Урок-игра по основам здоровья (украинский язык)

Урок -игра по основам здоровья(на украинском языке), познакомит учащихся и учителя с эмоциями с которыми мы встречаемся каждый день.Учащиеся на уроке будут играть,учиться правильно себя вести в конкретных ситуациях.Уметь расслабляться под музыку. Учителя познакомятся с проблемой над которой работает учитель высшей категории,учитель-методист Овчаренко Светлана Николаевна(здоровьесберегающие технологии на уроке).Умения создавать в детском коллективе хороший психологический климат.Используя жизнен...
Раздел Основы безопасности жизнедеятельности (ОБЖ)
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

УРОК - ГРА З ОСНОВ ЗДОРОВ'Я У 2 КЛАСІ.

Овчаренко Світлана Миколаївна

вища категорія, учитель-методист.

КЗ «ЛСШ№8» м. Луганськ.

ТЕМА: Твої емоції (2 години).

«Позитивні та негативні емоції, їхнє значення для здоров'я. Значення гарного і веселого настрою для збереження здоров'я.»

ЦІЛІ. Формувати уявлення про емоції як умову, що сприяє зміцненню здоров'я

дитини. Ознайомити учнів з позитивними і негативними емоціями, розкрити

їхнє значення для здоров'я людини. Вчити дітей аналізувати свій внутрішній

стан ; керувати емоціями. Розвивати уміння шукати вихід із ситуацій.

Виховувати бережне ставлення до органів чуттів.

ОБЛАДНАННЯ. Малюнки з усміхненими обличчями, малюнки, на яких дії дітей

виражають певні емоції, ілюстрації до казок з добрими і злими героями.

ТИП УРОКУ. Інтегрований( основи здоров'я , музика , образотворче мистецтво ).

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент.

Психоформула -Розпочнемо урок,

часу не гаючи.

І радість ми пізнаємо

лиш труднощі долаючи.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

  • Сьогодні на уроці ми розглянемо наші емоції та їх значення для здоров'я. Будемо вчитись розпізнавати свої почуття та висловлювати їх. Це нам потрібно, щоб не принести шкоди своєму здоров'ю та здоров'ю оточуючих.

  • Дуже важливо, щоб кожний ранок починався з позитивних емоцій, гарного настрою. Потрібно, одразу розплющивши очі після сну, думати про приємне, сподіватися, що день принесе успіх, гарні оцінки у навчанні.

  • Привітання зранку - знак поваги і любові до близьких, проявлення турботи про них. Недарма в народі кажуть: «Слово лікує, слово і ранить».

Добрі слова. (В. Бірюков).

- Доброго ранку! - мовлю за звичаєм,

- Доброго ранку! - кожному зичу я,

- Доброго дня вам! - людям бажаю.

- Вечером добрим! - стрічних вітаю.

І посміхаються у відповідь люди:

- Добрі слова ж бо для кожного любі.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу. (Робота над темою уроку).

  1. Словникова робота.

Емоція - душевне переживання ,почуття, хвилювання.

  1. Бесіда .

  • Як ви думаєте, які емоції потрібні людині?

  • Які емоції повинні спрямувати на вас люди , з котрими ви б хотіли спілкуватися, дружити?

  • Діти, у вас є друзі? Хто ваші друзі ?

  • Як ви гадаєте, з чого починається дружба?

  • Я вам розкрию велику таємницю: дружба починається з посмішки.

Спробуйте мені посміхнутися! (Пояснюю різницю слів сміятись і посміхатись ).

  1. Гра «Дружба починається з посмішки».

- Діти , сядьте рівненько , поверніться одне до одного , лагідно візьміться за руки і

подаруйте одне одному посмішку(тренінг).

  1. Гра «Доторкнись до …».

- Якщо я скажу: « Доторкніться до синього», - ви шукаєте , у сусіда на одязі синій

колір , і лагідно торкаєтесь його. (Проводжу гру з іншими кольорами. Слідкую ,щоб

доторкувались до усіх дітей).

  1. Робота з підручником.(«Основи здоров'я » Н. М. Бібік , Н. С. Коваль.)

а) Опрацювання тексту про емоції.

б) Аналіз ілюстрацій про шкідливість чи користь тих чи інших почуттів.

в) Читання тексту про стиль поведінки здорової вихованої людини.

г) Відповіді на запитання.

6. Фізкультхвилинка .

А зараз ми будемо вчити помічати емоційне забарвлення музики і передавати його в рухах.

- Український гопачок - весела , швидка , жвава музика (відповідні рухи).

- А . Марчелло - танок метеликів.

- Релакс -2 -Чарівний ліс -музика спокою (нерухомо стояти чи сидіти і слухати звуки).

- Бравурний марш - діти виконують вільні рухи (притопи, прихлопи ,присідають …).

ІV. Закріплення вивченого матеріалу. Практична робота.

1. Незакінчене речення:

- Радість - це емоція… (продовжить ).

- Заздрість - я уявляю …( розвиньте думку ).

- Надія - почуття, притаманне …(закінчить).

- Чому повинні підкорятися емоції, почуття?(Розуму).

