Есеп. Қанша кем?

Раздел Начальные классы
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Есеп. Қанша кем?Есеп. Қанша кем?Есеп. Қанша кем?Есеп. Қанша кем?Есеп. Қанша кем?Есеп. Қанша кем?Есеп. Қанша кем?Есеп. Қанша кем?Есеп. Қанша кем?Есеп. Қанша кем?Есеп. Қанша кем?Есеп. Қанша кем?Есеп. Қанша кем?Есеп. Қанша кем?Есеп. Қанша кем?Есеп. Қанша кем?Есеп. Қанша кем?Есеп. Қанша кем?Есеп. Қанша кем?Есеп. Қанша кем?Есеп. Қанша кем?Есеп. Қанша кем?Есеп. Қанша кем?Есеп. Қанша кем?Есеп. Қанша кем?Есеп. Қанша кем?Оңтүстік Қазақстан облысы

Ордабасы ауданы

«Төрткүл» жалпы орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі Абу Айгүл Төресұлтанқызы

1 сынып

Пәні: математика

Сабақтың тақырыбы: Есеп. Қанша кем?
Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Есеп шығару, кем ұғымы туралы білімді бекіту, жай есептердің мазмұны бойынша амалды таңдай алу білігін жетілдіру

Дамытушылық: Есептерді жазуға және салыстыруға . Терминдерді және амалдардың қасиеттерін түсіндіре отырып шығаруда қолдану біліктігін дамыту.

Тәрбиелік: Тапқырлықты, ойлау қабілетін және шығармашылық қабілетті дамыту.

Сабақ түрі: Қайталау сабағы

Әдіс-тәсілдер: сұрақ-жауап, талдау ,ауызша жылдам есептеу.

Көрнекілігі: сюжетті суреттер,цифрлар, геометриялық пішіндер,үлестірме қағаздар

Сабақ барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру

ІІІ. Білімдерін жан-жақты тексеру.

ІҮ. Сабақты бекіту.

Ү. Үйге тапсырма.
Сабақ барысы:
І.Ұйымдастыру

2. Психологиялық дайындық:

Бiз кiмбiз балалар? (Оқушылармыз)

Қандай уәде беремiз?

«5» болсын алар бағамыз,

Бiлiмнен бақыт табамыз,

Өнер бiлiм көп оқып,

Өсе берсiн санамыз.

Есеп. Қанша кем?

-Ерте,ерте,ертеде «Геометрия» елінде Геометриялық пішіндер патшасының балалары бір-бірімен - мен күштімін, адамға ең қажетті пішін мен боламын деп айтысыпты.Олардың бір-бірімен айтысқаны соншалық өздерінің қандай пішін екенін ұмытып қалыпты.Ал, балалар біз олардың аттарын тауып бермесек ,сабағымыз ары қарай жалғаспайды.

- Олай болса мен қазір сендерге жұмбақ жасырайын.
- Бір нүктеден басталып еш кедергісіз келіп тоқтайтын қандай пішін? - -
- Барлық қабырғалары бірдей қандай пішін?

- Ал үш қабырғасы бар қандай пішін?

Сонымен, «Геометрия» елінің тұрғындары кім екен?

  • Фигураларды атап беріңдерші.

Патша балаларына мынадай ақыл айтыпты. -Сендер бекерге дауласпаңдар,әрқайсыңның өз орындарың,міндеттерің бар. Бірігіп жұмыс жасасаңдар , балаларға жақсы білім бересіңдер.Бірлік бар жерде, тірлік бар деген мақалды үнемі есте ұстаңдар.Бүгін 1 Ә сынып оқушылары орындайтын әр тапсырмада әрқайсың өз міндеттеріңді орындай біл3ңдер. Олар сендерді біріктіріп керемет зат жасайды. Ойын «Сөйлемді аяқта!» Тақтада:

Сары шаршы үлкен, ал .........

  • Қызыл шаршы кішкентай, ал .......



  • Математикалық диктант.

  • 1. 7 мен 9-дың арасында қандай сан?

  • 2. 1-қосылғыш 7 -екінші қосылғыш 2 қосындысының мәні неше?

  • 3.Азайғыш 8, азайтқыш 3 айырманың мәні?

  • 4. 10-ның үлкен алдында қандай сан?

  • 5. Ең үлкен 1 таңбалы сан?

  • 6. Ең кіші 1 таңбалы сан?

Дәптерімізді ашып, бүгінгі күнді жазайық.

Көркем жазу минуты 3,5 цифрын жазамыз.

Жаңа сабақ:
Есепті шығар:

Бір қорапта 7 дәптер, ал екінші қорапта 4 дәптер бар. Екінші қорапта неше дәптер кем?(ауызша талдау)
- Бірінші қорапта неше дәптер болды?
- Екінші қорапта нешеу?
- Сонда екінші қорапта неше дәптер кем?
- Неше дәптер кем екенін табу үшін не істеу керек? (7 - 4 )
- Сонда кемді табу үшін біз қандай амал қолдандық? (азайту)
- Қанша артық, қанша кем табу үшін азайту амалын қолданамыз.

Тақтада жұмыс. №2
4, 8, 3 сандарынан тура теңдік құру мүмкін бе? Бір санды өзгертіп, тура теңдіктер құр.

4-1=3

Балалар мен сендерге қызықты өлең оқып берейін, сендер мұқият тыңдандар. Қызыл,сары,жасыл

Алуан алуан пішіндер.

Үшбұрыш төбесі,

Төртбұрыш денесі.

Дөңгелек терезесі.

Балалар, мен не құрастырдым?

Мен үйді қандай пішіндерден құрастырдым?

3 есеп. Есеп құрастыр және шығар:
Бояу - 9
Өшіргіш - ?, 4-еуі кем.
Өшіргіш - ?
Шешуі: 9 - 4 = 5 (ө)
Жауабы: 5 өшіргіш
Y. Сергіту сәті

1,2,3 қарлығаш боп ұш,

4,5,6 қарлығаш боп қалқы,

7,8,9,10 қарлығаш боп қон.

4 тапсырма. Бірінші қосылғышы бірдей үш қосынды жазу.Қосылғыштардың орындарын ауыстыр. Өрнектің мәнін табу.

3+ 5 5+3

3+2 2+3

3+4 4+3

Ойын : « Сиқырлы пішіндер» оқушылар алдарында жатқан шаршы фигураны талдайды:

- түсі қандай?

- түрі қандай?

- пішіні қандай?

Фигураны бүктеу.

- қандай фигура пайда болды?

- неше үшбұрыш пайда болды?



ІҮ. Білімдерін тексеру. Шығармашылық тапсырма орындау.

Есеп. Қанша кем?

6.Қорытынды:Бүгінгі сабағымызда қандай тақырыппен таныстық?

Қандай жұмыстар жүргіздік

.Сабақ сендерге ұнады ма?

Сонымен геометриялық пішіндерден не құрастырдық.?

Аққала- қыс мезгілінің көркі.



Геометрия пішіндері патшасы оқушыларға да,өз балаларына да риза болыпты,

7.Бағалау: Сабаққа қатысқан оқушыларды мақтап,мадақтау,бағалау.



© 2010-2022