Конспект урока на тему: Витаминная семья

Раздел Начальные классы
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №114

Конспект урока на тему: Витаминная семья



Сехіна Оксана Григорівна

вчитель початкових класів

м .Кривий Ріг

Урок № 3 (3 клас)

Тема уроку: Вітамінна родина Мета уроку: дати уявлення дітям про вітаміни, формувати в учнів знання про значення фруктів та овочів як джерела мікроелементів та вітамінів, виховувати інтерес до уроків «Абетка харчування». Обладнання: Зошит «Абетка харчування» 3кл., карта країни «Вітамінів і мінералів»

Хід уроку.

I. Організаційна підготовка учнів.
Треба дружно привітатись:
- Добрий день.
Дружно, голосно сказати:
- Добрий день.
Вправо, вліво повернутись,
Туди-сюди посміхнутись:
- Добрий день, добрий день.
II. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності.
- Добрий день, діти. Цим чудовим привітанням ми бажаємо один одному добра, створюємо гарний настрій і розпочинаємо наш урок основи здоров´я.
- Давайте визначимося щодо вашого емоційного стану. На партах у вас лежать клейкі папірці, візьміть їх і приклейте на обличчя, яке вам симпатизує.
1. Гра-тренінг "Слухай себе".

Конспект урока на тему: Витаминная семьяКонспект урока на тему: Витаминная семьяКонспект урока на тему: Витаминная семьяКонспект урока на тему: Витаминная семьяКонспект урока на тему: Витаминная семья

Конспект урока на тему: Витаминная семья

- Позитивні емоції дають нам енергію для життя, створюють гарний настрій. Тож давайте частіше радіти, сміятися.
III. Оголошення теми уроку.
- Читаємо хором на дошці тему нашого уроку : « Вітамінна родина».
- Отже, тема відома, тепер з´ясуємо завдання, які ставить перед нами сьогоднішній урок.
- Чого він нас навчить?

Цей урок навчить мене:

  • Працювати в групах;

  • Визначати ставлення до свого здоров'я;

  • Аналізувати і робити висновки;

- А ще урок дозволить нам виростити дерево здоров'я. На ньому з´являтимуться листочки і квіточки - результат ваших правильних відповідей, цікавих ідей і творчих завдань. IV. Сприймання і усвідомлення учнями нового навчального матеріалу.
─ Сьогодні, діти, листоноша приніс нам листа від Смачнулі й Питайлика, які прислали нам карту їх чарівної країни «Правильного Харчування» та передали кожному з вас книжку-зошит, яка допоможе нам мандрувати цією чарівною країною.

  • Ви готові відправитися у подорож?
  • Сьогодні можна купити в аптеці, але можна і споживати їх з продуктами. А для того, щоб краще усвідомити значення харчування для організму людини, запрошуємо всіх на наукову - практичну конференцію.
Журналісти:

