Публицистикалық стиль. Сипаты. Жұмсалу формалары. (9-сынып, қазақ тілі)

Қысқа мерзімді сабақ жоспары. Сабақ мақсаты: қазақ тілі пәнінен өткен тақырыптарды қайта еске түсіру үшін талдау жұмыстарын жасау. Оқыту нәтижесі:Публицистикалық  стиль ерекшелігімен танысады.Түйінді идеялар Талдау - өткенді шыңдау деген сөз. Электрондық оқулықты қолдану арқылы кері байланыс. Сұрақ - жауап. Тез ойлан! Қандай ақын-жазушыларды өттік, соларды тірек ете отырып, мазмұндау. Осы сөздерді қолдана отырып сөйлем құрастырады. Қай топ бұрын болып, оны талдап үлгерсе. Сол топ бағаланады. Жұл...
Раздел Русский язык и Русская литература
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Күні

Қысқа мерзімді сабақ жоспар

Сыныбы

9

Пәні

Қазақ тілі

Тақырыбы

Публицистикалық стиль. Сипаты. Жұмсалу формалары.

Сілтеме

Электрондық оқулық. Интернеттен қосымша мәлімет. Оқулық.

Мақсаты

Қазақ тілі пәнінен өткен тақырыптарды қайта еске түсіру үшін талдау жұмыстарын жасау.

Оқыту нәтижесі

Публицистикалық стил ерекшелігімен танысады.

Түйінді идеялар

Талдау - өткенді шыңдау деген сөз.

Блум таксономиясы

7 модуль

ресурстар

Сабақтың мазмұны

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау


Жас ерекшеліктеріне қарай білім беру

Топтастыру

Ұйымдастыру. Гүлдер арқылы бөліну.

Әр оқушы өздері гүл түрлерін таңдайды, сол гүлге жазылған сөздер ақылы бөлінеді.

Қадағалау.

Білу

Диалогтық оқыту.

Сұрақ - жауап

Жұптық жұмыс

Қандай талдау түрлерін білесіңдер?

Талдаудың қай түрілері қиындық тудырады?

Осы тақырыпқа байланысты әрқайсысы жеке-жеке сұрақ дайындайды, сол сұрақтарды бір-біріне беріп, оған жауап алады.

Марапаттау.

Түсіну.

Сыни тұрғыдан ойлау.

Ауызша мазмұндау

Табыс критерилерін құрастыру.

Берілген тапсырмаларды ауызша орындау.

Кім жылдам? Ойын арқылы сұрақтар қойылады.

Әр топ өздеріне берген сұрақтарға жылдам жауап беру керек?

Жұлдызша арқылы бағалау.

Қолдану

АҚТ-ны қолдану.

Қабілетті және дарынды балалармен жұмыс.


Кім тапқыр? ойыны арқылы Сан есімдерден жасалған мақал- мәтелдерді табу.

Дәптерге қай топ көп мақал - мәтелдер жазады.

А, С деңгейлеріне ұялы телефонын пайдалану арқылы қосымша мәлімет іздеу.Ал туған жері, орындарының орналасқан жерлерін Б деңгейдегі оқушы интернеттен іздейді.атқарған қызмет

Марапаттау.

Сергіту сәті.

Талдау

Сын тұрғысынан ойлау


Оқулықтан жаттығулар орындау.

Әр топқа жеке-жеке жаттығу беріп, сол жаттығуды түсіндіреді.

Өзара бағалау, өзін өзі бағалау.

Жинақтау

Сыни ойлау.

Электрондық оқулықты қолдану арқылы кері байланыс.

Сұрақ - жауап

Тез ойлан?

Қандай ақын-жазушыларды өттік, соларды тірек ете отырып, мазмұндау.

Осы сөздерді қолдана отырып сөйлем құрастырады. Қай топ бұрын болып, оны талдап үлгерсе. Сол топ бағаланады.

Мадақтау

Бағалау


Жеке, топпен бағалау.

Жұлдызша, смайлинг және түсті қағаздар арқылы бағалау.

Сабақ барысында жинақтаған бағаларын жинап, өздері қорытынды бағаларын шығарады.

Жиынтық бағалау.



© 2010-2022