- Преподавателю
- ОБЖ
- Конспект урока по основам здоровья на тему «Пожарная безопасность»
Конспект урока по основам здоровья на тему «Пожарная безопасность»
Раздел | Основы безопасности жизнедеятельности (ОБЖ) |
Класс | - |
Тип | Конспекты |
Автор | Нагула Л.І. |
Дата | 14.03.2014 |
Формат | doc |
Изображения | Нет |
Урок № 21 6 клас
Тема: Пожежна безпека. Правила поведінки під час пожеж.
Мета: Сформувати уявлення про причини виникнення пожеж та їх наслідки.
Розвивати навички безпечної поведінки.
Виховувати свідоме ставлення до свого життя і здоров'я.
Обладнання: Підручник «Основи здоров'я» Н.М. Поліщук - К.: Генеза, 2006; обладнання для використання ІКТ; презентація, відео, плакати, малюнки, буклети.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація і корекція опорних знань.
-
В 5-му класі ми вивчали тему: «Умови виникнення пожеж». Вивчали, що таке пожежа, умови горіння, як поділяються матеріали і речовини за інтенсивністю горіння. (Додаток 1) Давайте пригадаємо, що ви запам'ятали.
-
Метод мікрофону. Учні передають один одному «вогняне серце», проговорюючи: «Я використовую вогонь для…».
-
- Що таке пожежа?
-
- Як називається ця геометрична фігура? Так це «трикутник вогню». Пригадаємо умови виникнення пожежі.
Учні біля вершин трикутника пишуть назви. (Додаток 2)
-
Робота в групах (діляться за кольором). Які бувають матеріали і речовини за інтенсивністю горіння? Наведіть приклади.
-
- Яку пожежу найлегше загасити? Перегляд відео «Стадії горіння».
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку.
ІV. Мотивація пізнавальної діяльності.
-
Щодня в Україні виникає близько 120 пожеж, у яких гине у середньому 7 осіб і щороку ці цифри збільшуються.
-
Що робити, щоб зарадити цьому?
-
Для цього кожна людина, кожен учень повинні знати правила пожежної безпеки і виробляти звичку суворого їх виконання.
-
Вправа «Очікування».
-
Напишіть на стікерах, що нового ви хотіли б дізнатися сьогодні на уроці. Уявіть, що це краплинки і прикріпіть їх на хмаринку. (Додаток 3)
-
Вогонь - ворог чи друг?
Легенда про вогонь.
Вогонь одного господаря здибався з вогнем другого господаря, й вони почали між собою говорити. Перший каже: «Мені добре в мого господаря, бо він гарно обходиться зі мною - коли треба, то кладе гарних дровець, а як не треба, то бере чистої водиці й мене заливає. Так що мені добре». Другий каже: «Мені дуже зле, бо господар дає мені не дрова, а різне сміття. І коли я йому не потрібен, то заливає помиями. Ото я хочу йому відомстити тим, що піду гуляти по його господі». Перший каже: «Коли будеш гуляти, не спали там колесо мого господаря, яке знаходиться на подвір'ї твого». От вночі розпочалася пожежа в другого господаря, й згоріло все, а колесо першого, викотилося та й залишилося.
-
Руханка.
-
На Новий рік ми прикрашаємо свої оселі, а ялинка - це головна прикраса новорічних свят. Яка небезпека може нас спіткати у ці дні?
-
Я хочу, щоб ялинка вам дарувала тільки радість. Давайте зробимо фізхвилинку під ялинку. (Відео)
V. Вивчення нового матеріалу.
Робота з презентацією (Додаток 4)
-
Види пожеж.
-
Причини виникнення пожеж.
-
Засоби оповіщення пожеж.
-
Способи гасіння пожеж. Вогнегасні речовини.
-
Засоби гасіння пожеж.
-
Що допоможе зорієнтуватися і не розгубитися під час пожежі?(Підручник с. 120).
-
Евакуація. План евакуації.
-
Дії при пожежі.
-
Дії в осередку пожежі.
-
Основні небезпеки при горінні.
-
Перша допомога потерпілим від пожежі.
17 вересня - День рятувальника. Це професійне свято всіх рятувальних служб України. Професія рятувальника одна із самих небезпечних але водночас і необхідних. Люди цієї професії повинні бути мужніми, сміливими, сильними і вольовими (відео «Служба порятунку»).
VI. Узагальнення, систематизація і контроль знань.
-
Індивідуальна робота у зошиті (завдання 1, с. 41).
-
Робота в парах (діляться за рахунком: пара-І, пара-ІІ).
Поміркуй (підручник с. 120).
-
Колективна робота. На плані- схемі «Евакуація зі школи», позначити
безпечний шлях із класу до виходу. (Додаток 5)
VII. Підсумки уроку.
-
Пожежі завдають багато лиха і горя. Під час пожеж дуже важливо правильно і швидко діяти. Щоб уникнути біди, всі повинні знати і чітко виконувати правила пожежної безпеки.
-
Аналіз вправи очікування.
-
Якщо ваші очікування справдилися і ви дізналися на уроці про те, що написали на своїх «стікерах-краплинках» - гасіть ними вогнище!
VIII. Виставлення і аналіз оцінок.
ІХ. Домашнє завдання.
Підручник с. 117-121, завдання с. 121(скласти план евакуації своєї оселі). Зошит с. 41.