- Преподавателю
- Русский язык и литература
- Тақырыбы: Дара және күрделі етістік
Тақырыбы: Дара және күрделі етістік
Раздел | Русский язык и Русская литература |
Класс | - |
Тип | Рабочие программы |
Автор | Мупабаева С.Т. |
Дата | 13.02.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Сабақ жоспары
Пәні: Қазақ тілі Сынып: 6 « А»
Тақырыбы: Дара және күрделі етістік
Мақсаты:
Білімділік: - оқушыларға етістік құрамына қарай дара және күрделі туралы мәлімет беру, етістік жайында білімдерін нығайту, оқушылардың білімін нақтылап, өздігінше ізденуге жетелеу мен ойлау қабілеттерін жетілдіру.
Дамытушылық: Жаңа сөздер арқылы сөз байлығын , сөйлеу дағдыларын дамыту және өздігінен тұжырымдай білуге, саралауға, талдауға, ой ұшқырлығының дамыту.
Тәрбиелік: Сабақтағы оқушылардың ауызша, жазбаша жұмыстарын орындай отырып, оқушыларды іздемпаздыққа, өз бетінше ой қорыта білуге, есте сақтауға, еңбектенуге, тиянақтылыққа, қоршаған ортаданы қорғауға тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Аралас сабақ
Сабақтың әдісі: Ауызша, жазбаша, сұрақ - жауап, топпен жұмыс.
Құрал - жабдықтар: интерактивті тақта, тірек - сызба, үлестірмелі қима қағаздар, суреттер, слайттар, бағалау парағы, оқулық, түрлі-түсті фломастер, маркерлер, интербелсенді тақта, стикер.
Пән аралық байланыс: әдебиет , математика , география , этнопедагогика.
Қолданатын әдістер: топпен жұмыс, жұптық жұмыс,жеке жұмыс , спикердің қорғауы
Сабақтың кезеңдері
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Уақыт
Ұйымдастыру
-
«Көңіл-күй» тренингін өткізу.
-
Кім жылдам ? ойыны
-
Етістік құрамына қарай қалай бөлінеді ?
Сабағымыздың тақырыбы «Дара күрделі етістік »
-
Табыс критерийін құрау
«Көңіл-күй сөздігінен» өздерінің сабақ басындағы көңіл-күйлерін таңдайды.
Дара . Күрделі .
Табыс критерийін құрайды.
2 мин
3 мин
Білу
-
«Микрафон ұсынамын »
-
Презинтатция қорғау
-
Тест
-
Етістік тақырыбына
Презинтатция қорғалды.
-
Тест тапсырмасын орындайды.
2 мин
2-мин
Түсіну
Электронды оқулық
Мәтінді тыңдау
Топтар тақырыпты оқып, талдайды.
3-4 мин
Қолдану
Электронды оқулықтан тапсырманы орындау
Тапсырма № 22
Қорғайды
5 мин
1-2 мин
Талдау
Оқулықпен жұмыс
Топтық тапсырма
І топ 223 - жаттығу .
ІІ топ 224 - жаттығу
ІІІ топ 226 - жаттығу
ВЕНН диаграммасы
3 мин
Жинақтау
Шығармашылық тапсырма
-
«Түйінді сөздер»
Кестемен жұмыс
2 мин
Бағалау
«Ақылдың алты қақпағы» әдісі арқылы сабақты қорытындылау.
«Ақылдың алты қақпағының» 4-түсі бойынша өз ойларын ортаға салады:сары, көк, жасыл, ақ.
Топ басшысы жауап парағына бағалайды. Жабысатын бағалар арқылы, бағаларын талдау.
3 мин
Рефлекия
Көңіл- күй сөздігі арқылы көңіл-күйлерін білдіру.
Көңіл - күй сөздігі арқылы көңіл-күйлерін білдіреді.
4-5 мин
Үй тапсырмасы
114 - беттегі 227 - жаттығуды орындау қалауы бойынша реферат жазу не презентация жасау. «Адам өмірінде тыйым сөздің рөлі» эссе жазу.
Тапсырманы күнделіктерін жазып алу.
2 мин
Оқушының аты-жөні________________________
Сынып: _______________
Күні __________________
Бағалау парағы
Құрылымын
тап
Миға шабуыл
Бірге ойлаймыз
Әрекет кестесі
Қоржындағы сұрақ
Тінтуір терминологиясы
Тест
Қорытынды