- Преподавателю
- Начальные классы
- Урок по математике в 3 классе на тему Табличное умножение и деление
Урок по математике в 3 классе на тему Табличное умножение и деление
Раздел | Начальные классы |
Класс | 3 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Долженко Е.В. |
Дата | 15.01.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Урок математики у 3 класі
Табличне множення
і ділення
Мета: повторити й узагальнити знання та вміння дітей з теми «Табличне множення і ділення», закріплювати навички розв'язування складених задач, знання про геометричні фігури, розвивати логічне мислення, пам'ять, пізнавальні здібності учнів, познайомити з представниками тваринного світу України, розширювати знання про них.
Хід уроку
-
Організаційний момент
-
Вступна бесіда
-
Діти, ви любите дізнаватись про щось цікаве? Тоді я сподіваюсь, що сьогоднішній урок вам сподобається. Ми будемо повторювати і закріплювати табличне множення і ділення, розв'язувати приклади і задачі і водночас розширимо знання про звірів, які мешкають на території України.
-
Хвилинка каліграфії
Записати цифрами кількість звірів-мешканців України.
2 сот. 4 дес. 8 од. вовків
3 сот. 5 дес. білочок
5 сот. 4 од. ведмедів
297 їжачків
2 зубри
480 кротів
-
Прочитайте числа.
-
Чому лише 2 зубри?
-
Назвіть найбільше серед записаних чисел.
-
Найменше.
-
Назвіть числа, в яких пропущено розряд десятків, одиниць.
-
Допишіть найбільше і найменше трицифрові числа.
-
Розкладіть число 999 на розрядні доданки.
-
Усний рахунок
Приклади
869 - 60 800 - 1
869 - 9 599 + 1
300 + 40 174 - 74
300 + 4 340 - 300
250 + 50 600 + 173
Математична розминка
-
Яку арифметичну дію виконуємо при знаходженні частки?
-
Який знак треба поставити при збільшенні числа у кілька разів?
-
Якщо в задачі питається скільки залишилось, яка остання дія?
-
Як знайти частину від числа?
Швидкість їжака становить третину від 24 км/год. Яка його швидкість?
-
Як знайти число за частиною?
1/10 частина від швидкості вовка становить 8 км/год. Яка швидкість вовка?
-
Яке число при множенні найбільше?
-
Як називаються числа при множенні?
Робота з таблицею добутків
-
Згадаємо таблицю множення. Подайте у вигляді двох множників числа:
21 24 25 27 28 30
Записати числа третього десятка
21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
- Назвіть, які діляться на 3, 4, 1.
Скласти і розв'язати вирази за блок-схемами
36 : 6 2 * 7 8 * 4
42 - + 10 +
70 : 7 4 50
Рівняння
48 : х = 8 7 * х = 42 х * 5 = 35
Х + 25 = 40 23 - х = 20 х : 3 = 3
-
Назвіть геометричні фігури.
-
Як називається кожен трикутник?
-
Розв'яжіть рівняння за вибором.
1 рівень (6 б.) - 2 рівняння за вибором
2 рівень (9 б.) - рівняння, де х = 6
3 рівень (11 б. ) - скласти 2 рівняння за умовою: множник, множник, добуток, 12 =12
-
Фізкультхвилинка
-
Виконайте вправи стільки разів, скільки кутів у фігури.
Повороти
Нахили в сторону
Ножиці
Вітрячок
-
Розв'язування задач
Ребуси (додаток)
-
Розгадайте ребуси.
-
Який звір зайвий?
-
Ліс - домівка для звірів. Складіть задачу за виразом, як школярі саджали дерева: сосни і ялинки.
36 + 36 : 4
-
Яка 1 дія? 2 дія?
-
Головне питання задачі?
-
Коли будемо ділити?
Задача (за умовою усно)
-
Дізнаємось, хто із звірів стрибає далі.
Куниця стрибає у довжину на 12 м, лось - у 3 рази менше, а білка - на 11 м більше, ніж лось. Скільки метрів у довжину стрибає білка? Хто далі?
Малюнки вовка, лисиці, куниці, крота.
-
Це хижаки. Який звір, на вашу думку, найненажерливіший? (кріт)
-
Крім нього ніхто у світі не може з'їсти стільки, скільки важить сам. Найкорисливіший хижак - куниця. Вона з'їдає за рік 2-3 тис. гризунів.
Задача
-
Гризунами живиться і сова. Складіть задачу за таблицею.
1 сова з'їдає за добу кількість сов всього мишей
? мишей 3 сови 27 мишей
? мишей ? сов 81 миша
-
Складіть обернену задачу.
Логічна задача
Колоду розпиляли на 10 частин. Скільки треба зробити розпилів?
-
Геометричний матеріал
-
Малюнки зубра і ведмедя обведені червоним кольором. Як ви вважаєте чому? (занесені до Червоної книги)
-
Де люди намагаються зберігати всіх зникаючих тварин? (у заповідниках)
-
Найбагатший за фауною заповідник є Карпатський. Він має форму ось такого многокутника. Але звірі поділили цей заповідник на дільниці. Які мають вигляд трикутників. Ці фігури лежать на парті перед вами. З даних трикутників утворіть фігуру, яка має такий же вигляд, як територія заповідника. (додаток)
-
Підсумок
-
З яким предметом був пов'язаний урок математики?
-
Чим сподобався?
-
Що нового дізналися?
-
Домашнє завдання
-
Розв'язати 2 задачі на вибір (з блоків задач)
Додаток