Ашық сабақ Түнгі сәуле

«Түнгі сәуле» әңгімесін оқи отырып, адамдар бір-біріне көмектесу керек екендігін сезінеді. Сөздік қорын дамыту; адалдыққа, қамқор бола білуге және еңбек сүйгіштікке , мейірімділікке тәрбиелеу. Жалпы білім беретін мектептің 4 – сыныбына арналған «Ана тілі» оқулығы Алматы «Атамұра» 2011 жыл Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер арқылы диалогтік оқыту жүзеге асады. Зерттеушілік әңгімеге төселеді. Ынтымақтаса жұмыс істеуге дағдыланады. Топқа бөлініп оқу арқылы меңгереді. Жаңа әдістер, СТО, АКТ, Оқыту үшін... 1. Диалог 2. Топтық жұмыс.
Раздел Обществознание
Класс -
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Ашық сабақ Түнгі сәуле

Маңғыстау облысы

Қарақия ауданы

Құланды орта мектебі

Бастауыш сынып мұғалімі

Диханова Райхан Ахытқызы

2.02.2015 ж

Ана тілі

2-сабақ

1-күн

4 «А» сыныбы

Сабақ тақырыбы:

С. Жүнісов. Түнгі сәуле

Мақсаты:

«Түнгі сәуле» әңгімесін оқи отырып, адамдар бір-біріне көмектесу керек екендігін сезінеді.

Оқу нәтижелері:

Сөздік қорын дамыту; адалдыққа, қамқор бола білуге және еңбек сүйгіштікке , мейірімділікке тәрбиелеу.

Сілтеме:

Жалпы білім беретін мектептің 4 - сыныбына арналған «Ана тілі» оқулығы Алматы «Атамұра» 2011 жыл

Негізгі идеялар:

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер арқылы диалогтік оқыту жүзеге асады. Зерттеушілік әңгімеге төселеді. Ынтымақтаса жұмыс істеуге дағдыланады. Топқа бөлініп оқу арқылы меңгереді.

Сабақта қолданылатын материалдар:

1.А-3, 2.Стикерлер 3.Оқулық 4. Бағалау бетшелері 5, Қалам 6. АКТ.

Оқыту әдістері:

Жаңа әдістер, СТО, АКТ, Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, Талантты және дарынды балаларды анықтау.

1. Диалог

2. Топтық жұмыс.

Дерек көздері:

4 - сыныпқа арналған «Ана тілі» оқулығы, ғаламтор мәліметтері.

Тапсырмалар:

Бағытталған оқу, топтастыру, түртіп алу.

І. Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

3 минут.

1. Психологиялық дайындық.

Шеңбер жасау. 1. Көмек дегеніміз не? Үйде көмектесесің бе? 2.Көмектің қандай түрлерін білесіңдер?

2. Көмектің түрлері арқылы топқа бөлеміз.1)Көмекші, 2) Қолғабыс,3)Қолғанат

3.Әр топтың топ басшысын сайлату.

4. Топтық жұмыстағы ережені еске түсіру.

1. Оқушылар мұғалім тапсырмасына жауап береді. -Үлкенге, кішіге көмектесіп қолғабысын тигізу, қолғанат болу т.с.с.

2. Таңдау арқылы ауызша үш топқа бөлінеді.

3. Оқушылар бағалау парағымен танысады.

4.Топ ережесін еске түсіреді.

ІІ.Үй тапсырмасын сұрау

Сұрақ - жауап:

5 минут.

Мәтін. Қолғабыс

Тыңдалым. Үй жұмысына берілген «Қолғабыс» мәтінін «Ортадағы қаламсап» ойыны арқылы сұраймын.

"Серпілген сауал" Пысықтау сұрақтары

Бағалау. «Бағдаршам» түстері арқылы бағалаймын(формативті бағалау)

«Ортадағы қаламсап» кімдікі дегенде, ортаға қаламның иесі шығады да мәтін бөліктері бойынша әңгімелейді(2 оқушы)

Допты ұстаған оқушы жауап береді.

Балалардың әңгімелеуі мұғалім және оқушылардың ақылдасуымен «Бағдаршам» түстері бойынша бағаланады.

ІІІ. Жаңа тақырып

2 минут.

2 минут.

10 минут.

2 минут


3 минут

Топтық жұмыс:

5 минут.



6 минут

Тұсау кесер.

Сыни тұрғыдан ойлану. Бейне ролик

Сәкен Жүнісов кім, ол туралы не білеміз ?

Мағнаны тану. Тақтадан автор туралы мәлімет көрсету

Мағынаны ашу. Мәтінді 3 топқа бөліп оқытамын

(Мұғалімнің сұрақтар беріп жауап алу арқылы түсіндіруі.)

Жазылым: Сөздікпен жұмыс:

Сабаққа белсенді араласпай отырған оқушыларды білдіртпей орындығына стикер жабыстыру арқылы тарту.

1.Күпшек - бұл жерде: дөңгелектің білік кигізілетін ,шабақтар қондырылатын ұңғы тесіктері бар ортаңғы бөлігі.

Сергіту сәті.

Оқылым. Білгішбектің тапсырмасы . Бауыржанның қараңғыда жалғыз қалып, қатты қорыққан тұсын тауып оқы. .

Ой түрткі. 1. Жапар неге мазасызданып, ашуланып жүр?

2.Жеңіс пен Бауыржан кімге көмектесті ?

3.Егер Жеңіс машинағаескерту жасамағанда не болар еді деп ойлайсың?

Оқушылар өздігінен ізденеді, бір-бірін бағалайды.

Шығармашылық тапсырма.

"Мен көмекшімін" тақырыбына шағын эссе жазу

Оқушылар өз пікірлерін білдіреді, қаншалықты дұрыс жауап бергені анықталады.

Оқушылар жауап береді.

Әр топ мәтіннен оқыған жерін түсіндіреді.

Пысықтау сұрақтарына жауап беріп толық түсінеді.

Орындығының арқасына стикер жабыстырылған оқушы сөздік жұмысын жүргізеді.

Оқушылар дәптерге жазады

Оқушылар билейді.

Оқушылар мәтіннен тауып оқиды.

Әр топ сұрақтарға жауап береді.


Оқушылардың ойлау қабілеттері, әрбір оқушының белсенділігі мен дұрыс жауабы бағалау парағына бағаланады.

Талантты және дарынды оқушыларды анықтау

Үй жұмысын беру

2 минут

Түнгі сәуле мәтінін оқу.

Оқушылар түртіп, белгілеп алады.





VI. Бағалау


3 минут

Формативті бағалау.

Бірін-бірі критериалды бағалауға

мүмкіндік беру.

Критерийлер бойынша барлық топтың оқушыларының ұпай санын есептеліп, бағаланады.

Оқушының аты

Үй тапсырмасы

Жаңа сабақ

Сұраққа жауап

Шығарма

шылық тапсырма








15 - 5 бағасы, 10 - 4 бағасы, 8- 3 бағасымен бағаланады.

VII. Рефлексия

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

2 минут

Бүгінгі сабақта алған өз білімдерін Күн және бұлт тұсына стикермен белгілеуді тапсырылады.

Стикерлерді неліктен олай жабыстырғанын бірнеше оқушыға дәлелдету.





© 2010-2022