Добрий день, шановні телеглядачі. Наш мікрофон встановлено на науково-практичній конференції в м. Кривому Розі, в Інгулецькому районі , КЗШ №114. Найболючіша тема сьогодення - як зберегти здоров'я, яким повинно бути харчування. Щоб людству навчитися жити без хвороб. Вашій увазі будуть представлені виступи вчених, які не можуть бути осторонь цієї проблеми.
Медики:
- Стародавнім римлянам належить прислів´я: « Ми їмо для того, щоб їсти ». Харчування- одна з основних потреб людини. Які ж недоліки сучасного харчування? В харчуванні більшості населення страви вибирають за смаком, а не за користю для здоров´я. Багато споживати м´ясних продуктів, хліба, жирів тваринного походження і мало рослинної їжі - гарбузів, буряків, квасолі та ін. Ми багато споживаємо білого хліба, консервованих і штучних продуктів (цукор, маргарин). Ця їжа містить недостатню кількість необхідних для людського організму вітамінів, мікроелементів. Вона сприяє ожирінню й послабленню організму. Крім того, ми мало рухаємося. Все це є першопричиною багатьох захворювань.
Інститут дієтології та раціонального харчування:
- Вашій увазі пропонуємо науковий звіт лабораторії. Вітаміни - це речовини, необхідні для життя людини, її росту, розвитку. Існує багато вітамінів. Для зручності їх називають буквами латинського алфавіту: А, В, С, D. Вітамін А впливає на ріст дитячого організму, підвищує стійкість до інфекційних захворювань. Ці вітаміни містяться у маслі, молоці, яєчному жовтку, печінці, моркві тощо. Добова потреба у вітаміні А 1 - 2г. Вітаміни групи В впливають на перебіг багатьох процесів обміну речовин та діяльності нервової системи. Ці вітаміни містяться в бобах, сої, квасолі, хлібі, капусті, цибулі, яблуках. Вітамін С відіграє важливу роль у житті нашого організму. При його дефіциті знижується опір організму збудникам хвороб. Цей вітамін є в шипшині. Чорній смородині, апельсинах, лимонах. 1.Робота в зошиті з Питайликом і Смачнулею. ( розповідь про вітаміни і мінерали) - Мінеральні речовини та мікроелементи відіграють у нашому організмі досить важливу роль. Вони беруть участь у всіх життєвих процесах, побудові скелету та зубів, діяльності м'язів і тому вони повинні обов'язково бути присутніми в раціоні харчування людини. Найбільшу роль для організму людини мають натрій, калій, фосфор, магній, сірка, залізо, мідь, цинк, йод. - Вони містяться: кальцій - у молочних продуктах; фосфор - у рибі, м'ясі, сирі, крупі, бобових; магній - у гречаній, вівсяній крупі, пшоні, зеленому горошку, моркві, буряці, салаті, петрушці; натрій - сіль.

Інститут(харчування):
- Ми закликаємо дотримуватися таких вимог харчування:
- Їжте 4 - 5 разів на день. Керуйтеся правилом:"Сніданок з´їж сам, обід розділи з другом, а вечерю віддай ворогові".
- Безладне харчування - шкідлива звичка.
- Дотримуйтеся вимог роздільного харчування - білки з вуглеводами не сумісні.
- Істи треба помірно: "Від помірної їжі - сила, від непомірної - могила".
- Не захоплюйтеся солодощами та борошняними виробами.
Кухарі:
- Треба їсти свіжу й гарячу їжу, яка б не обпікала. Перша страва завжди повинна бути рідкою. Найкорисніша їжа - варена. Смажені та тушені продукти важкі організму. Харчування має бути повноцінним. Споживайте корисну і різноманітну їжу: молоко, молочні продукти, рибу, яйця, крупи, овочі, фрукти. Не забувай про народну мудрість: "Чим довше жуєш, тим більше проживеш". А також і цей вислів :"Після їжі стій або пройди 1000 кроків".
Вчитель: - На науково-практичній конференції ми почули доповіді вчених різних галузей. Який висновок ми можемо зробити?
4. Гра-тренінг "Дерево здоров´я".( розвішування учнями квітів на дереві разом з героями зошита)
- Для того, щоб бути здоровим. Треба дотримуватись певних правил:
1. Дотримуватись режиму харчування.
2. Їсти помірно.
3. Не захоплюватися солодощами.
4. Уникати вживання несвіжих продуктів.
5. Їсти варену їжу.
6. Старанно пережовувати.
7. Обов´язково мити руки.
V. Підсумок уроку.
- Ось наше дерево ожило, розцвіло. Кажуть, що здоров´я не купиш ні за які гроші. І як добре вміти його зберегти змалку. І нехай наше життя проходить під гаслом: «Бути здоровим - це модно!» Людина - сама господар свого здоров'я і відповідає за нього. Вона повинна щедро черпати позитивні емоції, натхнення, бажання бути здоровою, а значить і красивою, щасливою, впевненою у собі.

© 2010-2022