- Преподавателю
- ОБЖ
- Разработка урока основ здоровья для 3 класса Осторожно: газ!
Разработка урока основ здоровья для 3 класса Осторожно: газ!
Раздел | Основы безопасности жизнедеятельности (ОБЖ) |
Класс | 3 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Егорцева Ю.С. |
Дата | 21.01.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Тема: Обережно: газ!
Мета: Ознайомити учнів із газом, його властивостями; формувати навички правильного користування газовою плитою, діям в разі витоку газу; виховувати дбайливе ставлення до особистої безпеки та безпеки оточуючих людей.
Обладнання:Сигнальні картки - показники настрою, картки зі складами; картки з номерами (1,2,3), ілюстрації «Правила користування газовою плитою», конверти з деформованими реченнями - правилами дій під час витоку газу.
Хід уроку:
І. Організаційний момент.
ІІ. Перевірка стану настрою учнів.
-
За допомогою сигнальних карток покажіть, з яким настроєм ви прийшли на урок.( Діти показують сигнальні картки).
-
Добре, коли кожен з вас із добрим настроєм. Це свідчить, що ви здорові та спроможні добре засвоювати нові знання.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
1.Відгадування загадки
Потрапляє у квартири
Через труби, крізь долини,
Обігріти може враз,
Це природний, діти, … (газ)
2. « Мозковий штурм»
- Для чого людині потрібен газ?( Діти називають своє ім'я та відповідають)
ІV. Робота над новим матеріалом.
-
Робота в групах.
-
Які ж властивості має газ? Зараз ми про це дізнаємося.
( Об'єднання дітей у 4 групи за кольорами )
Інструкція:Кожен учень отримує картку відповідного кольору та з іншими учнями складає склади у слово, або словосполучення.
( 1 група - без-бар-в-ний; 2 група - без за-па-ху; 3 група - легко-зай-мис-тий; 4 група - ду-же лег-кий).
( Презентація роботи учнів)
- А щоб людина могла б відчути запах газу, до нього додають речовину з різким запахом.
2.Декламування вірша.
Чайник злиться, кип'ятиться,
Чайник голосно кричить:
« Гей, хто-небудь, відгукніться,
Із вогню мене зніміть.
Не жартуйте так зі мною,
Бо вогонь заллю водою.
І тоді з плити до вас
Поповзе змією газ.
Газ отруїть вашу хату,
Ще й бабахне, як граната!
3.« Мозковий штурм»
-
Чому може таке статися?( Відповіді учнів)
4.Розповідь вчителя.
-
Якщо у вас вдома є газова плита , запам'ятайте, що це невидима та нечуйна небезпека у будинку. Побутовий газ у повітрі може легко вибухнути. Крім того газом можна отруїтися.
5.Складання правил користування газовою плитою.
-
Подивиться на подані картки і розташуйте їх у відповідному порядку.
( Діти показують картку з відповідним номером (1,2,3))
2. Запалюємо сірник або спеціальну запальничку;
3. Відкриваємо кран газової горілки;
1.Ставимо посуд на плиту.
6. Сценка « Як Незнайко підігрівав суп»
(Незнайко ставить посуд на плиту, відкриває кран газової горілки, запалює сірник.)
-
Чи правильно зробив Незнайко? ( Відповіді учнів)
Енергізатор « Газ - вогонь»
( Учні вільно рухаються по класу за сигналом «Газ», за сигналом - « Вогонь» - об'єднуються у пари.)
7.Робота з підручником с.92 - 95.
Читання статті учнями « Ланцюжком» та аналізування частин тексту.
-
Про що ми з вами не говорили, а книжка вам розповіла? ( Відповіді учнів)
-
Дійсно. Як же нам поводитися під час витоку газу?
8.Робота в групах.
( Об'єднання дітей у 5 груп за буквами В, И, Т, І,К)
Інструкція : Кожна група отримує конверт із словами, з яких треба скласти правило поведінки під час витоку газу. Після презентації аркуші з правилами об'єднати на загальний аркуш.)
-
Запалюй, сірники, не.
-
Вмикай, не, або, світло, електричні, прибори.
-
Дорослих, поклич, негайно.
-
104, номером, зателефонуй,за.
V. Підсумок уроку.
Продовжить речення « Сьогодні на уроці я дізнався…»( Діти відповідають по черзі)
- Вимикай завжди ти газ -
Може вибухнути враз!
Запах чуя у квартирі,
Подзвони на 104!