Українська мова. Зимовий одяг людини і природи

Раздел Начальные классы
Класс 1 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Українська мова Тема. Зимовий одяг людини і природи. Мета: збагачення знань дітей про одяг людини й природи взимку, розвивати зв'язне мовлення, продовжувати вчити складати розповідь з допомогою наочного матеріалу; активізація і збагачення словника; розвивати зв'язне мовлення, логічне мислення, зорове сприймання, виховувати дбайливе ставлення до одягу, любов до природи. Тип: вивчення нового матеріалу.

Обладнання: таблиці на тему «Зима», предметні малюнки, ілюстрації підручника, кольорові олівці.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Дзвоник всім нам дав наказ:

До роботи швидше в клас!

Біля парти станем чемно -

Плине час хай недаремно.

Будемо уважні і старанні всі.

Сядемо рівненько на місця свої. ІІ. Актуалізація знань учнів. Оголошення теми уроку. 1. Чистомовка. Ма-ма-ма - надійшла до нас зима. Ди-ди-ди - вже настали холоди. Іг-іг-іг - на землю пада перший сніг. 2. Гра «Перекладач». 3. Слухання вірша-загадки. Чотири пори року віталися - про колір домовлялися: Літо - в червоному, Осінь - у жовтому. Весна - в зелененькому, Зима - в біленькому. Як обрали кольори - підійшли до дітвори. Хай тепер вони гадають, хай за кольором впізнають. ІІІ. Вивчення нового матеріалу. 1.Слухання вірша. В білих валянках, в білім кожусі, ходить зимонька в полі і в лузі. Носить зимонька білий мішок, трусить з нього на землю сніжок. 2. Дидактична гра «Одягнись на прогулянку» (Діти з допомогою предметних малюнків вибирають одяг ляльці для прогулянки взимку). 3. Бесіда. - У далекі часи люди жили в печерах і одяг шили з шкури тварин. - Як ви думаєте, якщо б ми зараз з вами ходили в такому одязі, щоб з нами сталося? /Замерзли/ - Чому б ми замерзли? - Якби ви зустріли людину одягненого в одежу з шкури тварин, що б ви порадили йому одягнути, щоб не замерзнути? 4. Відгадування загадок. - А тепер вгадайте, щоб я запропонувала вдягнути нашому первісній людині. Я загадаю загадки, а ви відгадайте. * Довге, тепле з хутряним коміром та рукавами. \ Пальто \ * Два барила днем повні, вночі порожні. \Черевики \ * П'ять пальців, як у людей, але пальці у неї без нігтів. \ Рукавичка\ * Загадка - с. 58. 5. Робота за малюнком, с. 58. - Який одяг і взуття люди носять взимку? Для чого потрібні рукавички? Що захищає від морозу рослини? Фізкультхвилинка. Морозець, морозець, не щипай нам щічки: Теплі валянки у нас, шубки й рукавички. (Діти імітують дії) Морозець, морозець, плещемо в долоні: У дівчаток і хлоп`ят носики червоні. 6.Дидактична гра «Згрупуємо речі» Шуба, кожух, пуховик, пальто - зимовий верхній одяг. Шапка, вушанка, капор - зимові головні убори. Валянки,чоботи, унти - зимове взуття. 7. Робота з приказок та прислів'їв

- Про зиму та зимове вбрання є багато народних приказок та прислів'їв.

- Тому лиха зима, в кого кожуха нема.

- Кожух лежить, а дурень дрижить.

- Місяць лютий спитає, чи взутий. - Взимку з черевика користь не велика, а валянки у пригоді всім. 8. Слухання віршів. Лютий Лиш з'явився місяць лютий - запитав, чи Льоня взутий, Чи пухова хустка в Олі, чи пальто на ваті в Колі, А чи тепло у кожусі, нашій Тані - щебетусі... (В. Шевчук) Мишка Вийшла з нірки сіра мишка, щоб погратися у сніжки. Та без валянок, без шапки - мерзнуть вушка, мерзнуть лапки. Їй сіренький кіт-дружок пропонує кожушок. (О. Плавенчук) Мамо, стало холодно - Мамо стало холодно, надворі зима, А в Кота Котовича - рукавиць нема. - Мамо, стало холодно, надворі зима, А в Кота Котовича - валянок нема. - Тож Коту Котовичу, гірко цілий день... Хай в мої озується - і на двір іде. (Є. Гуцало) «Біла шубка» Є у киці шубка біла - де, кицюню, ти купила? Не купила шубку цю - біла я від морозцю. Ще й від снігу, од завії, білі вуха й білі вії. - Що станеться з людиною, яка взимку вийде на вулицю без теплого зимового вбрання? (Вона змерзне, застудиться і захворіє) - Кому ще дуже холодно взимку? (Лісовим звірятам, пташкам) - Діти, згадайте і скажіть, в якій народній казці лісові тварини намагалися зігрітися від холоду, оселившись в теплій рукавичці? (Рукавичка) - Я прочитаю вам загадку Г. Бойко, а ви відгадайте, про що йдеться: Невеличкі дві хатинки, в них м'які і теплі стінки. По п'ять братиків малих, прожива в хатинах тих. (Рукавички) 9. Слухання віршика П. Воронька «Казка про рукавичку» Вчора Галочка - сестричка, казку прочитала. Як у лісі рукавичка, звірам домом стала. Покинув рукавичку, за городом, там, де ліс. Та ні зайчик, ні лисичка й вовк у неї не заліз. Мабуть, дуже замала в мене рукавичка. Взяв у мами зі стола, з ліжка у сестрички, Рукавичок, мабуть, з п'ять, в ліс відніс - Хай звірі сплять, я не знаю, як було, Що у лісі сталось, а мені не повезло - Від усіх дісталось. - Що хотів зробити хлопчик? Чиї рукавички він відніс до лісу? Як ви думаєте, що сказали хлопчику вдома? 10. Вправа «Поміркуй!»

ІV. Підсумок уроку. Рефлексія.

- Що вивчали на уроці? Чому навчилися?

- Що особливо сподобалося? Чому?



© 2010-2022