Математика пәнінен Есептеудің жазбаша тәсілдері тақырыбына ашық сабақ

Раздел Начальные классы
Класс 3 класс
Тип Презентации
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Математика 3 сынып

Сабақтың тақырыбы: Есептеудің жазбаша тәсілдері.

Сабақтың мақсаты: а) үш таңбалы сандарды бір таңбалы сандарға көбейтуге байланысты білімді тиянақтай түсу;

ә) оқушылардың бойына адамгершілік қасиеттерін қалыптастыру; шыншылдыққа және шапшандыққа, мақсатқа жете білуге тәрбиелеу;

б) оқушылардың тілін дамыту, ауызша және жазбаша ойын нақты , анық жеткізе білуді тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: БжС технология бойынша жаңа сабақ.

Көрнекілігі: цифрлар, ОӘЖӘ парағы, жаттықтырғыш парағы.

Сабақтың құрылымы

Алгоритм технологиялық картасының жұмыс мазмұны

Картаның жұмыс тәртібі

Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық дайындық

1 Кезең «Байқау» Оқушылардың субъективті тәжірибелерін өзектендіру

ОӘЖӘ сызбасы бойынша бірінші түсіндіру

Түсіндіру уақыты

У 1 = 14 мин

Қабылдауды ұйымдастыру

Тапсырмаларды орындау.

Оқушылар бірдей бір рет шапалақ ұрады. «Байқау» сөзін дәптерге жазады және жұмысқа кіріседі. Мұғалім сынып ішінде аралап жүреді және бірінші түсіндіруден соң оқу материалын сыныптың меңгерген дәрежесін талдайды.

ТКШ 242*2 = 484

АКШ 153*4 = 612

ЖКШ 516*5 = 2580

Үш тапсырма

ТКШ =

АКШ =

ЖКШ=

Жұмыс аяқталуы:

5 + 30

Ұғынуды ұйымдастыру

Түйсіну. Дәптерді алмастыру. «Қолдағы қаламсап - бұл қателік». Тапсырманы тексеру. Әрбір деңгейді жеке анықтау

ТКШ=

АКШ=

ЖКШ=

2 кезең. «Бекіту»

Оқушылардың субъективті тәжірибесін өзектендіру

Екінші түсіндіру. Мұғалім сыныптан сұрақ - жауап алады және өз ойынша оқушылардың көбі жіберген қателіктер бойынша ОӘЖӘ сызбасы кезеңіндегідей жаңаша түсіндіруді бастайды.

Түсіндіру уақыты

У 2 7 мин

Қабылдауды ұйымдастыру

Тапсырманы орындау. Бірдей екі рет шапалақ ұрады. Дәптерге «Бекіту» сөзін жазады және жұмысқа кіріседі. Мұғалім сынып ішінде аралап жүреді және сыныптың меңгерген дәрежесін талдайды.

ТКШ 132*4 = 528 АКШ 942 * 2 = 1884

ТКШ 452 *2 = 904 АКШ 199 * 4 = 796

Акш 165 * 6= 990 ЖКШ 721 * 3 = 2163

Ұғынуды ұйымдастыру. Түйсіну.

Дәптерді алмастыру. «Қолдағы қаламсап - бұл қателік». Орындау сапасы әрбір деңгейде анықтау.

ТКШ= АКШ=

ТКШ= АКШ=

АКШ= ЖКШ=

3 кезең. «Жады». Оқушылардың субъективті тәжірибесін өзектендіру

Үшінші түсіндіру. Сұрақ - жауап. Оқушылардың көбі жіберген қателіктер бойынша ОӘЖӘ сызбасы арқылы түсіндіру.

Түсіндіру уақыты

У 3 = 3 мин

Қабылдауды ұйымдастыру

Тапсырманы орындау. Бірдей үш рет шапалақ ұрады. «Есте сақтау» деп дәптерге жазады және жұмысты орындайды. Мұғалім сынып ішінде аралап жүреді және сыныптың меңгерген дәрежесін талдайды.

Үш тапсырма

«Егер - онда»

Сызбасы бойынша

АКШ 457 * 3 = 1371

ЖКШ 478 * 6 = 2868

ЖКШ 372 * 6 = 2232

Жұмыс аяқталуы

5 + 30

Ұғынуды ұйымдастыру

Дәптерді алмастыру. «Қолдағы қаламсап - бұл қателік». Тапсырманы тексеру. Әрбір деңгейді жеке анықтау.

АКШ=

АКШ=

ЖКШ=

Түйсіну

Сыныпқа байланысты ОӘЖӘ сызбасы мен материалды меңгеру деңгейі анықталады. «Биоинтернет» картасымен жұмыс жасау бойынша сарапшылар тобы анықталады.

Үйге тапсырма

Ескерту

Уақытты үнемдеуге дағдыланыңыз





© 2010-2022