Сабақ жоспары. Сағат нешеде басталады? (3класс)

Раздел Начальные классы
Класс 3 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Бекітемін Орыс сыныбына қазақ тілінен қысқа мерзімді жоспар Пән мұғалімі: Мейірман Әлия Машырыққызы

Сынып

3 «Б» сынып

Мерзімі

28.10.2014 ж

Сабақтың тақырыбы

Сағат нешеде басталады ?

Сабақтың мақсаты Оқушылардың уақыт мезгілдері туралы білімдерін тексеру, өткен материалды қайталау,сұраққа дұрыс жауап беру дағдысын қалыптастыру. Нақты мысал келтіру арқылы оқушының сөйлеу дағдысын дамыту, шығармашылыққа баулу, қисынды ойлау қабілетін қалыптастыру.Уақытты үнемдей білуге баулу, әдептілікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Күтілетін нәтиже Грамматиканы қайталау арқылы өзара айырмашылығын ажырата біледі, түсінік қалыптасады және оны сөйлемде дұрыс қолдана білуді үйренеді;жаңа сөздік қорларын молайтады;сабақтың өзекті мәселесін таба біледі;топ ішінде ынтымақтастық орнайды;топтық жұмыста өзін еркін ұстай алады;диологтік тапсырманы түрлендіреді;ауызекі тілін дамытады;шапшаңдыққа бейімделеді;бәсекелестік артады;өз ой -пікірін еркін жеткізе алады;кластастарының пікірімен бөлісе алады;

Құрал-жабдықтар

Интер белсенді тақта,маркер, плакат, қима қағаздар,циферблат,видеожазба сергіту, тұсаукесер,үнтабақ

Әдіс-тәсілдер

«Ойнайық та, ойлайық», қима қағазбен жұмыс, топтық таныстырылым,

Деңгейі, мақсаты

Сабақтың барысы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Нәтижесі

Уақыты

Бағалау

Ұйымдастыру кезеңі

1.амандасу - Қайырлы күн, балалар! Оқушыларды құмсағат, қабырға сағаты суреті бойынша бөлемін

Топқа бөлінеді

Топпен жұмысқа бейімделеді

3 минут

Мақсатты қою кезеңі

«Ойнайық та, ойлайық». Екі топқа жұмбақ жасырамын. Сабақ жоспары. Сағат нешеде басталады? (3класс) Жұмбақ не туралы? Біз нені өттік? Сағат арқылы нені біле аламыз?

Біздің сабағымыз не туралы? Біздің сабағымыз уақытты дұрыс айту болып табылады. ?

1-топ: Аяғы жоқ жүреді.
Күнді, түнді өлшейді,
Екі тілі жүреді
Шешуін кім біледі? жаңа сөз :өлшеу- мерить 2-топ: Үш тiлi бар тақылдақ,
Жаңылмайтын ақылды-ақ. Тақылдақ-разговорчивый, не ошибается Уақыт, сағат неше? Деп жауап бере отырып сабақтың тақырыбын анықтайды?

Жұмбақтың жауабын айтады, сыни ойлауға бейімделеді

5 минут

шапалақ

Білу -

Бүгін неше сабақ? Бірінші сабақ нешеде басталады? Қазір нешінші сабақ?

Сұраққа жауап береді.

Неше? Нешеде? Нешінші сұрақтарының мағынасын ажыратады.

2 минут

Бас бармақ

Үй тапсырмасын тексеру

Үй тапсырмасы қандай? Қане оқып тексерейік.

Бірін-бірі тексереді.

3 минут

Бас бармақ

Түсіну

Талдау Сөздікпен жұмыс

Оқулықпен жұмыс

А) №1, №3 тапсырманы үнтаспадан тыңдатамын

б)«басталады», «өлшейді» сөздерін буын түріне талдатамын тақтамен жұмыс жүргіземін.

Диалогті тыңдайды

б )«басталады», «өлшейді» сөздерін екі топ талдайды, тән дыбысты табады

Сағатты дұрыс оқуды, мағынасын үйренеді

Буын түрін еске түсіреді, түсінік қалыптасады

2 минут

2 минут

Қолдану

Қима қағазбен жұмыс

Сағат неше?

Не істейсің?

Сабақ жоспары. Сағат нешеде басталады? (3класс)

Сабақ жоспары. Сағат нешеде басталады? (3класс)

№1 оқы аудар, сағатқа белгіле.

Бүгін сейсенбі.Сабақ сағат екіде басталады. Кешке алты жарымда үйге қайтамын. №2 оқы, аудар, сағатқа белгіле.

Ертең сәрсенбі. Мен сағат жетіде тұрамын. Түсте сағат бір жарымда мектепке барамын.

Берілген сөйлемді оқиды, аударады, сағатқа уақытын көрсетеді.

Жан-жақты ойланып, ойы жүйеленеді, сыни ойлары дамиды

6минут

шапалақ

Сергіту сәті

Видео жазба сергіту сәті «Көңілді күн»

Билейді, қимылды қайталайды

Оқушылар бойларын жазып, сергіп қалады.

2 минут

Шапалақ

Жинақтау

А)Постер

Ә) жұптық жұмыс жүргіземін

1- жұп Қызыл «Сенің атың кім?»

2- жұп Жасыл «Айгөлек» сағат нешеде басталады?

3-жұп Сары «Қазір сағат неше?»

4-жұп Көк «Мултьфильм нешеде басталады?

5-жұп Ақ «Сабақ нешеде басталады?»

А)постермен жұмыс жасайды

Ә) Барлық оқушы тақтаға шығып жұп таңдайды. Бір-біріне сұрақ қояды жауап береді

Жан-жақты ойланып, ойы жүйеленеді

10 минут

5 минут

Бас бармақ

Қорытынды Ревлексия

Сабақ қалай өтті?

Стикерге пікірлерін жазады

Оқушылардың сабақты қаншалықты меңгергені анықталады

1минут

Стикер арқылы

Суммативті бағалау

Мұғалім қорытынды бағаны өзі қояды.

Оқушылар бағалау критерийлер арқылы топтағы көршілестерін бағалайды.

Критериий арқылыбағаланады

2 минут

Бағалау парағы

Үйге тапсырма

3-тарауды қайталап келу, өйткені келесі сабақ нәтиже сабақ болады

Күнделіктеріне жазып алады

Тапсырманы түсініп алады

2 минут



© 2010-2022