2. Етюди «Тренуємо емоції».

Пропоную дітям:

а) насупитись , як: б) посміхнутись, як: в) відпочити як:

- осіння хмара , - кіт на сонці , - турист, що скинув рюкзак,

- сердита людина , - хитра лисиця , - воїн , що після бою,

- зла чарівниця. - весела дитина. - дитина ,яка допомагала

мамі.

3. « Казко, прийди до нас у гості …»

Аналіз емоційного стану літературних казкових героїв на ілюстраціях. Зв'язок між душевним станом і фізичним здоров'ям персонажів.

Снігова Королева , Дюймовочка , царівна Несміяна , Буратіно , Круть і Верть.

4. Художня майстерня.

Учитель пропонує дітям підготувати аркуш паперу, акварельні фарби, чарівний пензлик.

Пофантазуйте , поміркуйте ! Отже , головним помічником у роботі має стати колір.

а) «Кольорове чудо». Вільне малювання під музику на мокрому аркуші паперу.

- Коли ви радієте?

- Якого кольору може бути радість ?

- Радість переливається різними кольорами. На що вона може бути схожа?

б) Добирання символів до висловів:

- «поганий настрій»- ( можуть бути грозова хмара, темного кольору парасольки , блискавка тощо).

- «гарний настрій» - (веселка , салют , сонечко , яскраві самоцвіти…).

5. Гра «Квітковий дощ».

У ході гри хлопчика чи дівчинку , що має поганий настрій , переживає якість невдачі чи горе , друзі "поливають" щедрим дощем із невеликих квітів. Діти вибирають найрізноманітніші квіти й уявляють квітковий дощ. Вони розповідають, які гарні їхні квіти , як вони пахнуть , що символізують. Той, хто " під дощем " , насолоджується квітами.

V. Підсумок уроку.

1. Аналіз роботи всього класу та окремих дітей зокрема.

2. Відповіді на запитання.

- Від яких емоцій покращується здоров'я?

- Що найбільше вам сподобалося на уроці?

- З яким настроєм він пройшов?

- Що нового ви дізналися ?

- З якими життєвими вміннями та навичками познайомилися на уроці ?

- Я ким ви хотіли б бачити себе , свою родину, свого друга?

- Я , сподіваюся, що ви будете здоровими , а тому й щасливими і веселими. Бережіть своє здоров'я і зміцнюйте його.

Як є здоров'я - буде все , як треба,

Сміятиметься сонечко із неба.

І дітям світ постелиться під ноги,

Щоб ви пройшли усі дороги.

Здорові діти - нація здорова,

Багата Україна і чудова!

Тож, діти , ви здоровими ростіть,

В майбутнє добрими ідіть!

Список використаної літератури :

  1. «Программы для средней общеобразовательной школы с русским языком обучения» 1 - 4 классы. Киев «Початкова школа» - 2006г.

  2. «Основы здоровья» Н .М . Бибик., Н .С. Коваль.

  3. Активізація пізнавальної діяльності молодших школярів. - Т.;1998.

  4. Газети: «Розкажіть онуку», «Початкова освіта».

  5. Друзі З.В. Пізнавальні завдання з ознайомлення з навколишнім світом у 1-2 класах. - К.: Радянська школа, 1990.

  6. Журнали: « Початкова школа».

  7. Система роботи з психофізичного розвитку дитини / Авт. - упор. В. В.Єфремова. -Тернопіль: Мандрівець, 2006.

Овчаренко Світлана Миколаївна - учитель з досвідом, яка любить свою професію, досконало володіє методикою початкового навчання. Вона першою в школі застосовує новаторські технології, займається дослідницькою роботою. У Світлани Миколаївни свій власний стиль, для якого характерна перш за все щира, непідробна любов до дітей , турботою про їх всебічний фізичний і духовний розвиток, творче мислення і високий моральний дух. Завжди продумує структуру уроку , глибоко осмислює навчальний матеріал , виділяє в ньому головне, визначає методи і прийоми , що допомагають її вихованцям осмислити й творчо засвоїти тему уроку.

У своїй роботі особливу увагу звертає на розвиток пізнавальної активності учнів. Постійно вдосконалює методику викладання, урізноманітнює форми проведення уроків

( уроки- подорожі, уроки творчості , уроки з елементами комп'ютерезації , інтегровані уроки ). Школа узагальнює досвід роботи Світлани Миколаївни з проблеми «Інтегровані уроки в початкових класах. Здоров'я зберігаючі технології на уроках. Психологічні аспекти».

Світлана Миколаївна у місті Луганськ є керівником «Школа молодого вчителя», допомагає молодим вчителям в їх становленні, надає методичну допомогу. Щорічно ділиться досвідом роботи, даючи відкриті уроки ,позакласні заходи для колег школи, міста, слухачів ЛОІППО та методистів області, відеофільми з уроками знаходяться на кафедрі «Розвитку дитини» при ЛОІППО. Має друковані роботи.

Світлана Миколаївна - щира, чуйна, відкрита людина , яка створює для своїх учнів постійну «Школу радості».


© 2010-2022