- Преподавателю
- Обществознание
- «Кіріспе. Адамның айналадағы дүниемен қарым-қатынасы»
«Кіріспе. Адамның айналадағы дүниемен қарым-қатынасы»
Раздел | Обществознание |
Класс | 2 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Примбердиев Е.К. |
Дата | 27.12.2015 |
Формат | doc |
Изображения | Нет |
Күні:2.09.2014 | Пәні:Дүниетану | Сынып:2 Б
|
Сабақтың тақырыбы: | «Кіріспе.Адамның айналадағы дүниемен қарым-қатынасы»
| |
Мақсаты: | Адам айналадағы дүниемен тығыз байланыста екендігі туралы түсінеді. | |
Табыс критерийлері: | 1.Адам мен табиғаттың тығыз байласы туралытүсінеді,дәлелдей алады.. 2.Тақырыпты түсінеді,өз ойларын айта алады. 3.Топ арасындағы ынтымақтастыққа үйренеді. | |
Сабақтың әдісі: Бағалау: | Топтықжұмыс,сұрақ-жауап,түртіп алу әдісі, Мұғалімнің бағалауы,бағалау парағы
| |
Ұйымдастыру кезеңі: 3 минут | Сыныпта жағымды психологиялық ахуал туғызу. (Оқушыларды шеңбер бойымен тұрғызып, бір-біріне жақсы тілектер айтқызу.) | |
Қызығушылықты ояту 5 минут | Топқа бөлу,топ мүшелерін сайлау,топтық ережені құру (спикер,хатшы,басшы) 2 сыныпқа арналған «Дүниетану» оқулығымен таныстыру
| |
|
| |
Ойтолғаныс (8 минут) | Мағынаны тану Ой толғаныс.Сұрақ - жауап әдісі. 1.Сезім мүшелерінің адам үшін қандай маңызы бар? 2.Сезім мүшелерін қалай сақтау керек? 3.Адам мен табиғат өзара қандай байланыста? 4.Салауатты өмір салтын құру үшін қандай ережелерді орындау керек? | |
Оқулықпен жұмыс 6 минут | Оқулықтағы берілген мәтінді түсініп оқу. (әр топ өз бөлігін оқиды, түсінгендерін айтып береді) | |
Сергіту сәті 2 минут | Көңілді жаттығу
| |
Сөздік жұмысы 6 минут | Жанды табиғат, қоршаған орта, еңбек сөздерінің мағынасына қарай түсініктерін сұрап, кім қалай ойы бар екендігін тыңдап, талдау жүргізу
| |
Шығармашылық жұмыс 8 минут | Топтық жұмыс 1-топ ағаштарды зерттейді,көргендерін және ағаш туралы алған мәліметтерін пайдалана отыра әңгіме құрастырады. 2-топ бұталар туралы әңгіме құрастырады 3-топ шөп туралы әңгіме құрастырады(жұмыстарын қорғау)
| |
Үйге тапсырма 2 минут
| Оқулықтың 4-5 беттерін түсініп оқу, сұрақтар дайындап келу |