Қазақ тілі пәнінен 6-сыныпқа арналған Достастыру атты тақырыпта сабақ жоспары

Айы, күні, жылы.Сыныбы. 6 Сабақтың тақырыбы. Достастыру Сабақтың мақсаты: І Білімділік Оқушыларды қазақ тіліне үйрету, қазақ тіліне тән дыбыстарының айтылуы мен жазылуын қадағалау. Оқушылардың білім-білік дағдыларын қалыптастыру. ІІ Дамытушылық Оқушыларды сөйлету арқылы тілдік қорларын молайту, ой- өрістерін дамыту. ІІІ Тәрбиелік Оқушыларға эстетикалық тәрбие беру.Сабақтың түрі: Жаңа сабақСабақтың әдісі: Сұрақ –жауап, түсіндірмелі, талдау, әңгімелеу. Сабақтың көрнекілігі: Карточкалар.Са...
Раздел Русский язык и Русская литература
Класс 6 класс
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Айы, күні, жылы.

Сыныбы. 6

Сабақтың тақырыбы. Достастыру

Сабақтың мақсаты:

І Білімділік Оқушыларды қазақ тіліне үйрету, қазақ тіліне

тән дыбыстарының айтылуы мен жазылуын

қадағалау.

Оқушылардың білім-білік дағдыларын

қалыптастыру.

ІІ Дамытушылық Оқушыларды сөйлету арқылы тілдік қорларын

молайту, ой- өрістерін дамыту.

ІІІ Тәрбиелік Оқушыларға эстетикалық тәрбие беру.

Сабақтың түрі: Жаңа сабақ

Сабақтың әдісі: Сұрақ -жауап, түсіндірмелі, талдау, әңгімелеу.

Сабақтың көрнекілігі: Карточкалар.

Сабақтың барысы:

І Ұйымдастыру кезеңі

Амандасу, оқушыларды түгендеу. Оларды сабаққа бейімдеу.

ІІ Үй тапсырмасы

Оқушылардан үйге берілген тапсырманы сұрау.

ІІІ Жаңа сабақ

Жаңа сабақ тақырыбымен таныстыру, мақсатын қою.



ІV Жаңа сөздер.

ренжу - обидеться

теріс қарау - отвернуться

мән - жайды білу - разведать обстановку

ұялу - стыдиться

үнсіз - безмолвно

V Дәптермен жұмыс

  1. Сын есім

Заттың түрін, түсін, сапасын, салмағын, көлемін білдіретін сөз табы.
Сұрақтары: қандай? қай?

Сын есім құрамына қарай: дара, күрделі

Тұлғасына қарай: негізгі, туынды болып бөлінеді.

2 - тапсырма. Жұптастырыңдар.


Менің дәптерің Біздің достарың

Сенің досыңыз Сендердің балалары

Сіздің бөлмесі Сіздердің дәрігеріміз

Оның кітабым Олардың оқытушыларыңыз



VІ Тақтамен жұмыс

«Достастыру» сөзін септеу және фонетикалық талдау жасау.

VІІ Оқулықпен жұмыс

 1 - тапсырма. Мәтіннің мазмұнын айтыңдар.

Достастыру

Күн демалыс. Айдос, Асхат, Мақсат - үшеуі саяхатқа шықты. Жол бойы Асхат пен Мақсат ренжісіп, бір - біріне сөйлемей, теріс қарап отырды. Қастарына Айдос келді. Екеуінің неге ренжісіп отырған себебін сұрады. Мән - жайды біліп отырған Айдос: - Сен неге достықты саттаң, - деді Мақсатқа. Мақсат ұялып, үнсіз қалды.- Менің ренжігеніме өзі кінәлә, - деді Асхат. Мақсат Асхаттан кешірім сұрады. Айдос екеуіне «достықты сақтаңдар» деді. Достар бір - біріне күлімсірей қарады.

VIII Шығармашылық жұмыс


IX Қорытынды

Оқушыларға сұрақтар қою арқылы өткен тақырыпты қалай меңгергендерін тексеремін.

X Бағалау

Оқушыларды білім деңгейлеріне байланысты бағалау.

XI Үй тапсырмасы

Дос дегеніміз не? (сұхбаттасу).


© 2010-2022