Конспект урока по украинскому языку на тему Види речень. 3 класс

Раздел Начальные классы
Класс 3 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Тема: Види речень за метою висловлювання та інтонацією. Розділові знаки в кінці речень

Мета: розширити знання учнів про види речень за метою висловлювання

та інтонацією; навчати правильно ставити розділові знаки в кінці ре-

чення; формувати навички правильного інтонування речень; розви-

вати вміння аналізувати, зіставляти; виховувати любов до мови.


Хід уроку

I. Організаційний момент. Слайд №1

II. А ктуалізація опорних знань
Я пропоную зазирнути у Простоквашино і допомогти героя м/ф правильно написати слова. Слайдм№2

1.Орф. Робота( ланцюжком з поясненням)
Слайд №3 Дер…во, в…селка, в…шневий , з…лений
Слайд №4 В…снянка, з…мовий, кр…венький, ж…ття.
Слайд№5 Висновок
Слайд№6 Переїхати, доїхати, з'їхати,виїхати. Яка роль префікса у слові?
Слайд №7 Пригадайте, коли ще пишеться апостроф, наведіть приклади.
Слайд №8 Знайдіть антоніми, запишіть слово з подвоєнним приголосним Запишіть ще 2 слова .Слайд №9

Висновок: Щоб грамотно писати , треба…
2. Чистопис Слайд №10
Повторили ненаголошені е/и, подвоєні приголосні тт. нн сс.
Слайд №12 заповніть усно таблицю
Дерево, вишневий садок, Зелена травичка вкрила землю.
Ми продовжуємо працювати за темою «речення».
Слайд № 13 Кожному рядочку скласти речення і визначити основу 1 хвилинка.
Слайд №14 Продовжити речення:
1.У реченні всі слова…. 2.Кожне слово у реченні пишеться…
3. Перше слово у реченні … 4. Основа речення - це…
Слайд № 15 - Фізкультхвилинка


III. Повідомлення теми:
(Крапка) Серед знаків у пошані Ця маленька кругла пані.
В кінці речення живе, Після неї нове йде.


Що за знак - стрункий як спис. Він над крапкою завис.
Спонука до поклику, Хто ж бо він? Знак оклику.

Він після речення, цитати Вмостився, схожий на гачок
Всіх нас примушує питати А сам ні пари з вуст - мовчок. Знак питання.
Слайд № 16
Коли ми вживає ці знаки?
Цікаво знати!

- Розділові знаки в реченні існують в усіх мовах. Так ось, на-

приклад, в Іспанії знак оклику та знак питання ставлять не лише

в кінці відповідних речень, а й на початку. Вчителі вважають, що

це допоможе учням одразу зрозуміти, з якою інтонацією слід читати

речення. Причому на початку речення розділовий знак ставлять до-

гори ногами, а в кінці речення - як зазвичай.
Тема уроку: Розділові знаки в кінці речень. Види речень за метою висловлювання та інтонацією.

IV. Робота за темою

- Прочитайте виразно речення.

Мову треба берегти і шанувати. Чи бережеш ти рідну мову? Бережи і шануй рідну мову.

- Яка мета першого речення. (У реченні повідомлено про мову.)

- З якою інтонацією ви його читали? (Спокійно, в кінці речення

голос знижується.)

- Яке це речення за метою висловлювання? (Розповідне)

- Яка мета другого речення? (Воно містить запитання.)

- Як правильно треба читати таке речення? (Голос треба підви-

щити на тому слові, на яке треба відповісти.)

- Яке це речення за метою висловлювання? (Питальне)

- Що виражає третє речення? (Спонукання до дії)

- Як читаємо таке речення? (З підвищеною силою голосу.)

- Яке це речення за метою висловлювання? (Спонукальне)

Слайд № 17 Лінгвістичне дослідження
Прочитати. Визначити види речень за метою висловлювання. Записати, розставляючи розділові знаки замість крапок у кінці речень.

Вправа 313

V. Закріплення матеріалу

1.Слайд№ 18 Запиши речення
2.Слайд № 19 Творча робота

Подані розповідні речення реконструювати на питальні і спонукальні, доповнюючи їх другорядними членами речення.

1. Учні подякували за увагу. 2. Усі були задоволені Євробаченням .3 Хлопці принесли найбільше макулатури. 4. Дівчата змагаються в навчанні. 5.Чорноморське узбережжя - одне з кращих в Україні. 6. Ви записалися для придбання путівки в табір.

VI. Підсумок уроку

- Які бувають речення за метою висловлювання?

- Яке речення називають розповідним? питальним?

- Що виражає спонукальне речення? Наведіть приклади.

- Які речення називаються окличними?

- Який розділовий знак ставлять у кінці окличних речень?

VII.Домашнє завдання : вправа

© 2010-2022