Конспект уроку по літературному читанню на тему

Раздел Начальные классы
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:



08.12.14. Молодець проти овець, а проти молодця - сам вівця. Анатолій Григорук. Молодець проти овець
Мета: навчати учнів свідомо, правильно, виразно читати вголос і мовчки, давати характеристики дійових осіб; удосконалювати навички читання за особами; учити розуміти гумор, жарт.
ХІД уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Вправи для розвитку артикуляції дихання • «Цокання» язиком у ротовій порожнині. • Набравши повітря, якнайдовше вимовити слово ні з поступовим видихом (тричі). • «Маятник» - ротик відкритий в усмішці, язик рухається від лівої щоки до правої (10 разів). 2. Робота над чистомовкою Ап-аи-аи - дме холодний вітрюгап. Це-це-де - сипле сніг прямо в липе. Уха-уха-ухя - щіпя мороз ніс і вуха. Імо-імо-імо -до хати біжімо. 3. Робота над скоромовкою Качечка кряче - Каченят не баче. Кличе качечка курчат: - Чи не бачили качат? Грицько Бокко III. ПЕРЕВІРКАДОМАШНЬОГОЗАВДАННЯ Робота в парах. Гра "Ти - мені, я - тобі» Учні повертаються в парах одне до одного обличчям та переказують оповідання. IV. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ - Який розділ ми зараз вивчаємо? - Які твори в цьому розділі ми вже прочитали? - Українці - народ, який любить сміятися, жартувати. Сьогодні ми прочитаємо одне оповідання Анатолія Григорука. Я сподіваюся, що воно змусить вас посміхнутися. V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ. ОПРАЦЮВАННЯ ОПОВІДАННЯ АНАТОЛІЯ ГРИГОРУКА «МОЛОДЕЦЬ ПРОТИ ОВЕЦЬ» (с. 60-61) 1. Читання оповідання вчителем - Який настрій викликало у вас це оповідання? - Хто є головним героєм оповідання? 2. Словникова робота Читання «луною» за вчителем слів: войовниче, байдужісінько, спересердя, моріжку, перебігши, брязнув, зневажливо. Довідкове бюро Жижках - тут: по ногах. Нажахане - перелякане. Моріжок - трава. Фізкультхвилинка 3. Читання оповідання учнями • Гра «Дощик». Діти читають хором (до слів «...шмигнуло у собачу буду»). • Гра «Буксир». Пара із «сильнішого» і «слабшого» учня. «Сильніший» учень веде у читанні, а «слабший» намагається досягти темпу читання «сильнішого» учня. • Гра « Упізнай дійову особу ». - Відгадайте всіх дійових осіб оповідання. - Хто зайвий? - У якій послідовності тварини діяли в оповіданні? ■ Невеличка та сіренька, - Задавака волохатий, В нірці мешкаю тихенько. Ще й рогатий, бородатий. Уночі по хаті - нир. Він травицю - скуб та хяп. Я шукаю сало й сир. (Миша) Здогадались, хто це? (Цап) • 1 ввечорі і зранку - Замість носа-п'ятачок. Вартую я на ґанку. Замість хвостика - крючок. І кусаю, і гарчу - Вмить калюжу віднайде, В дім чужих не пропущу. (Пес) Ще й сімейство приведе. (Порося) • Вдалині посеред ночі Засвітились хижі очі. Від його пісень у звірів Морозець біжить по шкірі. (Вовк) 4. Робота в групах - Прочитайте «каноном», дотримуючись у групі однакового темпу читання. 5. Гра «Добери словечко» Дениско -... (вийшов, бачить, підступив, нахилив, розпалився, кинувся, брязнув, зачинився, схопив). Цапок -... (пасеться, скубе, відскочив). Порося -... (хлюпалось, запалало, шмигнуло). Пес -... (вискочив). Кіт -... (ніжився, злякався, стриб). Мишеня -... (сиділо, вихопилось). Мар'янка -... (бачила, подумала, посміхнулася). 6. Робота в групах Конкурс на краще продовження оповідання. V!. ПІДСУМОК УРОКУ - Що найбільше сподобалося на уроці? - Який настрій панував на уроці? Чому? VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Стисло переказувати оповідання


© 2010-2022