- Преподавателю
- Обществознание
- Азаматтардың құқықтары мен бостандықтары
Азаматтардың құқықтары мен бостандықтары
Раздел | Обществознание |
Класс | - |
Тип | Рабочие программы |
Автор | Уристемов Г.М. |
Дата | 23.08.2014 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
|
| Адам.Қоғам.Құқық. | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Азаматтардың құқықтары мен бостандықтары | |||||
Мақсаты | Азаматтардың құқықтары мен бостандықтары туралы біледі | |||||
Сілтеме | Адам.Қоғам.Құқық. 9-сынып оқулығы. Қ.Жүкешов, Ғ.Сапарғалиев, Г.Асанбекова | |||||
Оқыту нәтижесі | Азаматтардың құқықтары мен бостандықтарын ажырата алады, міндеттерді түсінеді. Өз құқықтары мен бостандықтарын қолдануды үйренеді | |||||
Түйінді идеясы | Мемлекеттің ең қымбат қазынасы адам оның құқықтары мен бостандықтары | |||||
Әдіс-тәсілдер | 1. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. 2. Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. 3. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. 4. Диалогты оқыту | |||||
Ресурстар | Интерактивті тақта, формат, | |||||
Сабақтың кезеңдері
| Уақыты | Сабақтың мазмұны | ||||
Мұғалімнің іс-әрекеті | Тапсырма мазмұны | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | |||
Ұйымдасты ру кезеңі
| 2минут
| Амандасу, сабаққа дайындығын, құралын тексеру.топқа бөлу,бағалау парақшасын беру,топ мүшелерінің міндетін түсіндіру. | Оқушыларға сурет қиындылары таратылады, сәйкес суреттер бойынша топқа бөлінеді | Амандасуы, Топқа бөлінуі, бағалау | Ұтымды ұйымдастырылған топты мадақтау. | |
Үй тапсыр масын сұрау кезеңі
| 10 минут
| Оқушылардан «Шеңбер стратегисы»әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау.
| Шеңбер боып тұрады әр топтан өз қалаулары бойынша 1 оқушы шығып, оқушылардың сұрақтарына жауап береді, жауап жоқ болса, мұғалім топ мүшелеріне сұрақты бағыттайды.Сабақта қамтылмаған қосымша сұрақты мұғалім қояды. | Оқушы үй тапсырмасы бойынша сұрақтар қояды және ереже бойынша жауап береді.
| Топтық бақылау парағы. Мадақтау
| |
ІІІ Жаңа сабақ кезеңі | 2 минут | Интерактивті тақтадан жаңа тақырыпқа байланысты жаңа сабақ көрінісін көрсетеді. | Азамантардық құқықтары мен боастандықтары | Интерактитвті тақтадан, ой түйіндейді. | - | |
2 минут | Мұғалім жаңа сабақ көрінісінен кейін, ашық сұрақтар қойып, жаңа тақырыпты оқушылармен бірге диалог жүргізе отырып бірге анықтайды. | Ашық сұрақтар: Құқықтар мен бостандықтардың айырмашылығы қандай? | сұрақтарға жауап береді, сабақтың тақырыбын анықтайды.
| Мадақтау. | ||
Тапсырма
| 5 минут | Мағынаны тап ойыны Жұптық жұмыс Берілген сөздердің мән-мағынасын,ұқсастықтарын қай жерде орналасқанын тауып кестені толтырады. | Оқушылар жұптаса отырып тапсырманы орындайды және ол келесі топтағы жұпқа жауаптарын береді, ол жұп тапсырманы талқылап бағалайды,қамтылмаған тұстарын жазып,қайтарып береді.
| Берілген атаулардың мағасынын тауып, ол жайында сипаттауы тиіс. | Жұптардың өзара бағалауы. Топтың бағалау парағы | |
Сергіту сәті | 2 минут | Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау. | Сергіту сәтін интерактивті тақтадан көрсету. | Интерактивті тақтадағы би қимылдарын қайталайды. | - | |
Тапсырма | 12 минут | Әңгіме-дебат ережесімен таныстыру. Сайысымыздың ережесі: | Тақырыбы: Азаматардың міндеттері нені мақсат етеді? Әңгіме -дебат ережесі бойынша айтылатын ұсыныстар нақты және дәлелдемелері болуы тиіс,қағаз шиыру арқылы даттаушы. жақтаушы және бақылаушы топты анықтаймыз. | 1. Екі фракцияда 6 спикерден болады. 3Өзіндік ұстанымдарын қорғайды. | Топтық бақылау парағы және 2 жұлдыз,1 ұсыныс арқылы бағалайды.
| |
5 минут | Сәйкестендіру тест тапсырмасын береді.
| Жаңа сабақ бойынша жеке жұмысқа сәйкестендіру тест тапсырмасы беріледі.Орындалған тапсырманы қасындағы жұбына береді, ол тапсырманы тексеріп балдық жүйемен бағалайды. | Оқушылар тест тапсырмасын орындайды. | Жұптық бағалау Топтық бағалау парағы . | ||
Қорытынды бөлім Бағалау
| 3 минут | Сабақты қортындылау, Бағалау парақшасы арқылы оқушылар белсенділігін анықтайды. | Бағалау шынайы және әділ болуы басты назарда ұстауды тапсырылады. Топ төрағасының қортындылырына келісімдерін білу. | Топтың бағалау парақтары арқылы төраға есеп береді - | ||
Керібайланыс | 1 минут | Кері байланыс стикерлерін жинау, талдау. | Топтың әр мүшесі рефлексия стикерге жазады Мен білмедім Мен білемін Мен білгім келеді. | Рефлексиялық картаға стикерлерін жапсырады - | ||
Үйге берілетін тапсырма | 1 минут | Азаматтардың құқықтары мен бостандықтары | Құқықтар мен бостандықтар | Үйге берілген тапсырманы күнделіке жазып алады |