІ.Станція «Байки народів світу»

(На дошці вислів : «Шановні діти та онуки, читайте…. для науки» + кільце за відновлене слово «байку»)

Диференційовані завдання. Кожне завдання виконує пара учнів. Таким чином, команда поділяється на 3 групи:

«Герої ?» ( простий рівень складності)

слайд -шоу із зображенням тварин. Поєднавши іх у пари, учні відтворюють назви

відомих байок «Вовк та Ягня», «Крук і Лисиця », «Мурашка і Цикада»

«Загублене слово» ( середній рівень складності)

…це- …(мораль)

… це -… (алегорія)

«Театр» ( високий рівень складності)

Інсценування уривку з байки «Вовка та Ягня» (у парі) + кільце за назване ім'я автора байки (артефакт - книга «Байки І.А.Крилова»)

IV. Станція «Новели та оповідання»

Обрати потрібне - з карток із визначенням літературознавчих понять « Роман», «Новела», «Повість», «Оповідання » обрати відповідне визначення ( дійсна послуга «50/50»)

Диференційовані завдання. Кожне завдання виконує пара учнів. Таким чином, команда поділяється на 3 групи:

«Деталі» ( простий рівень складності)

Кому з героїв вивчених творів належать предмети , сховані у кошику + бал за назву та автора твору:

черевички, картинка із зображенням планет , лялька, сірники у ганчірці, цуценя

«Ніч перед Різдвом», «Маленький принц», «Діти підземелля», «Жага до життя», «Хамелеон»

« Крилаті слова» (середній рівень складності) - скласти з пазлів афоризм А.П. Чехова «Стислість - сестра таланту»+ кільце за відгадане ім'я автора

«Малюнки »( високий рівень складності) За яких обставин у творі Антуана де Сент Екзюпері з'явилися дані малюнки ( Артефакт - ще одна «героїня» твору - Троянда)

Урок-квест зі світової літератури 6 класУрок-квест зі світової літератури 6 класУрок-квест зі світової літератури 6 клас

V. Станція «Пригоди і фантастика»

Назвати 3-х авторів та вивчені твори, які відповідають даній темі

Диференційовані завдання. Кожне завдання виконує пара учнів. Таким чином, команда поділяється на 3 групи:

«Материки та континенти» ( простий рівень складності) - зі схематичних зображень континентів вибрати зображення того,на який потрапили герої роману Ж.Верна «П'ятнадцятилітній капітан» + бал за ім'я головного героя роману - Дік Сенд

«Прототип» (середній рівень складності)

Урок-квест зі світової літератури 6 класУрок-квест зі світової літератури 6 клас

Чим відрізняється доля літературного героя від його прототипа ( на дошці поняття «Прототип»)

«Пірати»( високий рівень складності)-

Що означає даний прапор і хто з героїв міг під ним мандрувати океанами +кільце за відповідь , як інакше називають цей символ піратів «Веселий Роджер» .На чому пірати мандрують по морях та океанах ? (Артефакт - вітрильник ) + кільце за назви кораблів-героїв творів(«Еспаньола», «Пілігрім»)

Урок-квест зі світової літератури 6 клас

VІ. Супер-гра. Фінал.

Після проходження усіх станцій квесту учні повертаються туди, звідки починався шлях - У нашому випадку це - Станція-загадка. - повернення до акровірша

Учні готуються до супергри - нанесення на карту назви станції «Література для читання на літо» ( список книг)

.

V. Підбиття підсумків квесту.

Обрахування балів - кілець. Визначення команд-переможців Виявлення найбільш активних гравців Оцінювання. Обговорення найбільш цікавих завдань: що було найважчим, що, навпаки, легким для розв'язання та розуміння, як долалися труднощі .






Карта маршруту

Станція Л

(перед початком квесту малюнок закрито)

Урок-квест зі світової літератури 6 клас

Урок-квест зі світової літератури 6 класУрок-квест зі світової літератури 6 класУрок-квест зі світової літератури 6 клас

Урок-квест зі світової літератури 6 клас

Артефакти знайдено !

Урок-квест зі світової літератури 6 клас

Урок-квест зі світової літератури 6 клас

А так усе починалося

Урок-квест зі світової літератури 6 клас

Відкрили « скриньку Пандори » , але без поганих наслідків!

Урок-квест зі світової літератури 6 клас

Кому це належить?


Урок-квест зі світової літератури 6 клас

Усіх піратів згадали?


Урок-квест зі світової літератури 6 класЄ перше кільце!

Література

  1. Білозуб Н. Інтегроване навчання та інноваційні технології / Н. Білозуб // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. - 2011. - № 6. - С. 44-47.

  2. Мелькунова О. Розвиток пізнавальної активності дитини шляхом впровадження інноваційних технологій / Олена Мелькунова // Почат. шк. - 2012. - № 1. - С. 12-15 ; № 3. - С. 23-25.

  3. Інтерактивні технології навчання: теорія, досвід: Методичний посібник. / Авт.-уклад. О. Пометун, Л. Пироженко. - 2007.

  4. Нісімчук А. С., Падалка О. С., Шпак О. Т. Сучасні педагогічні технології. К, 2000.


  1. ru.wikipedia.org/wiki/%CA%E2%E5%F1%F2

  2. direktor.ru/blog.htm?id=356

  3. festival.1september.ru/articles/608300/

11

© 2010-2022