Урок з природознавства у 3 класі Повітря навколо нас. Властивості повітря

Раздел Начальные классы
Класс 3 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Урок природознавства у 3 класі

Тема. Повітря навколо нас. Властивості повітря. Мета: продовжити формувати поняття «природа»,»повітря», вміння встановлювати причинно - наслідкові зв'язки, дослідницькі навички; створювати умови для подальшого розвитку логічного і критичного мислення, уваги, спостережливості, здатності спілкуватися у процесі спільної діяльності; сприяти вихованню в дітей пізнавального інтересу до вивчення природи, почуття колективізму і відповідальності.

Тип уроку: вивчення та первинне закріплення знань.

Методи і методичні прийоми: словесні (розповідь з елементами бесіди, пояснення),

практичні ( дослід, спостереження ), наочні (таблиці).

ФОПД: фронтальна, групова.

Обладнання: склянки з водою, крейда, термометри, терези, повітряні кулі, колба,

таблиці по темі, картки з завданням, підручники.

Хід уроку.

Організаційний етап.

Метод «Криголами».

-Діти, подивіться мені в вічі, один одному, посміхніться. Почнемо урок з

хорошим настроєм.

Пригадаємо девіз уроку.

Не просто слухати, а чути.

Не просто дивитись, а бачити.

Не просто відповідати, а міркувати.

Дружно й плідно працювати.

Контроль знань учнів.

- Яке сьогодні число, місяць?

- Яка пора року?

- А чи зимова погода?

- Яким приладом вимірюється температура?

- Яку будову має термометр?

- На основі якої властивості рідини побудований цей прилад?

- А зараз об єднаємось і попрацюємо в групах.

(Завдання на картках. Перевірка-ключ.)

Мотивація пізнавальної діяльності.

Вікторина «Упізнай мене».

- Це предмет неживої природи,

- Це те, що оточує нас, але не створене людиною.

- Це те, без чого не може існувати будь-який предмет живої природи?

(Повітря)

- Спробуйте затримати дихання. Чи довго вдалося вам перебувати в такому стані?

- Чому ж без їжі людина може прожити кілька тижнів, без води-5 днів, а не дихаючи лише кілька хвилин?

- Так без чого людина найменше проживе?

- А чи тільки люди дихають повітрям?


  • Так чи важлива для нас ця тема?

Вивчення нового матеріалу.

  • Давайте з життєвого досвіду пригадаємо, що ми знаємо про повітря? (Прозоре,безбарвне, не має запаху,є скрізь).

-Так невже воно є і в оцій посудині, крейді?

-Розглянемо такі проблемні питання:

1 Де знаходиться повітря?

2 Які властивості повітря?

-А щоб вирішити ці питання, давайте проведемо спостереження. Вчимося робити висновки.

(Об'єднуємося в групи).

-Помахайте зошитом, що відчуваєте?

Досліди.

1 З колбою.

2 З крейдою.

3 З грушею.

Висновок: заповнює всі порожнини.

Розповідь про атмосферу.

Музична фізкультхвилинка.

- Чому ми не бачимо повітря, хоча тільки-но дізналися, що воно усюди навколо нас? Як назвати цю властивість?

- Чи має запах повітря?

- Які ще властивості?

Дослід 1. Повітря погано проводить тепло.

Дослід 2. Повітря розширюється при нагріванні.

Дослід 3. Повітря стискається при охолодженні.

Дослід 4. Повітря має масу.

Підсумок спостережень.

Первинна перевірка засвоєння знань.

-Де знаходиться повітря? Які має властивості?

Первинне закріплення знань учнів.

Працюємо по підручнику вибірково.( с. 86-88)

Контроль і самоперевірка знань.

1. Цікавинки.

2. Тематичне інтерв'ю.

Підведення підсумків уроку. Виставлення оцінок.( Самооцінювання).

Інформація про домашнє завдання.

1. с. 86 - 88

2 Скласти казку про повітря

© 2010-2022