- Преподавателю
- Начальные классы
- Күнтізбелік жоспар, оқулық Ана тілі 4-сынып Тақырып Бес ешкі
Күнтізбелік жоспар, оқулық Ана тілі 4-сынып Тақырып Бес ешкі
Раздел | Начальные классы |
Класс | - |
Тип | Рабочие программы |
Автор | Демежанова Ш.А. |
Дата | 24.10.2014 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Сабақ | Сынып: 4 «Б» |
| ||||
Сілтеме | Күнтізбелік жоспар, оқулық Ана тілі 4- сынып | |||||
Тақырып | Бес ешкі | |||||
Мақсаты | Ертегінің халық ауыз әдебиетінің көркем туындысы екенін білу. Ертегінің түрлерін ажырата алу. Ертегі мазмұнын түсіну, кейіпкерлер әрекеті арқылы ертегінің идеясын ашу. Топ ішінде ынтымақтастықта жұмыс істеу дағдаларын қалыптастыру | |||||
Ресурстары: | Оқулық, интерактивті тақта, флипчарт, маркер, стикер, А3 қағазы, электронды оқулық | |||||
Әдіс-тәсілдері | Тәсілі: жекелей, топпен | Әдісі: СТО, АКТ, әңгіме | ||||
Күтілетін нәтиже: | Мәтіннің идеясын түсінеді. Ой түйеді, өз ойын еркін жеткізіп дәлелдей алады.Мәтінді талдай отырып, күнделікті өмірмен байланыстырып, салыстыра біледі. Топта жұмыс жасай алады. | |||||
Уақыт | Сабақтың барысы | Мұғалімнің іс- әрекеті | Оқушының іс- әрекеті | Бағалау | ||
2 мин | Ұйымдас тыру кезеңі: | Психологиялық дайындық. Кане шеңбер құрайық, Дөңгелене тұрайық. Ұнаған түсті таңдап ап, Тобымызды құрайық
| Тақтаның алдына шығып, шеңбер құру. Шопан ата, Сексек ата, Қамбар ата болып үш топқа бөлінеді.
|
| ||
3 мин 6 мин
20 мин 2 мин 2 мин 5 мин
3 мин 2 мин | Негізгі бөлім
Сергіту сәті
Қорытындылау Кері байланыс | Ой шақыру Халық ауыз әдебиеті дегеніміз не? Электорнды оқулықтан №3 тапсырма. Халық ауыз әдебиетіне жататын жанрларды терезеге апарайық. Ертегінің қандай түрлерін білесіңдер? Ертегіні бөліктері бойынша үш топқа бөліп беру. Мәтін бойынша сұрақ қою. Бірінші жол-Зат есім 1 сөз. Екінші жол-сын есім 2 сөз. Үшінші жол -етістіктен 3 сөз. Төртінші жол төрт сөзден тұратын сөз орамы. Бірінші сөздің синонимін жазу Ертегіден қандай ой түйдіңдер? Бір-бірлеріңе қандай ақыл айтар едіңдер? Стикерге жазып сыныбымызға іліп қояйық Смайлик
| Оқушылар өз ойын айтады. Эл. оқулықтан берілген тапсырма бойынша үйдің терезесіне жанрларды орналастырады. Топта кластер құрып, оны қорғайды. Бірін-бірі бағалайды. Бөліп берген мәтін үзіндісін оқып, үзінді бойынша сурет салып бір-біріне түсіндіреді. Сөздікпен жұмыс жасау Топ бір-біріне сұрақтар қояды Дәптерлеріне бес жол өлең құрайды.
Өз пікірлерін білдіру Аты-жөні жасыл плакатқа смайлик жабыстыру.
| Әр жауапқа 1ұпай. Басбармақ бағалау өлшемдерін негізге ала отырып, бір-бірін бағалау әрекетін жүзеге асыру 2 жұлдыз, 1 тілек арқылы. Топ жетекшісі бағалайды
«Blob tree»
|